افزایش بازه زمانی نیمسال دوم تحصیلی تا یک ماه/ نحوه آموزش بعد از تعطیلات نوروز فعلا مشخص نیست

22/12/1400 02:56 ب.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد: افزایش بازه زمانی نیمسال دوم تحصیلی تا یک ماه/ نحوه آموزش بعد از تعطیلات نوروز فعلا مشخص نیست

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اعلام افزایش بازه زمانی نیمسال دوم تحصیلی تا یک ماه گفت:‌ نحوه آموزش بعد از تعطیلات نوروز فعلا از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مشخص نشده است. وی در ادامه درباره چگونگی استفاده از ظرفیت شوراهای آموزش و پرورش استان‌ها گفت: در قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش استان، شورا‌ها صلاحیتی در خصوص تقویم آموزشی دارند، لذا اکنون از حیث قانون شوراهای آموزش و پرورش استان‌ها، صلاحیت قانونی در خصوص جرح...

وی در ادامه درباره چگونگی استفاده از ظرفیت شوراهای آموزش و پرورش استان‌ها گفت: در قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش استان، شورا‌ها صلاحیتی در خصوص تقویم آموزشی دارند، لذا اکنون از حیث قانون شوراهای آموزش و پرورش استان‌ها، صلاحیت قانونی در خصوص جرح و تعدیل تقویم آموزشی و جبران فرصت‌های از دست رفته یا اضافه کردن دوره آموزشی را دارند.

ستاری فرد گفت: از این رو امکان اضافه شدن بخشی از زمان یعنی یک هفته تا یک ماه برای اتمام سال تحصیلی، در مقطع ابتدایی و متوسطه اول وجود دارد، البته این منهای زمان در نظر گرفته شده برای آزمون‌های نهایی مقطع سوم متوسطه است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در سایر مقاطع بنا به اقتضای هر استان، شورای آموزش و پرورش استان‌ها می‌توانند دوره‌های جبرانی و افزایش دوره آموزشی را از طریق شورای آموزش و پرورش استان پیش بینی کنند. ما اکنون در حال اعلام این ظرفیت به استان‌ها هستیم، زیرا این ظرفیت قانونی برای جبران فرصت‌های از دست رفته و جبران افت تحصیلی دانش آموزان می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. headtopics.

ادامه مطلب:
ilnanews »

رهبران گروه-٧ با انتشار بیانیه‌ای مشترک از افزایش فشارها بر روسیه خبر دادندرهبران هفت کشور صنعتی جهان موسوم به گروه-٧ روز جمعه با انتشار یک بیانیه مشترک هفت ماده‌ای، ضمن تقبیح تهاجم «بی‌دلیل» و «توجیه‌ناپذیر» روسیه به اوکراین، از تداوم فشارها بر دولت روسیه خبر دادند. پوتین سه هفته پیش فکر این روز ها رو کرده بود. شما برید به عربستان کمک کنید که برنامه غنی سازی با دشداشه و دستکش آشپزخانه داره.

از بیابان افغانستان تا دیوار مرزی ایران؛ راه دشوار فرار از مرگ و فقراین روزها آمار متقاضیان خروج از افغانستان به سوی ایران در شهر مرزی زرنج، واقع در جنوب غربی افغانستان به راحتی به پنج تا ۶ هزار نفر در روز می‌رسد. یعنی ۴ برابر پیش از به قدرت رسیدن طالبان.

انتقاد امیر عبداللهیان از طرح موضوعات جدید از سوی آمریکا در جریان مذاکرات وین«شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر، در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، در مورد آخرین تحولات دوجانبه ، منطقه‌ای و بین‌المللی و مذاکرات وین به گفتگو و تبادل نظر پرداخت. آمریکایی ها فکر کردند با تحریم هایی که بر علیه روسیه راه انداخته اند چشم ایران ترسیده و میتوانند در وین ایرانی ها را تهدید کنن و ازشون امتیاز بگیرن. آقای باقری کنی هم درجا زد تو دهنشون ومیز گفتگوهارو برگردوند. حالا قطری ها رو فرستادن جلو بگن غلط کردن.

زلنسکی: از ابتدای جنگ تاکنون 31 گردان تاکتیکی دشمن از پای درآمده استزلنسکی: از ابتدای جنگ تاکنون 31 گردان تاکتیکی دشمن از پای درآمده است زلنسکی: روسیه در اوکراین متحمل خسارات بی‌سابقه‌ای شد. این بزرگترین ضربه به ارتش روسیه در چند دهه اخیر است. زلنسکی: دشمن فقط در صورتی که همه ما را نابود کند، می‌تواند وارد کی‌یف شود داستان انتقال حکومت افغانستان به طالبان با کمی تفاوت در اوکراین تکرار میشود. آن با چراغ خاموش انجام شد این با جنگ.

دوگانه «افزایش مزد» و «افزایش بیکاری» چقدر واقعی است؟ / «مزد کارگر» کمتر از یک پنجم «هزینه کارفرما»ارزیابی‌های موجود از توان کارفرمایان برای پرداخت مزد همواره یکی از خلاء‌های مطالعاتی در میان پژوهش‌های اقتصادی کارشناسان در دولت و مجامع دانشگاهی بوده است. با این حال تاکنون درباره نرخ سود و سهم مزد از عوامل تولید کمابیش پژوهش‌های مجزایی صورت گرفته است.

مسکو به دنبال استفاده از نقش خود در مذاکرات برای نجات از تحریم‌هاست/ آیا روسیه آنقدر از بحران اوکراین ناامید شده که مانع توافق شود؟استاد دانشگاه هاروارد تاکید کرد: به نظر می‌رسد روسیه به دنبال استفاده از نقش خود در وین برای پیشبرد منافع‌اش در اوکراین است و مذاکرات هم به این دلیل متوقف شده است در حالیکه همه اکنون طرفدار توافق هستند، باید دید آیا روسیه آنقدر در مورد اوکراین ناامید شده که مانع توافق شود؟