اغلب پناهجویان اخراجی افغان دوباره از افغانستان خارج می‌شوند | DW | 04.06.2021

14/03/1400 03:02 ب.ظ

به نظر می‌رسد بیشتر پناهجویان افغان که از آلمان به کشورشان بازگردانده شده‌اند پس از مدت کوتاهی دوباره افغانستان را ترک می‌کنند. از دسامبر ۲۰۱۶ تا کنون بیش از هزار پناهجوی افغان از آلمان به افغانستان پس فرستاده شده‌اند.

دسامبر ۲۰۱۶ قراردادی بین کابل و اتحادیه اروپا امضاء شد که مطابق آن دولت افغانستان متعهد شد پناهجویان اخراجی از کشورهای عضو را بپذیرد.

بنابر این گزارش اغلب پناهجویانی که از آلمان به افغانستان بازگردانده شده‌اند یا دوباره از آنجا خارج شده یا برنامه مشخصی برای این کار دارند. به گفته اشتالمن از نظر اسلام‌گرایان افراطی افغانستان کسانی که تقاضای پناهندگی آنها در آلمان رد شده خائن محسوب می‌شوند. او می‌گوید مهم‌ترین معضل پناهجویان اخراجی این است که از طریق‌های گوناگون با خشونت، تبعیض و تعقیب روبرو هستند.

بسیاری از پناهجویان بازگردانده شده افغان، خارج از افغانستان بزرگ شده یا فقط دوران کودکی را در آنجا گذرانده‌اند. خانواده آنها نیز اغلب به صورت مهاجر یا پناهجو در کشورهای همسایه، و به طور عمده در ایران و پاکستان زندگی می‌کنند.

برای یاری رساندن به پناهجویان اخراج شده برنامه‌هایی وجود دارد که آلمان نیز به لحاظ مالی در آنها سهیم است. مهاجران افغان گلایه می‌کنند که موانع بوروکراتیک برای دریافت این کمک‌ها زیاد است و محدودیت دوره پرداخت کمک‌های مالی به معنای به تعویق انداختن مشکلات است و نه حل آنها. headtopics.com

او در گفت‌وگو با رادیو آلمان می‌گوید با پناهجویان اخراجی بسیاری ارتباط دارد و از میان پنجاه نفری که تشکل آماسو در ماه‌ها و سال‌های گذشته برای آنها سرپناهی تدارک دیده، فقط دو نفر در افغانستان مانده‌اند و بقیه دوباره مهاجرت کرده‌اند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

اسکوچیچ: از نتیجه راضی‌ام، از گلی که خوردیم ناراضی/ از پس آب و هوا برآمدیماسکوچیچ: *از نتیجه راضی‌ام، از گلی که خوردیم ناراضی *از پس آب و هوا برآمدیم *تمرکز ما روی بازی با بحرین است *بازی‌ها را با هم یکی نمی‌کنیم *انتظار داشتم که شرایط مسابقه برای همه تیم‌ها یکسان باشد انتظار نداشته باش. ما چوب ندانم کاری حکومت رو میخوریم که باعث تحریم شده. از اونجایی که با همه دشمنیم همه هم با ما دشمنن.

وزیر دفاع اسرائیل از واشینگتن: به ایران اجازه دسترسی به سلاح هسته‌ای نمی‌دهیمبنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل با همتای آمریکایی خود لوید آستن در مورد چالش‌های مشترک پیش روی واشنگتن و تل آویو، به ویژه پرونده ایران، روز پنجشنبه، در

چین در پی خروج آمریکا از افغانستان خواستار تقویت همکاری منطقه‌ای شدوزیر خارجه چین در پی خروج نیروهای ناتو به رهبری آمریکا از افغانستان٬ برای تامین امنیت این کشور خواستار تقویت همکاری منطقه‌ای شد. - خبرگزاری آناتولی

بدن‌های آهنربایی پس از تزریق واکسن کرونا؛ از شایعه تا واقعیترئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید۱۹ در واکنش به ادعای اخیر در فضای مجازی مبنی بر خاصیت آهنربایی به دنبال تزریق واکسن‌های کرونا، با تاکید بر اینکه هیچکدام از واکسن‌های موجود، در ترکیب خود آهن ندارند، گفت: متاسفانه برخی افراد که با نفس واکسیناسیون مخالف هستند دنبال سوژه‌هایی عوام پسند برای القای نظر غیرعلمی خود به مردم هستند. 👌🏻

سیاستمدار اسلامگرایی که به تشکیل دولت ائتلافی بعد از نتانیاهو کمک کرد🔺سیاستمدار اسلامگرایی که به تشکیل دولت ائتلافی بعد از نتانیاهو کمک کرد ▪️منصورعباس، سیاستمدار اسلامگرا از اقلیت عرب اسرائیل، است که در پی ائتلاف علیه بنیامین نتانیاهو وارد صحنه سیاسی می‌شود. جالب اینجاست که اسرائیل با این همه احزاب تندرو و یهودی که خواستار حذف فلسطینند سیاستمدار اسلامگرای عرب دارد، ایران احزاب همکیش خود را تحمل نمیکند..

هشدار نسبت به کمبود دارو در مراکز درمانی/ بسیاری از اقلام دارویی سهمیه‌بندی شده استرئیس بیمارستان شهدای تجریش گفت: وجود مشکل افزایش قیمت داروها و سهمیه بندی که برای بیمارستان‌ها وجود دارد، مراکز درمانی را با یک چالش جدی در امر خدمت رسانی به بیمار مواجه کرده است.