افزایش اقدامات سختگیرانه کانادا در ارتباط با تراکنش‌های مالی با منشاء ایرانی

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 63%

مرکز تحلیل گزارش‌ها و تراکنش‌های مالی کانادا با انتشار دستورالعملی از موسسات مالی این کشور خواست تراکنش‌های مالی با منشاء ایرانی را پر ریسک قلمداد کرده و اطمینان حاصل کنند که این معاملات اقدامی برای پول‌شویی و یا تامین مالی تروریسم نباشند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

این مرکز با اشاره به اینکه گروه ویژه اقدام مالی نسبت به عدم رسیدگی ایران به «کمبودهای استراتژیک» خود در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم ابراز نگرانی کرده گفت این وضعیت تهدیدی جدی در قبال سیستم مالی بین‌المللی به شمار می‌آید.

این دستورالعمل که از هفته جاری به اجرا درآمده کلیه بانک‌ها، موسسات اعتباری و خدمات مالی، بانک‌های خارجی مجاز و کسب‌وکارهای مرتبط با خدمات پولی در کانادا را در بر می‌گیرد. موسسات مالی کانادایی همچنین ملزم شده‌اند از منبع پول و هدف تراکنش نیز اطلاع پیدا کنند و جزئیات مربوط به این تراکنش‌ها را ضبط و نگهداری کرده و به مراجع مربوط گزارش کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سختگیری کانادا روی تراکنش های مالی مرتبط با ایرانسختگیری کانادا روی تراکنش‌های مالی مرتبط با ایران دولت کانادا اعلام کرد: تراکنش‌های مالی که منشا آن‌ها ایران باشد، صرف‌نظر از اینکه مبلغ آن‌ها چه قدر است از نظر ریسک مالی جز تراکنش‌های پرریسک ارزیابی خواهند شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بزرگترین رسوایی مالی آلمان؛ وایرکارت چگونه از زیر ذر‌ه‌بین‌ها گذشت؟بزرگترین رسوایی مالی آلمان؛ وایرکارت چگونه از فیلترها و ذر‌ه‌بین‌ها گذشت؟ بیشتر بخوانید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

برگزاری مراسم محرم با اعمال شرایط خاص / پیشنهاد لغو طرح ترافیک به ستاد کرونامعاون کل وزارت بهداشت: *تنها ۵ استان شرایط قرمز ندارند *قرمز شدن استان تهران یک زنگ خطر است *موارد بستری کرونا همچنان افزایشی است *از کسانی که درباره محرم اظهار نظر می‌کنند می‌خواهیم صبر کنند تا ببینند مقام معظم رهبری و مراجع چه خواهند فرمود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

طرح جدید بوندس‌لیگا: مسابقات را با تماشاگر برگزار می‌کنیمسازمان لیگ فوتبال آلمان دوباره با یک طرح جدید برای مقابله با همه‌گیری جهانی کرونا پیش‌قدم شده است. این بار با یک راهنمای مفصل برای برگزاری مسابقات با تماشاچی. هر چند این برنامه پیچیده‌تر از طرح برگزاری بازی بدون تماشاچی است و هنوز مجوزهای لازم را نگرفته است، اما به نظر می‌رسد بوندس‌لیگا در فصل جدید با حضور تماشاگران برگزار خواهد شد.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

مخالفت با آیت‌الله خامنه‌ای موجب شده عده‌ای واقعیت را نبینند/ قرارداد با چین به خنثی کردن فشار امریکا کمک می‌کند/ گرایش اقتصادی ایران به سوی اروپا استسعید لیلاز گفت: من از اظهارات برخی مخالفان قرارداد با چین شگفت زده هستم. به نظر من بسیاری از این افراد هیچ استدلال خاصی ندارند به جز این که پرده‌های مخالفت ایدئولوژیک با آیت‌الله خامنه‌ای و حکومت، موجب شده واقعیت موجود را نبینند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کرونا؛ آغاز مراسم حج با مقرراتی سختگیرانه و کاهش چشمگیر زائران - BBC News فارسیعربستان به طور میانگین سالانه میزبان حدود دو میلیون زائر حج است. اما امسال انتطار می‌رود به دلیل شیوع ویروس کرونا، تعداد زائران کمتر از ۱۰ هزار نفر باشد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »