افتتاح نمایشگاه نقاشی 43 هنرمند ایرانی در استانبول

18/10/1400 11:58:00 ب.ظ

افتتاح نمایشگاه نقاشی 43 هنرمند ایرانی در استانبول نمایشگاه آثار نقاشی هنرمندان ایرانی در سبک‌های مختلف با مضمون «آنکا/سیمرغ» در گالری «آپولون» در منطقه نیشان‌تاشی استانبول آغاز به کار کرد.

نمایشگاه نقاشی 43 هنرمند ایرانی در منطقه نیشان‌تاشی استانبول افتتاح شد. - خبرگزاری آناتولی 08.01.2022 استانبول/ شاهین دمیر/ خبرگزاری آناتولی نمایشگاه آثار نقاشی هنرمندان ایرانی در سبک‌های مختلف با مضمون «آنکا/سیمرغ» در گالری «آپولون» در منطقه نیشان‌تاشی استانبول آغاز به کار کرد.

محسن محمد‌زاده، مدیر گالری هنری نیدار آرت و گرداننده این نمایشگاه در زمینه انتخاب سیمرغ به عنوان اصلی این نمایشگاه گفت: سیمرغ در اصل یکی از نمادهای آفرینش بشر است؛ یعنی به عبارتی ما همه از یک وجود واحد هستیم. از خداوند آمده و به سمت او می‌رویم. در این جا نیز هنرمندان جوان و با تجربه با این مضمون گردهم آمدند.

وی با اشاره به نمایش حدود 50 اثر هنرمندان ایرانی در این نمایشگاه افزود: برخی از این هنرمندان مقیم ترکیه بوده و اکثر آن‌ها در ایران زندگی می‌کنند. کارل طالب کارا، مدیر گالری «آپولون» با بیان اینکه نخستین نمایشگاه هنرمندان ایرانی در این گالری برگزار شده است، گفت: برای نخستین بار با هنرمندان ایرانی در نمایشگاهی همکاری می‌کنیم. هنر مرزها را از بین می‌برد. با نگرش به هنر می‌توانیم فرهنگ کشور‌ها را بهتر بشناسیم.

وی در خصوص ویژگی‌های هنرمندان ایرانی اظهار داشت: هنرمندان ایرانی به رغم ساختار سیاسی این کشور در بروز احساسات درونی آزادانه‌تر عمل می‌کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

کرونا در ایران؛ در جست‌وجوی آسترازنکا

ادامه پیشروی ارتش یمن در مأرب و بازپس‌گیری مناطقی در استان شبوهبا ادامه نبردها در استان‌های شبوه و مأرب، ارتش یمن و گردان‌های العمالقه، توانستند در چندین منطقه پیشروی‌های چشمگیری را محقق کنند.مرکز رسانه‌ای ارتش یمن

افشای اسرار حزب‌الله لبنان در پی سرنگونی پهپاد آن در اسرائیلدر پی سرنگونی پهپاد حزب‌الله در مرز لبنان و اسرائیل در سه‌شنبه گذشته، عکس‌هایی از رهبران و عناصر حزب‌الله لبنان فاش شد که در حافظه دوربین این پهپاد ذخیره

نماینده رشت در مجلس: ارتفاع زباله در سراوان به ۹۵ متر رسید

۸ کشته و زخمی در انفجار تانکر حامل مازوت در سنندج

محکومیت ۳ زن در دادگاه انقلاب به اتهام شرکت در جلسه مشاوره روانشناسی