افزایش تولید جوجه یک روزه از آبان/ فراوانی مرغ در راه است- اخبار کشاورزی - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim

02/08/1400 08:57:00 ق.ظ

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

مرغ

فراوانی مرغ در راه است دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یک روزه: تولید کنندگان تاکنون بیش از ۸۲۵ میلیون جوجه یک‌روزه تولید کرده‌اند به ویژه از آبان ماه به بعد تولید جوجه یک روزه به اندازه کافی خواهد بود و در حال حاضر شرایط خوبی بر بازار حاکم است

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

، محمدرضا صدیق‌پور، دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یک روزه درباره دلیل گران بودن این نوع جوجه گفت: در زمان اصلاح قیمت مرغ در فروردین ماه به قیمت جوجه یک روزه بی توجهی و قیمت آن اصلاح نشد. در نتیجه واحد‌های تولید این نوع جوجه ضرر دیدند و از فرآینده تولید خارج شدند.

وی افزود:، اما اکنون با افزایش تقاضا، قیمت جوجه یک روزه هم افزایش یافته است. البته یک صحبت‌های غیر رسمی هم در حوزه مرغ گوشتی و هم در حوزه جوجه یک روزه برای اصلاح قیمت شده است، ولی هنوز رسما اتفاقی نیفتاده است در حالی که نیاز است در اسرع وقت تکلیف تولید کننده برای برنامه ریزی درست، مشخص شود. البته با این وجود، تولید کنندگان تا کنون بیش از 825 میلیون جوجه یکروزه تولید کرده اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

قشنگ مشخصه خبر دروغه. خودتون رو بی آبرو نکنید. چرند تحویل مردم ندید. خبر ندارید کمتر ورت و پرت بگید. کم گوی و گزیده گوی چون در. تسنیم دروغگو. فراوانی مرغ در راه است لبنیات ارزان خواهد شد جلوگیری از ورود دلالان به بازار گوشت خانه اجاره‌ای ارزان می‌شود ساده‌تر شدن دریافت وام مسکن ... و صدها خبر دیگر که هرگز محقق نشد.

آغاز افت تولید گاز پارس جنوبی؛ شتاب قطر در برداشت | DW | 23.10.2021بنا بر اعلام وزارت نفت ایران، میدان گازی پارس جنوبی که ۷۰ درصد گاز ایران را تامین می‌کند، در حال ورود به نیمه دوم عمر خود است و تا ۴ سال دیگر هر سال به اندازه یک فاز (۲۸ میلیون متر مکعب در روز) از تولید آن کاسته می‌شود.

کاهش شاخص مدیران خرید در بخش صنایع تولید آمریکاشاخص مدیران خرید صنعت تولید آمریکا با ثبت رقم 59.2 واحد در ماه اکتبر به پایین‌ترین سطح 7 ماه گذشته رسید. - خبرگزاری آناتولی

مدیرعامل شرکت ملی نفت: تولید گاز جبران نشود، واردکننده می‌شویم

عربستان تولید گازهای گلخانه‌ای را تا ۲۰۶۰ به صفر می‌رساند | DW | 23.10.2021ولیعهد عربستان سعودی در یک کنفرانس زیست محیطی متعهد شد که تولید گازهای گلخانه‌ای در کشورش را تا سال ۲۰۶۰ به صفر برساند. او گفت برای کاهش سالانه ۲۷۰میلیون تن دی اکسید کربن، بیش از ۱۸۶میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده است. کلا نیم لیتر گاز تولید می کنند،اون هم بخاطر کباب کردن شتر هاشونه

قیمت مرغ متعادل شد/ نرخ مصوب 31 هزار تومان- اخبار کشاورزی - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimنرخ جدید مصوب مرغ ۳۱ هزار تومان تعیین شد قیمت این محصول در بازار آزاد کاهش یافته است و در محدوده ۳۳ تا ۳۴ هزار تومان به فروش می‌رسد

قیمت جدید وانت نیسان دیزل تعیین شد- اخبار خودرو - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimقیمت جدید وانت نیسان دیزل تعیین شد بر همین اساس قیمت وانت نیسان دیزل از ۲۷۸ میلیون تومان به ۲۹۸ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسیده است درود بر رئیسی دیگه فکر کنم اسراییلیها هم با این قیمت دست از ترور بردارند. خدا رو شکر.

خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا صدیق‌پور، دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یک روزه درباره دلیل گران بودن این نوع جوجه گفت: در زمان اصلاح قیمت مرغ در فروردین ماه به قیمت جوجه یک روزه بی توجهی و قیمت آن اصلاح نشد.تأسیسات ایران در میدان گازی پارس جنوبی افت تولید میدان پارس جنوبی از سال ۱۳۹۹ آغاز شده است.شاخص مدیران خرید صنعت تولید آمریکا با ثبت رقم 59.استان‌وایر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران می‌گوید سناریوهای جبرانی برای تولید گاز طراحی شده است که اگر اجرایی نشود تا چند سال آینده به واردکننده گاز تبدیل خواهیم شد.

در نتیجه واحد‌های تولید این نوع جوجه ضرر دیدند و از فرآینده تولید خارج شدند. وی افزود:، اما اکنون با افزایش تقاضا، قیمت جوجه یک روزه هم افزایش یافته است. بر اساس گفته‌های مقامات ایران، از جمله اظهارات روز جمعه ۳۰ مهرماه محمد مشکین‌فام، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، از حدود چهار سال آینده، سالانه به اندازه یک فاز پارس‌جنوبی افت تولید خواهد داشت. البته یک صحبت‌های غیر رسمی هم در حوزه مرغ گوشتی و هم در حوزه جوجه یک روزه برای اصلاح قیمت شده است، ولی هنوز رسما اتفاقی نیفتاده است در حالی که نیاز است در اسرع وقت تکلیف تولید کننده برای برنامه ریزی درست، مشخص شود.10. البته با این وجود، تولید کنندگان تا کنون بیش از 825 میلیون جوجه یکروزه تولید کرده اند. قبلا جواد اوجی، وزیر نفت ایران اعلام کرده بود که امسال تولید گاز این کشور افزایش نخواهد یافت و ایران در زمستان با ۲۰۰ میلیون متر مکعب در روز کسری گاز مواجه خواهد شد. صدیق‌پور با تمجید از سامانه"بازارگاه" وزارت جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته سویا بیش از 15 هزار تومان قیمت داشت، اما این سامانه قیمت را کنترل کرد. این در حالی است که اگر نیروگاه‌های کشور بخواهند با همه ظرفیت خود کار کنند سوختی معادل ۱۹۰ میلیون متر مکعب گاز در روز نیاز دارند.

بی شک این اقدام یکی از ایده‌های هوشمندانه این وزارت بود. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید ترکمنستان در پی تعلل چندساله ایران در پرداخت ۲ میلیارد بدهی، از ابتدای سال ۲۰۱۷ صادرات گاز به ایران را متوقف کرد و تابستان پارسال دیوان داوری بین‌المللی نیز ایران را به همین خاطر ۲ میلیارد دلار جریمه کرد.5 واحد کاهش نسبت به ماه قبل به 59. وی با اشاره با انتشار آمار‌های غلط درباره جوجه‌های یک روزه گفت: به ویژه از آبان ماه به بعد تولید جوجه یک روزه به اندازه کافی خواهد بود و در حال حاضر شرایط خوبی بر بازار حاکم است. محمدعلی کمالی سروستانی، مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی هم درباره وضعیت تامین نهاده‌های دامی برای مرغداران گوشتی گفت: در مرحله تایید حواله نهاده‌های دامی در سامانه مشکلی وجود ندارد، اما مشکل تاخیر در حمل از انبار‌ها و گمرک‌ و همچنین مشکل دیگر گاهی کیفیت پایین نهاده وجود دارد. این معادل تنها ۱۵ درصد از کسری گاز ایران برای زمستان است. وی درباره مشکلات مرغداران در تامین جوجه یک روزه نیز گفت: تفاوت میزان تقاضا نسبت به تامین جوجه یک روزه در بازار زیاد است.3 واحد دست یابد. اما برنامه ریزی‌هایی در مدیریت تقاضا انجام شده است که امیدواریم تناسبی در این بازار هم ایجاد شود، در نتیجه امیدواریم در آبان ماه کمبود تولید مرغ نیز جبران شود. نکته اینجاست که هم‌اکنون اروپا و برخی کشورهای دیگر نیز به شدت با کسری گاز درگیر هستند و قیمت گاز تا ۵ برابر قیمت‌های سال گذشته اوج گرفته و از طرفی ۲۰۰ میلیون متر مکعب کسری گاز رقم بسیار بالایی است و حتی در شرایط عادی اصولا چنین میزانی از گاز مازاد در جهان وجود ندارد.

کمالی تاکید کرد: به دلیل افزایش قیمت ماهی و گوشت قرمز تمایل به مصرف مرغ بالا رفته است و این نیز دلیل دیگری بر تمایل مرغداران بر جوجه ریزی بیشتر است. انتهای پیام/ . اما این تنها نوک کوه یخ بحران گازی ایران است. شاخص PMI بخش خدمات نیز در ماه اکتبر نسبت به ماه قبل 3.