افزایش مجدد مبتلایان کرونا در هند؛ رکورد بیشترین آمار روزانه در سه هفته اخیر ثبت شد

08/05/1400 01:59 ب.ظ

افزایش مجدد مبتلایان کرونا در هند؛ رکورد بیشترین آمار روزانه در سه هفته اخیر ثبت شد جزئیات بیشتر🔽

هند روز جمعه از ابتلای ۴۴ هزار و ۲۳۰ نفر به کرونا خبر داد که بیشترین تعداد در سه‌ هفته‌ گذشته است. وضعیت هند در ماه های آوریل و مه تحت تأثیر گونه دلتای ویروس کرونا به وخامت گرایید اما پس از آن سرعت شیوع بیماری کاهش یافت. با این حال سرعت شیوع ویروس کرونا در هند در هفت روز گذشته دوباره افزایش یافته است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت هند، تعداد مبتلایان به کرونا در سراسر کشور به ۳۱.۵۷ میلیون نفر رسیده است. تعداد افراد جان باخته با احتساب ۵۵۵ نفر درشب گذشته به ۴۲۳ هزار و ۲۱۷ نفر رسیده است. ادامه رشد آمار قربانیان کووید-۱۹؛ شمار مبتلایان روزانه در ایران از هند پیشی گرفت

برخی پزشکان و کارشناسان امور بهداشتی معتقدند که موج سوم کرونا احتمالا تا اکتبر به هند می‌رسد. البته آن‌ها می‌گویند که موج سوم بهتر از موج‌های گذشته در ماه‌های آوریل و مه کنترل خواهد شد. این گروه از کارشناسان امور بهداشتی خواستار واکسیناسیون سریع کارکنان برای جلوگیری از افزایش دوباره همه‌گیری شده‌اند. headtopics.com

برآوردهای دولت هند نشان می‌دهد که ۶۷.۶ درصد از جمعیت ۱.۳۵ میلیارد نفری هند، آنتی‌بادی ویروس کرونا دارند و ۳۸ درصد از ۹۴۴ میلیون نفر جمعیت بزرگسال این کشور نیز حداقل یک دز واکسن دریافت کرده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

آمریکا در هفته گذشته بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در جهان را ثبت کردشمار آمریکایی‌های متبلا به ویروس کرونا در هفتهٔ گذشته به ۵۰۰۳۲ هزار نفر رسید که نسبت به همین رقم در هفته پیش از آن ۱۳۱ درصد افزایش داشت.

جولان کرونا در آمریکای لاتین؛ 1318 نفر دیگر در برزیل جان باختندشمار مبتلایان و قربانیان کرونا در برخی کشورهای آمریکای لاتین از جمله برزیل همچنان رو به افزایش است. - خبرگزاری آناتولی

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیهطی یک روز گذشته 4197 بیمار کرونایی در ترکیه بهبود یافته و 1 میلیون و 77 هزار و 627 دوز واکسن کرونا تزریق شد. - خبرگزاری آناتولی

رکورد تازهٔ موارد ابتلا به کرونا در ژاپن همزمان با برگزاری المپیک«اقدامات احتیاطی و محدودیت آمدوشد که در استان‌های توکیو، اوکیناوا، شیبا، کاناگاوا در نظر گرفته شده مانع از شیوع سریع گونهٔ دلتا نشده است.»

هزینه ۵۶۰ میلیاردی دارو و تجهیزات کرونا در ۹۹/کاهش ۲۹ درصدی ارزبری ۴ کالای اساسیهزینه ۵۶۰ میلیونی دارو و تجهیزات کرونا در ۹۹ در سال ۱۳۹۹ حداقل ۵۶۰ میلیون دلار بابت تامین اقلام تجهیزات پزشکی و دارویی مورد نیاز در مبارزه با بیماری کرونا هزینه شده است

جزئیات واکسیناسیون گروه‌های «شغلی» و «دیابتی‌ها» علیه کرونا/وضعیت تامین واکسن در کشوررییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت و سخنگوی سازمان غذا و دارو از آغاز واکسیناسیون برخی گروه‌های شغلی پرخطر و همچنین بیماران دیابتی در کشور علیه کرونا خبر داد و در عین حال جزئیات آن را تشریح کرد.

آخرین خبرها از هند از روند رو به رشد شمار موارد ابتلا به کرونا حکایت دارند، به گونه‌ای که یکی از ایالت‌های این کشور به دلیل نگرانی از موج جدید کرونا قرنطینه شده است.

وضعیت هند در ماه های آوریل و مه تحت تأثیر گونه دلتای ویروس کرونا به وخامت گرایید اما پس از آن سرعت شیوع بیماری کاهش یافت. با این حال سرعت شیوع ویروس کرونا در هند در هفت روز گذشته دوباره افزایش یافته است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت هند، تعداد مبتلایان به کرونا در سراسر کشور به ۳۱.۵۷ میلیون نفر رسیده است. تعداد افراد جان باخته با احتساب ۵۵۵ نفر درشب گذشته به ۴۲۳ هزار و ۲۱۷ نفر رسیده است.

ادامه رشد آمار قربانیان کووید-۱۹؛ شمار مبتلایان روزانه در ایران از هند پیشی گرفت

برخی پزشکان و کارشناسان امور بهداشتی معتقدند که موج سوم کرونا احتمالا تا اکتبر به هند می‌رسد. البته آن‌ها می‌گویند که موج سوم بهتر از موج‌های گذشته در ماه‌های آوریل و مه کنترل خواهد شد.

این گروه از کارشناسان امور بهداشتی خواستار واکسیناسیون سریع کارکنان برای جلوگیری از افزایش دوباره همه‌گیری شده‌اند.

برآوردهای دولت هند نشان می‌دهد که ۶۷.۶ درصد از جمعیت ۱.۳۵ میلیارد نفری هند، آنتی‌بادی ویروس کرونا دارند و ۳۸ درصد از ۹۴۴ میلیون نفر جمعیت بزرگسال این کشور نیز حداقل یک دز واکسن دریافت کرده‌اند.

بر اساس گزارش های منتشر شده، نرخ شیوع یا «شاخص آر» ویروس کرونا در هند در هفته گذشته افزایش یافته است.

شاخص آر، شاخصی برای اندازه‌گیری توان شیوع یک عامل بیماری‌زا است. بنابراین اگر این شاخص آر بالای یک باشد، موارد ابتلا تصاعدی بالا می‌روند ولی اگر این عدد کم باشد، موارد جدید ابتلا برای ادامه شیوع آن عامل بیماری‌زا کافی نیست.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

برای اولین بار از ماه مه که اوج شمار مبتلایان به کرونا در هند بود و روزانه دست کم ۴۰۰ هزار نفر به این بیماری مبتلا می‌شدند، عدد سرایت شاخص آر در ۲۴ ژوئیه به یک رسید. این شاخص نشان می‌دهد که به طور متوسط هر ۱۰ نفر که به کرونا مبتلا شده‌اند، ۱۰ نفر دیگر را آلوده می‌کنند.

از همین رو از پنجشنبه ۲۹ ژوئیه ایالت کرالا در جنوب هند قرنطینه شده است. البته برقراری محدودیت‌های تردد در برخی از ایالت‌های شمال شرقی هند نتوانسته تاکنون مانع افزایش شمار موارد ابتلا به کرونا در این منطقه شود.

برخی شهرهای بزرگ در هند مانند دهلی نو در روزهای گذشته فعالیت‌های اقتصادی خود را شروع کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلب: