افزایش شمار فلسطینی‌های کشته شده؛ اسرائيل یک خبرنگار دیگر را به ضرب گلوله از پا در آورد

12/03/1401 01:04 ب.ظ

افزایش شمار فلسطینی‌های کشته شده؛ اسرائيل یک خبرنگار دیگر را به ضرب گلوله از پا در آورد جزئیات بیشتر🔽

دو فلسطینی در ۲۴ ساعت گذشته در جریان حمله نظامیان اسرائیلی در کرانه باختری کشته شدند. با احتساب این دو کشته، شمار فلسطینی‌های کشته شده در تازه‌ترین روند خشونت‌آمیزی که در هفته‌های گذشته میان فلسطینی‌ها و اسرائيلی‌ها رخ داده است به بیش از ۳۵ نفر رسید.

بنا به گزارش‌ها، نظامیان اسرائیل روز چهارشنبه یک زن ۳۱ ساله فلسطینی به نام «غفران وراسنه» را در کرانه باختری به ضرب گلوله کشتند. نظامیان اسرائیلی گفتند که این زن «چاقو به دست» در حال نزدیک‌شدن به آن‌ها بوده است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، غفران وراسنه در ماه آوریل و پس از گذراندن سه ماه زندان، آزاد شده بود.

ملی‌گرایان افراطی اسرائیل با وجود ممنوعیت، راهپیمایی پرچم را برگزار می‌کنند سندیکای روزنامه‌نگاران فلسطینی اعلام کرد که خانم وراسنه بیش از یک دهه خبرنگار بوده است. مرکز رادیویی «دریم» که در شهر الخلیل واقع است هم خبر داد که خانم وراسنه در راه استودیوی آنها برای اجرای برنامه بود که که کشته شد.

همچنین وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطینی اعلام کرد که دست‌کم یک فلسطینی در شهر جنین در جریان عملیات نظامیان اسرائیلی برای تخریب خانه یکی از فلسطینی‌ها کشته شده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

دویچه وله چرا محکوم نمیکنی... چاقو دسته خودش رو نمی‌بره.. نازی وصهیونیست سر و ته یه کرباسند... فقط همین درود بر اسرائیل 🇮🇱🇮🇱 یورونیوز به جای این که از حادثه متروپل خبر منتشر کند، از قتل خبرنگاران توسط صهیونیست های متوحش را منتشر کرده است!!! مطمئنم آخر الزمان شده! از رژیم تروریست واشغالگر اسراییل!☠🤮☠ جز این جنایات چیزی دگر متصور نیست!اما= نابودی نزدیک است.

جامعه بین‌المللی مثل همیشه خوابه

پنج کشته در درگیری میان دولت و شورشیان در مرز تاجیکستان | DW | 31.05.2022دولت تاجیکستان از کشته شدن پنج 'تروریست' در منطقه مرزی این کشور با افغانستان و چین خبر داده است. بنابر این خبر آنها در یک 'عملیات ضد تروریستی' کشته شدند. این منطقه پس از فروپاشی شوروی سابق کانون تنش بوده است.

تیراندازی در یک مرکز بهداشتی در اکلاهمای آمریکا ۴ کشته به جا گذاشتفرد مهاجم که هویت وی هنوز اعلام نشده با ورود به یک ساختمان پزشکی در شهر تالسا اقدام به تیراندازی کرد و به گفته منابع پلیس سپس با شلیک به سوی خود در محل کشته شد.

تیراندازی در بیمارستانی در آمریکا 3 کشته به‌جا گذاشتدر پی تیراندازی در بیمارستانی در شهر تولسا در ایالت اوکلاهاما در آمریکا 3 نفر جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

شمار قربانیان سیل در برزیل به ۱۰۶ نفر رسیددولت برزیل روز سه‌شنبه اعلام کرد که بر اثر سیلاب در مناطق شمال شرق این کشور دست‌کم ۱۰۶ نفر جان باخته‌اند و ۱۰ نفر نیز همچنان مفقود هستند. بالاخره یه خبر بد از یه کشور غیر ایران گفتین.ببین مرد بودن زیاد سخت نیس یکم تمیرین کنی درست میشین

شمار درخواست دریافت مجوز حمل سلاح گرم در اسرائیل سه برابر شدپارلمان اسرائیل اعلام کرد که درخواست برای دریافت مجوز حمل سلاح گرم در اسرائیل سه برابر شده است. - خبرگزاری آناتولی

یک امام جمعه اهل سنت در شهرستان سرباز کشته شدفرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، از کشته شدن امام جماعت روستای «گواز» در بخش کلات شهرستان سرباز، توسط افراد مسلح ناشناس در ساعت ۷ بعد از ظهر روز دوشنبه ۹ خرداد خبر داد. سیستان_و_بلوچستان

وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطینی اعلام کرد که نظامیان اسرائیلی یک جوان ۲۹ ساله فلسطینی را روز پنج‌شنبه ۲ ژوئن در اردوگاهی در نزدیکی بیت‌ لحم کشتند. همچنین به گزارش برخی رسانه‌های خبری، یک فلسطینی دیگر بامداد روز چهارشنبه اول ژوئن توسط نظامیان اسرائیلی به قتل رسیده است.

با احتساب این دو کشته، شمار فلسطینی‌های کشته شده در تازه‌ترین روند خشونت‌آمیزی که در هفته‌های گذشته میان فلسطینی‌ها و اسرائيلی‌ها رخ داده است به بیش از ۳۵ نفر رسید.

بنا به گزارش‌ها، نظامیان اسرائیل روز چهارشنبه یک زن ۳۱ ساله فلسطینی به نام «غفران وراسنه» را در کرانه باختری به ضرب گلوله کشتند. نظامیان اسرائیلی گفتند که این زن «چاقو به دست» در حال نزدیک‌شدن به آن‌ها بوده است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، غفران وراسنه در ماه آوریل و پس از گذراندن سه ماه زندان، آزاد شده بود.

ملی‌گرایان افراطی اسرائیل با وجود ممنوعیت، راهپیمایی پرچم را برگزار می‌کنند

سندیکای روزنامه‌نگاران فلسطینی اعلام کرد که خانم وراسنه بیش از یک دهه خبرنگار بوده است. مرکز رادیویی «دریم» که در شهر الخلیل واقع است هم خبر داد که خانم وراسنه در راه استودیوی آنها برای اجرای برنامه بود که که کشته شد.

همچنین وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطینی اعلام کرد که دست‌کم یک فلسطینی در شهر جنین در جریان عملیات نظامیان اسرائیلی برای تخریب خانه یکی از فلسطینی‌ها کشته شده است.تنش‌ها میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها پس از کشته‌شدن شیرین ابوعاقله، خبرنگار شبکه الجزیره در بیت‌المقدس و راهپیمایی اسرائیلی‌های افراطی ناسیونالیست در یک محله فلسطینی‌نشین در شرق بیت‌المقدس افزایش یافته است.

بنا به گزارش‌ها اگرچه در میان فلسطینی‌های کشته‌شده، شماری از شبه‌نظامیان هم بوده‌اند اما افراد دیگر هنگام پرتاب سنگ به سوی سربازان اسرائیلی مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌اند.

برخی از نهادهای حقوق بشری بر این نظرند که نیروهای نظامی و امنیتی اسرائیل گاهی اوقات به جای بازداشت مهاجمان مظنون به خشونت متوسل می‌شوند.