افرایش آمار کشته‌ها در آتش‌سوزی‌های استرالیا

02/01/2020 03:17:00 ق.ظ

افرایش آمار کشته‌ها در آتش‌سوزی‌های استرالیا

افرایش آمار کشته‌ها در آتش‌سوزی‌های استرالیا

آتش سوزی های طبیعی در جنوب شرقی استرالیا باعث مرگ حداقل ۸ نفر از روز دوشنبه تاکنون شده و دو نفر دیگر هم مفقود هستند. مرگ هفت نفر در ایالت 'نیو سات ولز' و یک نفر در ویکتوریا تایید شد.

پنجره همرسانی را ببندیدحق نشر عکسEPAآتش سوزی های طبیعی در جنوب شرقی استرالیا باعث مرگ حداقل ۸ نفر از روز دوشنبه تاکنون شده و دو نفر دیگر هم مفقود هستند. مرگ هفت نفر در ایالت"نیو سات ولز" و یک نفر در ویکتوریا تایید شد.با این حال شرایط آب و هوایی کمی بهتر شده و یک جاده مهم در ویکتوریا روز چهارشنبه برای دو ساعت باز شد تا مردم امکان ترک منطقه را پیدا کنند.

با احتساب شمار تازه کشته ها، آمار مرگ در فصل جاری آتش سوزی در سراسر استرالیا به حداقل ۱۸ نفر می رسد.تازه ترین آتش سوزی ها که در طول یک هفته اخیر به سرعت به ساحل نزدیک شد هم بیش از ۲۰۰ خانه را سوزانده است.۴۳ خانه در"گیپس‌لند شرقی" در ویکتوریا و ۱۷۶ خانه در نیو سات ولز از میان رفت.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

هزاران نفر در یک شهر استرالیا از آتش به ساحل پناه بردنددر یک شهر کوچک ساحلی استرالیا هزاران نفر برای گریز از یک آتش سوزی مهیب طبیعی در ناحیه به آب پناه برده اند. مردم عکس هایی از آسمانی که کاملا به رنگ قرمز درآمده منتشر کرده اند و می گویند دودی خفه کننده هوا را پر کرده.

گسترش آتش سوزی در جنوب شرق استرالیا؛ هزاران نفر به ساحل پناه بردندآتش سوزی در جنوب و جنوب شرقی استرالیا از ماه سپتامبر گذشته تا کنون دست کم سه میلیون هکتار از مراتع به همراه بیش از هزار منزل مسکونی را از بین برده و ۱۰ کشته برجای گذاشته است.

بازداشت 4 نفر در ظن همکاری با داعش در مالاتیانیروهای امنیتی ترکیه طی عملیاتی در استان مالاتیا 4 نفر را به ظن همکاری با داعش بازداشت کردند. - خبرگزاری آناتولی

ادامه تظاهرات اعتراضی در هنگ‌کنگ و بازداشت ۴۰۰ نفر | DW | 01.01.2020هنگ‌کنگ سال نو را با اعتراضات ضد دولتی و مواجهه با گاز اشک‌آور و ماشین‌های آب‌پاش شروع کرد. هزاران نفر به خیابان‌ها آمده و خواستار دموکراسی و آزادی بیش‌تر شدند. پلیس از بازداشت ۴۰۰ نفر خبر داده است.

در حملات طالبان در شمال افغانستان ۲۷ عضو نیروهای امنیتی کشته شدندحملات طالبان به نیروهای دولتی در روزهای اخیر تلفات سنگینی به بار آورده است. منابع محلی در ولایت‌های شمالی افغانستان تایید کرده‌اند که در حمله طالبان به نیروهای امنیتی افغان در ولایت تخار هفت سرباز، در ولایت قندوز ۱۲ سرباز و در مسیر بلخ-جوزجان هشت سرباز امنیتی کشته شدند. alireza_ghasedi آمریکا با اون همه ادعا واس چی با طالبان ک یک گروهگ تروریست و متحجر اسلامیه مذاکره کرده و پیمان بسته/:

