افتتاح سه بیمارستان در دهمین آیین پویش ره سلامت

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

افتتاح سه بیمارستان در دهمین آیین پویش_ره_سلامت | دولت_یازدهم با افتتاح 10500 تخت_مدرن_بیمارستانی درخشان ترین اوراق را در کارنامه نظام سلامت رقم می زند. تا اردیبهشت 1400 (همزمان با هفته سلامت) 1400 پروژه بهداشتی درمانی و آموزشی افتتاح می‌شود

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار سلامت ایرنا، در دهمین آیین پویش ره سلامت قرار است که بیمارستان امیر المومنین(ع) قم که مجری آن، خیرین هستند، با ۲۳۱ تخت بیمارستانی و با متراژ ۱۹ هزار و ۹۴۹ مترمربع افتتاح شود. این پروژه بیمارستانی برای ۵۰۰ نفر شغل ایجاد می‌کند.

در مجموع این سه پروژه برای هزار و ۱۸۰ نفر اشتغال زایی خواهند کرد و هزینه انجام شده برای این پروژه‌ها، شامل ساخت و تجهیز آنها بالغ بر ۵ هزار و ۹۱۸ میلیارد ریال است.بیمارستان امیر المومنین(ع) قم توسط خیرین و در ۹ طبقه ساخته شده است. عملیات ساخت این پروژه از سال ۱۳۹۳ آغاز و در سال جاری به پایان رسیده است.

با توجه به شرایط خاص استان قم و میزان تردد مسافران، نیاز به افزایش تخت‌های بیمارستانی در این استان ضروری است. به نظر می‌رسد با ورود تخت‌های جدید بیمارستانی به این استان در زمان کرونا، خدمات رسانی نیز بهتر می‌شود.با افتتاح این بیمارستان و با احتساب تخت‌های بیمارستانی موجود، سرانه بیمارستان از ۱.۴ به ۱.۶۴ رسیده است. اکنون ۸۰ تخت بستری نیز به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اختصاص پیدا کرده است.

این بیمارستان ۱۵۰ تخت خوابی، چهار اتاق عمل، ۱۴ تخت اورژانس، ۱۱۳ تخت بستری، ۶ تخت آی سی یو، ۶ تخت سی سی یو و هفت تخت آی سی یو نوزادان دارد. اعتبار هزینه شده جهت ساخت این بیمارستان بالغ بر ۷۵۶ میلیارد ریال و هزینه تجهیز نیز ۵۴۲ میلیارد ریال است.بیمارستان هاشمی نژاد مشهد توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد و در هشت طبقه ساخته شده است. عملیات ساخت این پروژه از سال ۱۳۹۵ آغاز و در سال جاری به پایان رسیده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.