اعمال محدودیت تردد به مراکز استانی از فردا

27/08/1399 05:13 ب.ظ

محدودیت‌های_کرونایی | جانشین پلیس راهور ناجا از اجرای محدودیت تردد به مراکز استانی از ساعت ۱۰ فردا(چهارشنبه) تا ساعت ۲۴ روز جمعه خبر داد

تهران - ایرنا - جانشین پلیس راهور ناجا از اجرای محدودیت تردد به مراکز استانی از ساعت ۱۰ فردا(چهارشنبه) تا ساعت ۲۴ روز جمعه خبر داد. وی افزود: بر اساس محدودیت های اعمالی از فردا، ورود به مراکز استانی با پلاک غیربومی و نیز خروج با پلاک غیربومی ممنوع است. سردار حسینی ادامه داد: در صورت مشاهده تخلف از این محدودیت ها جریمه ۵۰۰ هزار تومانی اعمال می شود.

جاشنین پلیس راهور ناجا همچنین گفت: استان تهران و البرز در اعمال این محدودیت ها یکپارچه در نظر گرفته شده اند و تردد بین دو استان و شهرهای اقماری بلامانع است. ویروس کرونا عامل بیماری کووید۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ ( فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تایید کرد.

بیماری کووید ۱۹ بر اساس آمار رسمی کشورها تاکنون بیش از ۵۵ میلیون نفر را در دنیا مبتلا کرده و بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از داده اند. ایران از نظر تعداد فوت کرونا و بدون در نظر گرفتن نسبت جمعیت نهمین کشور دنیاست. تعداد فوت کرونا در آمریکا، برزیل، هند، مکزیک، انگلیس، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا بیش از ایران بوده است. headtopics.com

در این روزها که آمار کشته شدگان کرونا در ایران سر به فلک گذاشته.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

به گزارش ایرنا، سردار تیمور حسینی روز سه شنبه در گفت وگوی تلویزیونی افزود:‌ این محدودیت ها متفاوت از محدودیت های است که قرار است از روز شنبه اول آذر ماه به اجرا در آید.

وی افزود: بر اساس محدودیت های اعمالی از فردا، ورود به مراکز استانی با پلاک غیربومی و نیز خروج با پلاک غیربومی ممنوع است.

سردار حسینی ادامه داد: در صورت مشاهده تخلف از این محدودیت ها جریمه ۵۰۰ هزار تومانی اعمال می شود.

جاشنین پلیس راهور ناجا همچنین گفت: استان تهران و البرز در اعمال این محدودیت ها یکپارچه در نظر گرفته شده اند و تردد بین دو استان و شهرهای اقماری بلامانع است.

ویروس کرونا عامل بیماری کووید۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ ( فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تایید کرد.

بیماری کووید ۱۹ بر اساس آمار رسمی کشورها تاکنون بیش از ۵۵ میلیون نفر را در دنیا مبتلا کرده و بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از داده اند. ایران از نظر تعداد فوت کرونا و بدون در نظر گرفتن نسبت جمعیت نهمین کشور دنیاست. تعداد فوت کرونا در آمریکا، برزیل، هند، مکزیک، انگلیس، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا بیش از ایران بوده است.

ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه و سرفه از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علایم بیماری کووید۱۹ است. بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس دچار بیماری خفیف می شوند.

روز دوشنبه قربانیان روزانه کرونا به رکورد ۴۸۶ نفر رسید و با احتساب این رقم، تلفات این بیماری در ۹ ماه گذشته بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت به ۴۱ هزار و ۹۷۹ نفر رسید. ۲۷ استان نیز همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

قرار است از روز شنبه یکم آذر برای مهار کرونا محدودیت بیشتری از جمله ممنوعیت تردد شهر به شهر، تعطیلی مشاغل غیر ضروری در شهرهای قرمز و نارنجی و حضور حداکثر یک سوم کارکنان ادارات اعمال شود.