ذخیره دارویی MPS در حال اتمام / آمریکا تولیدکننده انحصاری این دارو در جهانذخیره دارویی MPS در حال اتمام سخنگوی سازمان غذا و دارو: *شاید در روزهای آینده عملا ذخیره دارویی ما در حوزه بیماران MPS صفر شود *هیچ راهی برای دسترسی به این داروها نداریم *حیات بیماران MPS از سوی ایلات متحده آمریکا هدف گرفته شده است ما که میدونیم دلارها را میدزدید بجای دارو آشغال وارد میکنید و این ننه غریبم ها را برا خر کردن مردم میزنید. مرگ_بر_خامنه_ای مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی دارو تحریم نیست، هالو هم خودتان هستید برای دزدی و غارت اموال مردم جفنگیات تحویل مردم ندهید مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس EPA آتش سوزی های طبیعی در جنوب شرقی استرالیا باعث مرگ حداقل ۸ نفر از روز دوشنبه تاکنون شده و دو نفر دیگر هم مفقود هستند.Image caption مردم حل با ورود آتش به مالاکوتا به ساحل پناه برده اند در یک شهر کوچک ساحلی استرالیا هزاران نفر برای گریز از یک آتش سوزی مهیب طبیعی در ناحیه به آب پناه برده اند.Aa گسترش دامنه آتش سوزی‌ در مراتع و بوته‌زارهای استرالیا که بخش‌‌هایی از این کشور را در برگرفته سبب شد تا مقامات محلی از حدود صد هزار نفر از ساکنان حومه پایتخت بخواهند که هرچه زودتر منازل خود را تخلیه کنند و به مناطق امن‌تری نقل مکان کنند.نیروهای امنیتی ترکیه طی عملیاتی در استان مالاتیا 4 نفر را به ظن همکاری با داعش بازداشت کردند.

مرگ هفت نفر در ایالت"نیو سات ولز" و یک نفر در ویکتوریا تایید شد. با این حال شرایط آب و هوایی کمی بهتر شده و یک جاده مهم در ویکتوریا روز چهارشنبه برای دو ساعت باز شد تا مردم امکان ترک منطقه را پیدا کنند. مردم عکس هایی از آسمانی که کاملا به رنگ قرمز درآمده منتشر کرده اند و می گویند دودی خفه کننده هوا را پر کرده. با احتساب شمار تازه کشته ها، آمار مرگ در فصل جاری آتش سوزی در سراسر استرالیا به حداقل ۱۸ نفر می رسد. ورود یک موج جدید از هوای گرم روز دوشنبه سبب شدت گرفتن دامنه آتش سوزی در برخی از مناطق این کشور شد به نحوی شعله‌های آتش حتی تا درب خانه‌های ساکنان نیز گسترش یافت. تازه ترین آتش سوزی ها که در طول یک هفته اخیر به سرعت به ساحل نزدیک شد هم بیش از ۲۰۰ خانه را سوزانده است. جدی ترین آتش سوزی ها ناحیه ای ۵۰۰ کیلومتری از خلیج بیتمنز در ایالت نیو سات ولز تا برنزدیل در ویکتوریا را در بر می گیرد. ۴۳ خانه در"گیپس‌لند شرقی" در ویکتوریا و ۱۷۶ خانه در نیو سات ولز از میان رفت. بازجویی مظنونین در اداره پلیس ادامه دارد.

پیشتر در روز چهارشنبه سازمان آتش نشانی نواحی روستایی نیو سات ولز گفت که در فصل جاری ۹۱۶ خانه در این ایالت سوخته و ۳۶۳ خانه دیگر آسیب دیده است. مقام ها در این مناطق به مردمی که بسیاری از آنها توریست هستند گفته اند که حرکت نکنند چون دیگر برای تخلیه این محل ها دیر شده. برخی رسانه‌های محلی همچنین گزارش کرده‌اند که تعدادی از ساکنان شهرهای مختلف ایالات نیو سات ولز از جمله شهر برماگوی نیز از بیم سوختن در شعله‌های آتش به آب پناه برده‌اند. به علاوه ماموران موفق به نجات بیش از هشت هزار خانه شده اند. در مالاکوتا در ایالت ویکتوریا، که روز سه شنبه شاهد گریختن هزاران نفر از اهالی به ساحل برای فرار از آتش بود، پلیس با قایق ۱. دانیل اندروز رئیس دولت ویکتوریا گفت که مقام ها نگران چهار نفری هستند که در این منطقه ناپدید شده اند.۶ تن آب برای ساکنان آورده است.. . آنها در محیط آتش سوزی بودند و راهی برای تماس با آنها نداشته ایم.