افت ۵.۵ میلیارد دلاری ارزش بازار سهام تهران؛ شاخص کل به کفِ ۶ ماه گذشته رسید

28/10/1400 08:41 ب.ظ

ارزش بازار سهام ایران،۲۰ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ پس از آن که شاخص کل رکورد تاریخی ۲ میلیون واحدی را ثبت کرد به ۷.۸ میلیون میلیارد تومان یا بر پایه نرخ روز دلار آزاد(۲۲ هزار تومان) به ۲۸۰ میلیارد دلار بالغ شده بود ولی این رقم روز سه‌شنبه به ۱۸۴ میلیارد دلار رسید.

ارزش بازار سهام ایران،۲۰ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ پس از آن که شاخص کل رکورد تاریخی ۲ میلیون واحدی را ثبت کرد به ۷.۸ میلیون میلیارد تومان یا بر پایه نرخ روز دلار آزاد(۲۲ هزار تومان) به ۲۸۰ میلیارد دلار بالغ شده بود ولی این رقم روز سه‌شنبه به ۱۸۴ میلیارد دلار رسید. شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز سه‌شنبه با افت ۳۰ هزار و ۵۰۵ واحدی به پایین‌ترین حد از ۱۱ ژوئیه (۲۰ تیرماه گذشته) یعنی طی بیش از ۶ ماه گذشته رسید.

در حالی که بر اساس اظهارات مقام‌های ایران، اتحادیه اروپا و روسیه خوشبینی‌ها نسبت به حصول توافق در مذاکرات هسته‌ای که با هدف احیای برجام و لغو تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در وین در جریان است، افزایش یافته، شاخص کل بورس تهران روز دوشنبه به یک میلیون و ۲۷۵ هزار و ۹۶۶ واحد رسید. این در حالی است که این شاخص پس از آن که طی معاملات روز ۲۴ مه( سوم خرداد گذشته) تا یک میلیون و ۹۵ هزار واحد سقوط کرده بود، نزدیک به سه ماه بعد به بالای یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد صعود کرد اما سپس بار دیگر دچار نوسانی نزولی شد و در مجموع ۱۹ درصد کاهش یافت.

ارزش بازار سهام ایران طی ۱۴۳ روز گذشته از ۶.۳ میلیون میلیارد تومان به ۵.۱ میلیون میلیارد تومان رسیده و بر پایه نرخ دلار آزاد ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومانی معادل ۴۳.۱۶ میلیارد دلار از آن کاسته شده است. این افت ارزش تنها در جریان داد و ستدهای روز سه‌شنبه به رقم کم‌سابقه ۵.۵ میلیارد دلار رسید.

ارزش بازار سهام ایران در جریان مبادلات روز۲۰ اوت سال ۲۰۲۰(۲۰ مرداد ماه سال ۱۳۹۹) پس از آن که شاخص کل رکورد تاریخی ۲ میلیون واحدی را ثبت کرد به ۷.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تمرین‌ مشترک هوایی اسرائیل و آمریکا برای پاسخ به تهدیدات و حمله به اهداف موردنظرروزنامه اسرائیلی «ماکور ریشون» این رزمایش را «پیامی روشن» به ایران خواند و نوشت که این کشور ائتلاف بین‌المللی «در برابر تهدیدهای فزاینده، به‌ویژه از ناحیه ایران» را تقویت می‌کند. 🍆🍆🍆

سفر آنتونی بلینکن به اوکراین و آلمان با هدف تشویق روسیه به دیپلماسی و تنش‌زدایی🔺سفر آنتونی بلینکن به اوکراین و آلمان با هدف تشویق روسیه به دیپلماسی و تنش‌زدایی دیدار با اعضای کواد متشکل از هند، ژاپن، و استرالیا از دیگر برنامه‌های آقای بلینکن در آلمان است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

محاکمه ۴ مخالف اردوغان در سوئيس به اتهام تهدید به قتل رئيس جمهوری ترکیهاین چهار نفر چهار سال پیش در تظاهراتی مقابل پارلمان سوئیس که علیه رجب طیب اردوغان سازماندهی شده بود شرکت داشتند.

حملات هوایی ائتلاف عربستان به حوثی‌ها پس از حمله به امارات؛ دست‌کم ۲۰ نفر کشته شدندخبرگزاری رویترز این مطلب را از قول این رسانه‌ها و همچنین شهروندان ساکن مناطق تحت کنترل حوثی‌ها خبر داد و نوشت که این یکی از مرگبارترین حملات ائتلاف عربستان از سال ۲۰۱۹ است.

دفاع از سیاست 'نگاه به شرق' در آستانه سفر رئیسی به روسیه | DW | 18.01.2022در آستانه سفر ابراهیم رئیسی به مسکو مشاور رهبر جمهوری اسلامی این سفر را بخش مهمی از عملیاتی کردن 'نگاه به شرق' خواند. همزمان، انتقاد از کسانی که این سیاست را مغایر شعار 'نه شرقی نه غربی' می‌دانند ادامه دارد. این نگاه به شرق نیست فروش به شرقه. شوروی نمیخواد از چین عقب بیفته

مهدی محمودیان به دلیل اجبار به پوشیدن لباس زندان در دادگاه حاضر نشدجلسه نخست دادگاه نیز روز پنجم آبان‌ در همین شعبه برگزار شده بود که آن زمان هم آقای محمودیان به علت خودداری از پوشیدن لباس زندان، در نشست دادگاه حاضر نشد.