افزایش چهار مرکز شبانه‌روزی تزریق واکسن در تهران/ تزریق ۷۰۰ هزار دز واکسن در ۱۰ روز آینده

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

استاندار تهران خبر داد افزایش چهار مرکز شبانه‌روزی تزریق واکسن در تهران تزریق ۷۰۰ هزار دز واکسن در ۱۰ روز آینده

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی امروز در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا استان تهران گفت: نظام برخورداری شهروندان استان از خدمات پایه نسبت به همه استان ها پایین تر است. اگر در استان های دیگر هر ۱۰۰۰ روستایی یک خانه بهداشت دارند در تهران هر ۲۰۰۰ روستایی از یک خانه بهداشت برخوردار هستند. رشد جمعیت به تناسب نیازها و امکانات نیست و الان تهران با این وضعیت مواجه است.

وی افزود: کل آمارها با شیب خوبی در حال نزول است که باید آن را حفظ و سرعتش را بیشتر کنیم. دلیل این اتفاق افزایش واکسیناسیون، تعطیلی یک هفته ای و رعایت پروتکل ها بوده است که باید مراقبت شود تا وارد پیک ششم نشویم و با رهگیری، فاصله گذاری، رعایت بهداشت فردی و جمعی این موضوع امکان پذیر است. در آستانه بازگشایی مدارس استانداردسازی سرویس های بهداشتی و افزایش بودجه سرانه باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در استان تهران روند واکسیناسیون را تسریع و مقرر شده است که از فردا ظرفیت به دو برابر افزایش یابد که در این زمینه آمادگی لازم وجود دارد. تا امروز ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار دز واکسن در تهران تزریق شده که ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر دز اول و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر هم دز دوم را دریافت کرده اند. در حال حاضر ۳۲۴ مرکز تجمیعی داریم. از روز سه شنبه ۱۶۰ ایستگاه در بیمارستان های خصوصی فعال خواهد شد و هلال احمر ۷ مرکز که نیروی واکسیناتور ثابت دارند در اختیار قرار خواهد داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امکان تزریق ۲ دز واکسن متفاوت وجود دارد؟فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به نتایج مطالعاتی مبنی بر تزریق دو دز از واکسن های متفاوت و احتمال اثربخشی بیشتر، گفت: به عنوان مثال توصیه ما این است که اگر دز دوم آسترازنکا نبود، به دلیل نزدیکی پلتفرم می توان از اسپوتنیک استفاده کرد یا اینکه برکت به سینوفارم نزدیک تر است و با نظر پزشک می توان به جای هم تزریق شوند. شدیم بازیچه دست این کسکشا مردک احمق جان مردم رو به بازی گرفتی اینهمه اضطراب و استرس وارد میکنی. جان آدمی که تولیدات ایران‌خودرو وسایپا نیست هرجور دلت خواست قطعات عوض میکنی.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مخالفت کارشناسان با وعده بایدن برای تزریق واکسن سوم | DW | 18.09.2021رئيس‌جمهور آمریکا بدون توجه به توصیه کارشناسان وعده تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای همه شهروندان را از هفته آینده داد. اما سازمان غذا و دارو با اشاره به عوارض احتمالی، تزریق این دوز را برای گروه‌های خاصی روا دانست.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

واکسن فایزر-بیون‌تک کودکان ۵ تا ۱۱ سال را در برابر کرونا ایمن می‌کنداین یافته نتایج بخشی از تحقیقات بالینی است که روی ۴ هزار و ۵۰۰ کودک شش ماهه تا یازده ساله در ایالات متحده آمریکا، فنلاند، لهستان و اسپانیا انجام شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آغاز واکسیناسیون دانش آموزان با 'سینوفارم'/حذف 'شرط سنی' در صورت افزایش مراکز تزریقوزیر بهداشت: *واکسن به میزان فراوان موجود است *استان‌ها واکسن را ذخیره نکنند *به احتمال زیاد اگر تعداد پایگاه‌های واکسیناسیون افزایش یابد شاید شرایط سنی را برای همه حذف کنیم *انجام واکسیناسیون به معنای بازگشایی مدارس نیست *موج پنجم درحال فروکش است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کاریکاتور/ رابطه FATF و واردات واکسن به سبک علی مطهری!- گرافیک و کاریکاتور کاریکاتور تسنیم | Tasnimاخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید 1 منابع تأمینِ ارزیِ واردات واکسن نامشخص است 2 در دولت رئیسی، تنها سینوفارم است که اقدام به ارسال محموله های بزرگ کرده و در خصوص سایر برندها درب بر همان پاشنه سابق می چرخد و محموله ها کوچک و محدودند 3 رفتار متقابل سینوفارم و دولت های ج.ا، از ابتدای بحران تا امروز قابل بررسی است عهههههه abtahi_m mostafatajzade ghkarbaschi HassanRouhani Rouhani_ir JZarif ali_motahari_ir alilarijani_ir AmoliLarijaniir majazestan yasharsoltani mah_sadeghi موش بخوره همه شو نو الساعة azarijahromi
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

واکنش خطیب‌زاده به اظهارات نجیب‌میقاتی/ فروش نفت ایران بر اساس درخواست تجار لبنانی انجام شد/ وزیر امور خارجه فردا عازم نیویورک می‌شود/ خواست تهران، تلاش و مساعی برای کمک به آینده افغانستان است/ در ماه آتی ۶۰ میلیون دُز واکسن وارد خواهد شدسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران متعهد به همکاری و کمک به دوستان و دولت‌های دوست خودش بوده و آنچه در خصوص این تجارت انجام شده درخواست تجار لبنانی بوده و فروشی صورت گرفته و اینکه من در خصوص مسائل داخلی لبنان اظهارنظر کنم، چنین قصدی ندارم اما این لطمینان را هم می‌دهم که اگر کشور لبنان هم بخواهد برای رفع مشکلاتش از ایران سوخت بخرد، مشکلی نداریم و ثبات لبنان برای ما از هر چیزی مهم‌تر است. شما بجز ویران گری به کشور من پیغام دیگری نخواهید داشت آقای سخنگوی جمهوری تروریستی ایران
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »