افزایش مصرف آلایش به ۳ برابر/ توقف فروش مرغ تا زمان تمکین مرغداران از قیمت مصوب/ توزیع مرغ ۱۵ هزار تومانی از فردا

07/09/1399 10:59 ق.ظ

در گفت و گو با ایلنا عنوان شد: افزایش مصرف آلایش به ۳ برابر/ توقف فروش مرغ تا زمان تمکین مرغداران از قیمت مصوب/ توزیع مرغ ۱۵ هزار تومانی از فردا

مهدی یوسف خانی در گفت‌وگو با ایلنا با اعلام این خبر افزود: هر ساله در فصل سرد مصرف برخی از آلایش‌های مرغ افزایش می‌یابد، اما در 20 روز اخیر با افزایش جهشی قیمت مرغ مصرف آلایش‌ها رشد زیادی داشته است.

وی ادامه داد: افزایش مصرف آلایش مرغ در روزهای اخیر به 3 برابر نشان می‌دهد، خرید مرغ از توان درصد بالای از مردم خارج شده است.وی همچنین از کاهش متوسط قیمت هر کیلوگرم مرغ به 31 هزار تومان خبر داد. یوسف خانی افزود: با ورود مجلس به موضوع قیمت مرغ وتشدید کنترل از سوی بازرسی کل کشور و دستگاه‌های مربوطه، قیمت‌ها کاهشی شده است.

وی بخشی از کاهش قیمت مرغ را مربوط به توزیع آن توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور در میادین میوه و تره بار دانست. به گفته یوسف خانی قرار بر این است که از شنبه شرکت پشتیبانی علاوه بر میادین مرغ با قیمت مصوب را به اصناف نیز تحویل دهد.

وی افزود: هر کیلوگرم مرغ با قیمت 14 هزار تومان به اصناف تحویل داده می‌شود و اصناف با قیمت 15 هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسانند. به گفته یوسف خانی؛ اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی نیز تصمیم گرفته است از شنبه از خرید مرغ بالاتر از نرخ مصوب خودداری کنند. headtopics.com

وی گرفتن این تصمیم را در راستای وادار نمودن مرغداران به تمکین از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار عنوان کرد.

ادامه مطلب:
ilnanews »

سهم نهاده‌های دامی مرغداران افزایش یافت/ پیش‌بینی افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی عرضه مرغ در اسفندماهنائب رئیس کانون انجمن تولیدکنندگان مرغ گوشتی کشور از افزایش سهم نهاده‌های دامی مرغداران خبر داد و گفت: همچنین سن کشتار مرغ از 40 به 45 روز افزایش یافته که نتیجه آن بالا رفتن 20 تا 25 درصدی عرضه مرغ به بازار در هفته‌های پایانی سال خواهد بود.

جلوی قاچاق تخم مرغ گرفته شود/خطر حذف تخم مرغ از سبد خانوارمدیرعامل این اتحادیه با بیان اینکه براساس اخبار رسیده تخم مرغ ایران به کشورهای افغانستان و عراق قاچاق می شود، گفت: جو روانی ایجاد شده ناشی از قاچاق، بازار تخم مرغ را در داخل کشور بهم ریخته و لازم است دستگاه های امنیتی به این موضوع ورود کنند و جلوی قاچاق تخم مرغ گرفته شود. بخاطر بعضی از اخبار کشورم همینجا از همه شما عزیزان پوزش میطلبم که همه از کمی ماست که این اراذل بر منبر و مسند رسول خدا تکیه زده و حتی از کنترل تخم مرغ عاجزند اللهم اصلح کل فاسد من امور المسلمین و الناس و اهلک اعداءنا و اعداءک انک علی کل شیء قدیر و انت العلام الغیوب و ستار العیوب این چه وضعشه؟ امروز به چند فروشگاه و سوپر مارکت رفتم ولی یک دانه روغن پیدا نکردم. این روغن هایی که تبلیغ می کنید کجا می ره؟ کمی رسیدگی کنید. این افراد که بقول شما قاچاق میکنن، و هربار 1چیز جدید قاچاق میکنن، وباعث میشن به اون کالا شوک واردشه و نایاب یاگران بشن،و ته تهش مردم عادی جامعه ب فلاکت میافتند،این افراد کی ان؟چرا دستگیر نمیشن؟چراهمیشه ردپاشون هست،چراکم نمیشن؟ توروخدا پیگیری کنین، هربار یه مشکل در بازار میبینیم.

افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیط مترو از اردیبهشت/ درخواست اختصاص واکسن کرونا با افزایش مسافرانافزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیط مترو از اول اردیبهشت مدیر عامل مترو در مورد افزایش قیمت بلیط مترو در سال جدید گفت: به طور متوسط قیمت بلیط ۲۵ درصد افزایش می‌یابد که از اول اردیبهشت ماه این افزایش اعمال می‌شود.

میزان استفاده‌ مردم از ماسک کمتر شده است/ابراز نگرانی از افزایش مراجعات به بیمارستانرئیس بیمارستان شهدای تجریش گفت: در بررسی‌های روزهای اخیر در خیلی از مراکز و حتی کوه و اماکن تفرجی متاسفانه میزان استفاده‌ی مردم از وسایل ایمنی مثل ماسک کمتر از قبل شده است، این نشانه‌ی خیلی بدی است و می‌تواند این پیام را داشته باشد که به دنبال پایان یافتن زمان قرنطینه متاسفانه با افزایش ورودی بیماران مواجه می‌شویم.

مایل نیستیم مازوت مصرف شود/ عبور مصرف روزانه گاز کشور از ۸۲۵ میلیون مترمکعبوزیر نفت مصرف کنونی روزانه گاز کشور را بیش از ۸۲۵ میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: ما به هیچ‌وجه مایل نیستیم مازوت مصرف شود، اما در نقاطی مجبور به این کار هستند و چاره‌ای نداریم، گازوئیل به بالاترین حد ممکن تحویل می‌شود و امکان تحویل بیش از آن وجود ندارد، بحث صادرات گازوئیل هم مطرح نیست و مازاد این فرآورده را تحویل می‌دهیم.