افزایش ۶۴ درصدی بستری مبتلایان کرونا در ایران؛ شتاب موج ششم «جدی‌ترین زنگ خطر» است

13/11/1400 09:12:00 ب.ظ

افزایش ۶۴ درصدی بستری مبتلایان کرونا در ایران؛ شتاب موج ششم «جدی‌ترین زنگ خطر» است آمار اپلیکیشن ماسک وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد آمار بستری این هفته نسبت به هفته پیش با ۶۴ درصد افزایش همراه شده و این شتاب از ابتدای سال ۱۳۹۹ «بی‌سابقه» بوده است.

آمار اپلیکیشن ماسک وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد آمار بستری این هفته نسبت به هفته پیش با ۶۴ درصد افزایش همراه شده و این شتاب از ابتدای سال ۱۳۹۹ «بی‌سابقه» بوده است. یک عضو کمیته علمی کشوری کووید-۱۹ نیز از احتمال رسیدن آمار روزانه ابتلا به امیکرون به ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر «در صورت انجام تست کافی» خبر داد.

پیام طبرسی گفت در اواسط دی ماه تعداد مراجعه به اورژانس بیمارستان ۳۰ نفر بود که در حال حاضر تا ۲۵۰ نفر نیز بالا رفته است.

او پر شدن بخش‌های اطفال بیمارستان‌ها را «نگران‌کننده» خواند و گفت بهتر است ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیلی‌ها را زودتر اعمال کند. با این حال ستاد ملی مقابله با کرونا هنوز تصمیمی در مورد اعمال محدودیت‌های اجتماعی اتخاذ نکرده است.

حمید سوری، اپیدمیولوژیست می‌گوید موارد ابتلا به کرونا در ایران، هفتگی به طور متوسط سه تا پنج برابر می‌شوند. او خواستار استفاده از «تست‌های مناسب» امیکرون شد تا منفی‌های کاذب به حداقل برسد. این اپیدمیولوژیست تأکید کرد که در صورت کنترل و مدیریت به موقع که به نظر او هنوز نیز دیر نشده است، می‌توان «ارتفاع قله اپیدمی» را کاهش داد. headtopics.com

آقای سوری افزود نمی‌توان با «فرمول‌های اداری» امیکرون را مهار کرد و گفت «پنج‌شنبه و جمعه تعطیل است و شنبه موارد را بررسی کنیم.» در روزهای اخیر، شمار تست‌های روزانه کرونا در ایران نسبت به هفته‌های پیش افزایش یافته اما هنوز در مقایسه با شماری از کشورهای منطقه، به مراتب کمتر است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اومیکرون در ایران؛ افزایش جهشی موارد ابتلا، بستری و مرگ | DW | 01.02.2022شتاب گسترش سویه اومیکرون در ایران از بسیاری از پیش‌بینی‌ها شدیدتر شده و تعداد مبتلایان در یک روز به ۳۵ هزار نفر رسید. طی فقط چند روز تعداد شهرهای در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر) از صفر به ۴۲ رسیده است.

بستری کودکان تا ۶۰ درصد افزایش یافته است/ تعداد قابل توجهی از کادر درمان به کرونا مبتلا شده‌اندفوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: به نظر می‌رسد موارد بستری نیز در کودکان حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد بیشتر شده است.

افزایش تصاعدی آمار رسمی کرونا در ایران؛ حضور کامل کارکنان ادارات «همچنان الزامی است»در حالی که آمار رسمی روز دوشنبهٔ تعداد مبتلایان به کرونا در ایران ۳۵ هزار نفر اعلام شده بود، آمار امروز می‌گوید که ۳۸۱۶۰ نفر از شهروندان ایران به این ویروس مبتلا شده‌اند.

احتمال افزایش ۶۰ درصدی حداقل دستمزد کارگرناحتمال افزایش ۶۰ درصدی حداقل دستمزد کارگران از نگاه یک فعال حوزه کار، احتمال افزایش ۶۰ درصدی حداقل مزد کارگران وجود دارد و نباید با کم و زیاد کردن درصد افزایش حقوق و دستمزد به فاصله طبقاتی در کشور دامن بزنیم.

رئیس اتاق ایران و چین: افزایش درآمدهای کشور به‌دلیل رشد قیمت‌هاست نه رشد صادراتمجیدرضا حریری، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین گفت که رشد آمارهای تجاری کشور ناشی از رشد قیمت‌های جهانی از جمله قیمت مواد اولیه، مشتقات نفتی و محصولات

پنتاگون: رزمایش‌های دریایی در خلیج به دلیل افزایش خطر ایران در منطقه استوزارت دفاع ایالات متحده آمریکا «پنتاگون»، با اشاره به رزمایش‌های دریایی در خلیج و تشدید فزاینده خطر ایران در منطقه، اعلام كرد واشینگتن همکاری با شرکای خود خلیج فارس