افزایش آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به 320 میلیون تومان/ پرداخت 8 قسط 40 میلیون تومانی "علی‌الحساب" تا زمان تحویل واحد- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim

27/03/1401 09:23 ق.ظ

افزایش آورده متقاضیان نهضت‌_ملی_مسکن به ۳۲۰ میلیون متقاضیان باید طی ۸ مرحله ۴۰ میلیون تومان به حساب مسدود شده خود نزد بانک مسکن واریز کنند طبق اعلام شرکت عمران پرند، مبلغ آورده متقاضیان علی‌الحساب است، یعنی احتمال افزایش آن در آینده وجود دارد

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید محمودزاده با تاکید بر این‌که مابه‌التفاوت این سود توسط صندوق ملی مسکن پرداخت می‌شود در پاسخ به این پرسش که مابه‌التفاوت چه‌میزانی است، ابراز کرد: این مابه‌التفاوت برای گروه‌های مختلف، متفاوت است.

طی هفته آینده (هفته چهارم آبان‌ماه سال 1400) در رابطه با جدول مابه‌التفاوت سود تسهیلات قانون جهش تولید مسکن اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی با اعلام این‌که سود این تسهیلات برای دهک‌های یک تا 3 بالغ بر 5 درصد است، گفت: برای دهک‌های درآمدی دیگر بر اساس توان پرداخت و توان مالی تنظیم شده است. محمودزاده تصریح کرد: آورده اولیه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن برای دهک‌های اول تا سوم درآمدی 20 میلیون تومان پیش‌بینی شده و برای سایر دهک‌ها هم مانند قبل این آورده 40 میلیون تومان است.

وی اضافه کرد: این پول برای ثبت‌نام اولیه است و مابه‌التفاوت بین تسهیلات و قیمت تمام‌شده طی 5 مرحله که در قرارداد می‌آید از متقاضیان دریافت می‌شود. به گزارش تسنیم، با توجه به اظهارات محمودزاده آورده سایر دهک‌ها در 5 مرحله حدود 200 میلیون تومان است. این در حالی است که برخی متقاضیان تایید شده نهضت ملی مسکن در تماس بابر این اساس طبق اعلام شرکت عمران شهر جدید پرند متقاضیان باید320 میلیون تومان آورده خود را واریز کنند.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی آبان‌ماه سال گذشته با اشاره به برنامه ساخت 4میلیون واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن (قانون جهش تولید مسکن) گفته بود: بانک‌های عامل وام 250 تا 450 میلیون تومانی قانون جهش تولید مسکن را که مصوبه شورای پول و اعتبار را دارد بر اساس سود شورای مذکور که 18 درصد است، تقسیط می‌کنند.

محمودزاده با تاکید بر این‌که مابه‌التفاوت این سود توسط صندوق ملی مسکن پرداخت می‌شود در پاسخ به این پرسش که مابه‌التفاوت چه‌میزانی است، ابراز کرد: این مابه‌التفاوت برای گروه‌های مختلف، متفاوت است. طی هفته آینده (هفته چهارم آبان‌ماه سال 1400) در رابطه با جدول مابه‌التفاوت سود تسهیلات قانون جهش تولید مسکن اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی با اعلام این‌که سود این تسهیلات برای دهک‌های یک تا 3 بالغ بر 5 درصد است، گفت: برای دهک‌های درآمدی دیگر بر اساس توان پرداخت و توان مالی تنظیم شده است.

محمودزاده تصریح کرد: آورده اولیه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن برای دهک‌های اول تا سوم درآمدی 20 میلیون تومان پیش‌بینی شده و برای سایر دهک‌ها هم مانند قبل این آورده 40 میلیون تومان است.

وی اضافه کرد: این پول برای ثبت‌نام اولیه است و مابه‌التفاوت بین تسهیلات و قیمت تمام‌شده طی 5 مرحله که در قرارداد می‌آید از متقاضیان دریافت می‌شود.

به گزارش تسنیم، با توجه به اظهارات محمودزاده آورده سایر دهک‌ها در 5 مرحله حدود 200 میلیون تومان است. این در حالی است که برخی متقاضیان تایید شده نهضت ملی مسکن در تماس بابر این اساس طبق اعلام شرکت عمران شهر جدید پرند متقاضیان باید320 میلیون تومان آورده خود را واریز کنند. به عبارت دیگر متقاضیان باید هر مرحله 40 میلیون تومان به حساب مسدود شده خود نزد بانک مسکن واریز کنند. طبق اعلام شرکت عمران پرند، مبلغ آورده متقاضیان"علی‌الحساب" است، یعنی احتمال افزایش آن در آینده وجود دارد.

به گزارش تسنیم، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی هفته گذشته در حاشیه آغاز عملیات اجرایی 15 هزار و 480 واحد نهضت ملی مسکن در چیتگر با اشاره به اینکه تاکنون 70 درصد زمین 4 میلیون مسکن نهضت ملی شناسایی شده است، گفته بود: امروز یک میلیون و 400 هزار واحد نهضت مسکن ملی آماده بارگذاری است.

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و 350 هزار واحد این طرح در دست اجراست، افزود: بر اساس توافق‌های به عمل آمده با بنیاد مسکن، ستاد اجرایی امام و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) به ترتیب 100 هزار، 50 هزار و 100 هزار واحد مسکن در قالب نهضت ملی مسکن ساخته خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه قیمت تمام شده نهضت ملی مسکن قابل پیش‌بینی نیست گفت: با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی، قیمت نهضت ملی مسکن افزایش خواهد یافت.