افزایش شهرهای قرمز و نارنجی به ۲۲۷ شهر: در تهران، کرج و اصفهان وضعیت قرمز کرونا اعلام شد

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با افزایش شمار بستری‌ها و جان‌باختگان کرونا، وضعیت در ۴۲ شهر جدید از جمله ۷ مرکز استان، شامل تهران، کرج، اصفهان، شیراز، ایلام، شهرکرد و زنجان از روز دوشنبه شانزدهم فروردین ماه قرمز اعلام شد.

همزمان نادر توکلی، معاون درمان ستاد فرماندهی مقابله با کرونای تهران گفت که درپی روند صعودی کرونا و افزایش تعداد بیماران بستری بستری در کشور و دو برابر شدن تعداد بستری بیماران کرونا در پایتخت، دستور آماده‌باش به همه بیمارستان‌های تهران ابلاغ شده است.

به این ترتیب اکنون بنابر رنگ‌بندی ستاد ملی مقابله با کرونا در ۸۸ شهرستان وضعیت قرمز،در ۱۳۹ شهرستان نارنجی، در ۱۹۸ شهرستان زرد و فقط در ۲۳ شهرستان وضعیت آبی است. به گفته سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درحالی که در اوج موج سوم کرونا تعداد بستری روزانه در کشور دو هزار و ۳۰۰ نفر بود، اکنون در موج چهارم و در حالی که هنوز به اوج آن نرسیده‌ایم شمار بستری روزانه به بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

رضا مهرپور، رییس بیمارستان شریعتی، تاکید کرد که طی چهل و هشت ساعت گذشته «از افزایش میزان بیماران نیازمند بستری شوکه شده‌ایم.» مهرپور تاکید کرد که با افزایش فوق‌العاده شمار مبتلایان به کرونا باید بپذیریم که وارد وضعیت بحرانی کرونا شده‌ایم.همزمان حمید سوری، اپیدمیولوژیست و رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا گفت: تصمیمات غیرکارشناسی، مرگ‌های روزانه ناشی از کرونا را در کشور دو برابر کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اوج مدیریت اسلامی: پایتخت و شش کلانشهر در وضعیت قرمز. در حالی که در اسراییل ۸۶ درصد مردم واکسینه شدن یا دارای پادتن هستن. علی برکت الله!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها