افتخاری در ایجاد مزاحمت برای هواپیمای مسافربری نیست

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محسن بهاروند، معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه:ایجاد مزاحمت جنگنده اف- ۱۵ آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ایرانی در آسمان سوریه منجر به باز شدن یک پرونده حقوقی جدید توسط جمهوری اسلامی ایران علیه اقدام‌های غیرقانونی ایالات متحده شده است.

محسن بهاروند، معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزیر خارجه، درباره راه‌های پیش روی تهران برای پیگیری حادثه شامگاه پنجشنبه تاکید می‌کند که مرجع اول مراجعه در این گونه موارد سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری یا ایکائو است. اما از آنجا که اقدامات امریکا خطری برای صلح و امنیت بین‌المللی محسوب می‌شود باید سازمان ملل متحد به خصوص شورای امنیت در جریان این اقدامات قرار گیرد. مشروح این گفت‌وگو را در زیر بخوانید.مزاحمت برای هواپیمای مسافربری یک عمل غیرقانونی و خلاف حقوق بین‌الملل است.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در ایکائو هم اقدامات خود را شروع کرده‌ است. ما باید بررسی دقیق‌تری انجام دهیم و اطلاعات فنی بیشتری به دست بیاوریم تا بر آن اساس برنامه‌ریزی لازم صورت پذیرد.همان طور که عرض کردم، امریکا باید عمل خلاف خود را جبران کند و برای عدم تکرار این کار به جامعه بین‌المللی تضمین کافی بدهد.این تضمین نه فقط به ایران بلکه به جامعه بین‌المللی است مبنی بر اینکه ایمنی هواپیمایی کشوری با مخاطره روبه‌رو نشود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایجاد مزاحمت یک فروند جنگنده رژیم صهیونیستی برای هواپیمای مسافربری ایرانبرخی منابع از ایجاد مزاحمت یک فروند جنگنده رژیم صهیونیستی برای هواپیمای مسافربری ایران در آسمان سوریه خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمریکایی ها ایجاد مزاحمت برای هواپیمای مسافربری ایران را تایید کردندآمریکایی ها ایجاد مزاحمت برای هواپیمای مسافربری ایران را تایید کردند مقامات آمریکایی تایید کردند جنگنده‌ای که در مسیر پرواز هواپیمای ماهان از تهران به لبنان ایجاد مزاحمت کرد، آمریکایی بوده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایجاد مزاحمت برای هواپیمای مسافربری ماهان تعقیب حقوقی به دنبال داردمعاون حقوقی رییس جمهور: رفتار هواپیماهای جنگنده با هواپیمای_ماهان و ایجاد مزاحمت برای یک هواپیمای مسافربری آن هم در خاک کشور ثالث نقض آشکار امنیت هوانوردی است و قابلیت تعقیب حقوقی در شورای ایکایو و دادگاه دادگستری بین‌المللی را دارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توضیحات ارائه شده درخصوص ایجاد مزاحمت برای هواپیمای ماهان غیر موجه است/ پیگیری حقوقی انجام می‌شودمعاونت حقوقی رئیس جمهور بیان کرد:توضیحاتی که تاکنون در رابطه با ایجاد مزاحمت برای هواپیمای مسافربری ماهان ارائه شده غیرموجه و فاقد وجه اقناعی است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

واکنش‌ها به اقدام خطرناک آمریکا در مزاحمت برای هواپیمای ایرانیمزاحمت برای هواپیمای_ماهان | اقدام خطرناک پنجشنبه شب دو جنگنده آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ایران در سوریه در ساعات اخیر واکنش‌هایی را در پی داشته است هواپیمای_ماهان | خبر شهادت یکی از مسافران هواپیمای ماهان از اساس اشتباه و ناشی از خطای ترجمه خبر شبکه المیادین در برخی کانال های خبری است
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا: ایران در پی تضعیف نهادهای دموکراتیک آمریکا و ایجاد تفرقه استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »