افتتاح نمایشگاه گیمزکام: بازی‌های کامپیوتری برنده بحران کرونا | DW | 26.08.2021

04/06/1400 03:50 ب.ظ

نمایشگاه سرگرمی‌های دیجیتال و بازی‌های کامپیوتری 'گیمزکام' در شرایط کرونا به شکل دیجیتالی کار خود را در شهر کلن آلمان آغاز کرد. کرونا باعث رشد بازی‌های رایانه‌ای شده است. متخصصان از عرصه‌های بکر رشد این بازی‌ها می‌گویند.

نمایشگاه سرگرمی‌های دیجیتال و بازی‌های کامپیوتری 'گیمزکام' در شرایط کرونا به شکل دیجیتالی کار خود را در شهر کلن آلمان آغاز کرد. کرونا باعث رشد بازی‌های رایانه‌ای شده است. متخصصان از عرصه‌های بکر رشد این بازی‌ها می‌گویند. نمایشگاه سرگرمی‌های دیجیتال و بازی‌های کامپیوتری"گیمزکام" در شرایط کرونا به شکل دیجیتالی کار خود را در شهر کلن آلمان آغاز کرد. کرونا باعث رشد بازی‌های رایانه‌ای شده است. متخصصان از عرصه‌های بکر رشد این بازی‌ها می‌گویند.

نمایشگاه سرگرمی‌های دیجیتال و بازی‌های کامپیوتری "Gamescom" روز چهارشنبه ۲۵ اوت (۳ شهریور) برای دومین بار به صورت آنلاین فعالیت خود را آغاز کرد. اکنون همه چشم‌ها به آلمان دوخته شده است که در عرصه صنعت بازی‌های رایانه‌ای پیشتاز محسوب می‌شود.

فروش بازی‌های رایانه‌ای در سال ۲۰۲۰ با وجود یا شاید به علت بحران کرونا و خانه‌نشینی بخش بزرگی از مردم جهان حدود ۳۰ درصد رشد داشت و در ماه‌های نخست سال جاری هم بیست درصد دیگر به این رشد اضافه شده است. به این ترتیب، گردش مالی صنعت بازی‌های کامپیوتری بیشتر از صنعت فیلم و موسیقی بوده است. headtopics.com

فروش این بازی‌های رایانه‌ای در آلمان سال گذشته چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو بوده است. طبق نظرسنجی موسسه"بیتکوم" بیش از نیمی از مردم آلمان گاه و بی‌گاه به بازی‌های رایانه‌ای می‌پردازند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

تشکیل ستاد ویژه تسریع در تامین واکسن کرونا در وزارت خارجهتشکیل ستاد ویژه تسریع در تامین واکسن کرونا در وزارت خارجه حسین امیرعبداللهیان: تمام ظرفیت های دولتی و خصوصی ممکن را در سطح همه سفارت خانه ها به کار میگیریم تا در واردات واکسن تسریع شود امیر عبدالهیان : آیا از چین روسیه اجازه گرفتی از ارباب هاتون آخه نوکران برده ها چه به این حرفها 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😃😃😃😃😃😃😃😃😃 اين خودش فايزر زده زياد نگران نيست اى خاك بر سرتون ، بى لياقتهاى ايرانى كش ... كى گورتون گم ميكنيد قاتلان ؟ ایسنا فارس خبر مرگ ملاها رو نده اما من ببینم فورا گزارش می کنم تا ملاها ببینند که بر اثر گناهان که می کنند و از مقام انسانیت و اسلام خارح شدند دیگر به پیری نمی رسند چقدر در جوانی مب میرند

کرونا در ایران؛ «اتمام موجودی واکسن» در برخی مراکز تزریقآمار جان‌باختگان کرونا در ایران رو به افزایش است و کارشناسان از سهمگین بودن موج ششم این بیماری خبر می‌دهند، با این وجود همچنان امکانات درمانی و بیمارستانی، واکسن های چینی هم در ایران رو ب اِتمام است و جمعیت کَلان ایران بخصوص قشر جوان واکسینه نشده اند مرگ_بر_اصل_ولایت_فقیه

تجویز دوز «یادآور» واکسن کرونا در آمریکا تنها پس از شش ماهدولت جو بایدن اعلام کرد با نظر به افزایش تهدید گونه بسیار واگیردار «دلتا»، شهروندان آمریکایی که تا به امروز مطابق برنامه به طور کامل در برابر ویروس کرونا

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در دهکده پارالمپیکشمار مبتلایان به ویروس کرونا در دهکده بازی‌های پارالمپیک به 184 رسید. - خبرگزاری آناتولی

افزایش شیوع «قارچ سیاه» در مبتلایان به ویروس کرونا

بحران کرونا در ایران؛ آمار جان‌باختگان «7 برابر آمار رسمی» استروزنامه «جوان» در گزارشی به نقل از کوروش هلاکویی نائینی، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران نوشت آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران را می‌توان

افتتاح نمایشگاه گیمزکام: بازی‌های کامپیوتری برنده بحران کرونا

نمایشگاه سرگرمی‌های دیجیتال و بازی‌های کامپیوتری"گیمزکام" در شرایط کرونا به شکل دیجیتالی کار خود را در شهر کلن آلمان آغاز کرد. کرونا باعث رشد بازی‌های رایانه‌ای شده است. متخصصان از عرصه‌های بکر رشد این بازی‌ها می‌گویند.

نمایشگاه سرگرمی‌های دیجیتال و بازی‌های کامپیوتری "Gamescom" روز چهارشنبه ۲۵ اوت (۳ شهریور) برای دومین بار به صورت آنلاین فعالیت خود را آغاز کرد. اکنون همه چشم‌ها به آلمان دوخته شده است که در عرصه صنعت بازی‌های رایانه‌ای پیشتاز محسوب می‌شود.

فروش بازی‌های رایانه‌ای در سال ۲۰۲۰ با وجود یا شاید به علت بحران کرونا و خانه‌نشینی بخش بزرگی از مردم جهان حدود ۳۰ درصد رشد داشت و در ماه‌های نخست سال جاری هم بیست درصد دیگر به این رشد اضافه شده است. به این ترتیب، گردش مالی صنعت بازی‌های کامپیوتری بیشتر از صنعت فیلم و موسیقی بوده است.

فروش این بازی‌های رایانه‌ای در آلمان سال گذشته چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو بوده است. طبق نظرسنجی موسسه"بیتکوم" بیش از نیمی از مردم آلمان گاه و بی‌گاه به بازی‌های رایانه‌ای می‌پردازند.

به رغم رونق بازار بازی‌های رایانه‌ای در آلمان دست‌اندرکاران برنامه‌نویسی و تولید این بازی‌ها در این کشور، از فروش میلیاردی این بازار سهم کمی برده‌اند.فلیکس فالک، مدیر عامل انجمن صنعت بازی رایانه‌ای

فلیکس فالک، مدیر عامل انجمن صنعت بازی رایانه‌ای با ذکر ارقام یادشده می‌گوید:«آلمان از نظر فروش بازی‌های کامپیوتری در جهان پنجم است و مهم‌ترین بازار در اروپا را دارد. اما شرکت‌ها و متخصصان آلمانی دست‌اندرکار در برنامه‌نویسی و تولید این بازی‌ها تنها سهمی ۵ درصدی از درآمدهای این بازار داشته‌اند.»

گیمزکام امسال نیز برای دومین سال پیاپی به خاطر کرونا فقط در اینترنت و به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

اولیور فرس، رئیس نمایشگاه کلن می‌گوید در نخستین نمایشگاه دیجیتالی سال پیش در شرایط کرونا بیش از ۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان به محتوای دیجیتالی این نمایشگاه دسترسی داشته‌اند و دو میلیون نفر به تنهایی برنامه افتتاحیه را که به طور دیجیتالی پخش می‌شد همزمان در اینترنت تماشا کردند.

در مقیاسه با گذشته بسیاری حالا علاقه‌مند دیدن این بازی‌ها به صورت آنلاین هستند و صرفاَ بازیگر این بازی‌ها نیستند.

در پلتفرم های آنلاین مانند Twitch، بازی چهره‌های حرفه‌ای و ستاره های درخشان بازی‌های رایانه‌ای را میلیون‌ها نفر تماشا می‌کنند.

فلیکس فالک می‌گوید بازی‌ها اکنون به پدیده‌ای از فرهنگ روزمره تبدیل شده و به همه بخش‌های زندگی روزمره سرایت کرده است.

طبق یک نظرسنجی ۳۴ درصد آلمانی‌ها می توانند تصور کنند که از طریق یک بازی رایانه‌ای به صورت مجازی از موزه دیدن کنند.بازی‌های رایانه‌ای به ویژه در عرصه آموزش در شرایط بحران کرونا کمک کرده است.

فالک هم از کمک این بازی‌ها در آموزش صحبت می‌کند اگرچه او می‌گوید هنوز این بازی‌ها به مدارس راه نیافته و فقط هفت درصد از کسانی که با آموزش دیجیتالی سروکار دارند از بازی‌ها استفاده می‌کنند.