افتتاح هشت هزار خانه؛ هدیه‌ای ماندگار به سیل‌زدگان همدان

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

اقدامت دولت برای سیل زندگان همدان | سیل۹۸ هراندازه که خسارت‌های سنگین به زیرساخت‌های مختلف کشور تحمیل کرد اما تدبیر دولت توانست رویش امیدبخشی را در دل سیل‌زدگان به ویژه در نقاط محروم همدان با ساخت هشت هزار مسکن نوساز ایجاد کند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اگرچه سیل فروردین ماه ۹۸ باعث خسارت حدود ۱.۵ هزار میلیارد تومانی به بخش‌های مختلف از جمله مسکن، کشاورزی، راه‌ها، ارتباطات، میراث فرهنگی، شبکه گاز، واحدهای صنعتی و شهرداری‌های استان همدان شد و جان ۱۰ تَن از هموطنان را در این خطه گرفت، اما وعده‌های دولت مبنی بر جبران آسیب سیل زدگان در کمتر از ۲ سال به ثمر نشست.

وقوع این اتفاق ناگوار باعث شد تا عزم مدیریت ارشد استان برای تحقق وعده‌های دولت در بازسازی و ساخت مسکن آسیب دیدگان ناشی از سیل بدون هیچ گونه تعلل در برنامه ریزی راهبردی، از همان ماه‌های ابتدای سال ۹۸ کلید بخورد. تاکید استاندار همدان به سرعت بخشیدن در جبران خسارت ساکنان سیل زده استان منجر به این شد که کمک بلاعوض واحدهای تعمیری، احداثی و معیشتی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به‌صورت ۱۰۰ درصد اختصاص یابد و ۵۱۵ میلیارد تومان نیز تسهیلات به واحدهای تعمیری، احداثی و معیشتی پرداخت شد.

این کمک بلاعوض تا سقف هر نفر حداکثر هشت میلیون تومان بود که براساس تسهیلات بهسازی پرداخت و با این کمک بلاعوض در استان همدان نزدیک به ۲ هزار واحد مسکن در سطح روستاها تکمیل شد. سرعت بخشیدن در اجرای طرح هادی نیز کارنامه موفق دولت تدبیر و امید در رسیدگی به سیل زدگان همدان را تکمیل کرد به گونه‌ای که از سال گذشته تاکنون، از ۹۲۱ روستای بالای ۲۰ خانوار استان همدان، ۷۳۱ روستا مرحله یک طرح هادی را شروع کردند و شاخص بهسازی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان همدان ۷۹ درصد اعلام شد که با میانگین کشوری فاصله قابل ملاحظه‌ای دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عربستان سعودی ۷ نفر را به جرم حمله به شیعیان به اعدام محکوم کرددر سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ مناطق عمدتا شیعه نشین در شرق پادشاهی عربستان چندین بار مورد حمله قرار گرفت. در مرگ‌بارترین حملات از این دست در ماه مه سال ۲۰۱۵، بیست و یک نفر در یک مسجد شیعیان در استان نفت‌خیز قطیف کشته شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عقبگرد بورس به کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدعقبگرد بورس به کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد امروز بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۴۳ هزار و ۲۹۵ واحد نزول رقم یک میلیون و ۶۸۴ هزار واحد را ثبت کرد.شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۶۵۱۴ واحد کاهش و رقم ۴۵۵ هزار و ۹۹۱ واحد را ثبت کرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 187 هزار و 825 نفر رسیدشمار قربانیان ویروس‌کرونا در آمریکا به 187 هزار و 825 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به مرز 246 هزار نفر رسیدوزارت بهداشت ترکیه مجموع بهبودیافتگان از ویروس کرونا در کشور را 245 هزار و 929 نفر اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۱ هزار و ۷۹۷ نفر رسیدتهران - ایرنا - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۷۸ هزار و ۷۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۱ هزار و ۷۹۷ نفر رسیده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

اعزام تیم آتش‌نشانان اسرائیلی به آمریکا برای کمک به مهار حریق جنگل‌های کالیفرنیابرای اولین بار در تاریخ روابط ایالات متحده آمریکا و اسرائیل، گروهی از آتش‌نشانان اسرائیلی به کالیفرنیا فرستاده شدند تا در عملیات مهار آتش‌سوزی‌های بزرگی که در ۱۸ منطقه این ایالات در جریان است، شرکت کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »