افتتاح تونل «پیرین‌کایالار» به عنوان دروازه ترکیه و قفقاز

08/10/1400 04:57:00 ب.ظ

تونل «پیرین‌کایالار» به عنوان دروازه ترکیه و قفقاز در مسیر آزادراه ارزروم-آرتوین افتتاح شد. - خبرگزاری آناتولی

تونل «پیرین‌کایالار» به عنوان دروازه ترکیه و قفقاز در مسیر آزادراه ارزروم-آرتوین افتتاح شد. - خبرگزاری آناتولی 29.12.2021 ارزروم/خبرگزاری آناتولی تونل «پیرین‌کایالار» به عنوان دروازه ترکیه و قفقاز به طول 2272 متر با حضور رجب طیب اردوغان، ریئس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس و عادل کارااسماعیل‌اوغلو، وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه افتتاح شد.

کارااسماعیل‌اوغلو که در مراسم افتتاح این تونل استراتژیک سخنرانی می‌کرد، با اشاره به اهمیت افتتاح تونل پیرین‌کایالار برای منطقه، گفت: این تونل در منطقه‌ای که دارای 22 پیچ خطرناک و زمستان‌های طولانی و سرمای شدید است، ساخته شد. افتتاح تونل پیرین‌کایالار در مسیر آزادراه ارزروم-آرتوین باعث تسهیل ارتباط میان این استان‌ها خواهد شد.

وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه افزود: با افتتاح این تونل، حمل و نقل میان استان آرتوین، آزادراه ساحلی دریای سیاه، بندر آرتوین و پایانه مرزی سارپ آسان‌تر، سریعتر و امن تر خواهد بود و ظرفیت حمل و نقل بین المللی نیز افزایش خواهد یافت. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

دعوتنامه لیر برای یونانی‌ها و بلغاری‌ها؛ بازار ترکیه به کام گردشگران خارجی شدگردشگران بلغاری و یونانی این روزها سوار بر اتوبوس‌ها و خودروهای شخصی عازم نزدیک‌ترین بازارهای ترکیه در حاشیه نوار مرزی این کشور شده‌اند تا از فرصت کاهش نرخ برابری لیر در آستانه سال نو بهره ببرند و ارزان‌ترین خریدهای ممکن را انجام دهند.

ساخت دومین فرودگاه دریایی ترکیهعملیات ساخت فرودگاه ریزه-آرتوین به عنوان دومین فرودگاه دریایی ترکیه ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

ارزش لیر ترکیه بار دیگر سقوط کرد؛ ادامه روند نزولی قدرت خرید مردم و بی‌رونق‌تر شدن بازارها🔺ارزش لیر ترکیه بار دیگر سقوط کرد؛ ادامه روند نزولی قدرت خرید مردم و بی‌رونق‌تر شدن بازارها ▪️رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، هفته پیش گفته بود با توجه به اقدامات انجام شده، ارزش لیر ترکیه به تدریج ثابت خواهد شد اردغان هم از ایران یاد گرفت با نوسان گیری مصنوعی قیمت دلار کسری بودجه دولت را تامین میکنه بزودی کونشو پاره میکنند به تخم بنده که ترکیه به کصکشی بخورد. این حرامزاده‌ها از وضعیت خراب مملکت ما به اندازه کافی خوردند. امیدوارم که وضعیت پول آنها مثل پول ما شود. یک خبر مبهم، بدون عدد و رقم. اخرشم که به زنان سبزی فروش پرداخته!

خبرگزاری آناتولی🖊️اینفوگرافیک I توگ با هدف 'سفر به نوآوری' آماده تولید است 🚘روند تولید خودرو در ترکیه که به عنوان 'انقلاب دوم خودرو' کشور پذیرفته می‌شود، طبق برنامه ادامه دارد

محدودیت‌های تازه در فرانسه زیر سایه اومیکرون؛ کووید۱۹ در ایسلند و دانمارک هم رکورد زدمنطقه اروپا با ثبت ۲ میلیون و ۹۰۱ هزار و هفتاد و سه مورد ابتلا به کووید۱۹ طی هفت روز گذشته آلوده‌ترین نقطه جهان به ویروس بوده است.

پوتین در گفت‌وگو با همتای تاجیکستانی: وضعیت مرزها با افغانستان نگران کننده استروسای‌جمهوری روسیه و تاجیکستان امروز (دوشنبه) درخصوص مسائل امنیتی و شرایط افغانستان به گفت‌وگو پرداختند.