افزایش مراجعه به دندان‌پزشکی‌ها برای دندان‌قروچه ناشی از استرس کرونا

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دندانپزشکان می‌گویند تعداد مراجعانی که به دلیل استرس ناشی از تاثیرات همه‌گیری کرونا دچار بیماری ساییدگی دندان یا دندان‌قروچه شده‌اند افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

به گزارش نیویورک تایمز، دندان قروچه می‌تواند عوامل زیادی داشته باشد اما یکی از مهمترین عوامل ایجاد آن استرس است. امری که با تاثیرات روانی حاصل از همه‌گیری کرونا مرتبط دانسته می‌شود.

ترس از ابتلا به ویروس تا متاثر شدن از مرگ اعضای خانواده یا دوستان بر اثر بیماری کووید-۱۹، بسیاری از افراد را در دوران همه‌گیری جدید با مشکل بالا رفتن استرس مواجه کرده است.دکتر تیموتی چن، دندانپزشک و جراح در نیویورک می‌گوید: «زمانی که مطبم را در ماه ژوئن دوباره باز کردم در ابتدا حداقل یک نفر در روز داشتم که به چنین دلیلی مراجعه می‌کرد. حالا به طور متوسط روزی ۳ تا ۴ نفر به خاطر چنین مشکلی مراجعه می‌کنند و بعضی‌ روزها این تعداد تا ۶ نفر هم می‌رسد.

دندانپزشکان می‌گویند در ماه‌های اخیر با افزایش تماس‌های تلفنی افرادی روبه‌رو شده‌اند که از درد فک، حساسیت دندان، بی‌حسی لپ و سردرد مواجه شده‌اند. مواردی که تمامی‌شان علائم دندان قروچه است.دندانپزشکان برای جلوگیری از آسیب بیشتر دندان‌ها تا زمان برطرف شدن مشکل استرس، برای بیماران گذاشتن محافظ دهان در شب را تجویز می‌کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار قربانیان سیل در سودان به 103 نفر افزایش یافتشمار قربانیان بارش شدید باران و جاری شدن سیل که طی چند روز گذشته در مناطق مختلف سودان ادامه دارد، به 103 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حماس: جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان پس از عادی‌سازی روابط با امارات افزایش یافته استجنیش حماس اعلام کرد که اسرائیل پس از عادی‌سازی روابط با امارات متحده عربی جنایات خود علیه فلسطینیان را افزایش داده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دلایل افزایش قیمت بلیط هواپیما در ایران چیست؟ - BBC News فارسیاز جمله اولین قربانیان شیوع کرونا شرکت‌های هواپیمایی بودند. بسیاری از خطوط هوایی زمین‌گیر شده‌اند و در پی ضررهای میلیاردی، هزاران کارمندشان را برکنار کردند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کرونا رفتنی نیست؛ افزایش موارد ابتلا و بازگشت قرنطینه‌ها - BBC News فارسیشمار مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان از مرز نهصد هزار نفر گذشته است. حالا بسیاری از کشورها در تدارک بازگرداندن قرنطینه‌های محلی یا سراسری هستند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه: ماکرون با رویکرد فردی و نژادپرستانه قصد تشویق افزایش تنش‌ را داردوزارت امور خارجه ترکیه: رئیس‌جمهور فرانسه با رویکرد فردی و نژادپرستانه قصد تشویق افزایش تنش‌ دارد و منافع اروپا و اتحادیه اروپا را به خطر می‌اندازد وزارت امور خارجه ترکیه: ماکرون به‌دلیل اینکه ما طرح‌های موذیانه وی در سیاست خارجی را نقش بر آب کردیم، کشورمان را هدف قرار می‌دهد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وعده پرداخت پاداش افزایش تولید و حق بیمه؛ پایان اعتصاب در شرکت پارس سوئیچ
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »