اعلام مهم‌ترین علل تصادفات نوروزی / سهم ۳۷ درصدی واژگونی در تصادفات

28/12/1400 01:12:00 ب.ظ

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی: تا سومین روز اجرای طرح نوروزی ۱۰۷ تن در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی مهم‌ترین علل تصادفات رانندگی در طول سه روز از اجرای طرح نوروزی پلیس در جاده‌ها را تشریح کرد. وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات فوتی در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس، خوزستان، آذربایجان...

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات فوتی در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس، خوزستان، آذربایجان غربی، بوشهر و کرمان رخ داده است، گفت: برابر آمارها بیشترین افزایش تردد نیز در جاده‌های استان های گیلان، مازندران، همدان و مرکزی صورت گرفته است.

حسینی بیشترین علت تصادفات رانندگی در طول این سه روز را سبقت غیر مجاز و تجاوز به چپ از خط وسط جاده، تخطی از سرعت مجاز و عدم توانایی در کنترل وسایل نقلیه اعلام کرد و گفت:‌ ۳۷ درصد تصادفات فوتی و جرحی نیز به دلیل واژگونی بوده است.

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی درباره بیشترین زمان وقوع تصادفات رانندگی نیز گفت: ۲۶ درصد تصادفات از ساعت ۱۶ الی ۲۰ و ۲۱ درصد تصادفات نیز از ساعت ۱۲ تا ۱۶ رخ داده است. وی ادامه داد:‌ با توجه به خانوادگی بودن اکثر سفرهای نوروزی و افزایش سرنشینان خودروها در جاده ها، در تصادفات بوقوع پیوسته نسبت تعداد متوفیان از تعداد تصادفات فوتی بیشتر شده، به‌گونه ای که در تعداد وقوع تصادفات فوتی کاهشی ۲۲ درصدی داریم ولی در تعداد متوفیان این میزان کاهش ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

رفیق‌کلاغ و سیزیف | سید‌شهاب‌الدین طباطبایی

پیرکلاغ دو دنیا دیده‌ای که 12 سال از رفاقت‌مان با هم می‌گذرد و سنی به قدمت دوران حضور آدم و حوا در زمین دارد، مطابق رسم هر سال، ظهر آخرین روز اسفند به دیدنم آمد. او همان کلاغی است که به قابیل یاد داد چطور برادرش هابیل را زیر خاک چال کند، او اخیرا مأمور پرونده‌های مردگان معروف در آن دنیا شده است. روزهای آخر اسفند، اگر همه سال هم تلخ و غصه‌دار و خاکستری و عجیب بگذرد، رنگ‌و‌رو و بوی دیگری دارد. روزهای پایان اسفند اغلب رگه‌هایی از امید و تلاش دارد؛ حتی در روز آخر سالی که تقریبا اکثر روزهایش بد گذشته باشد هم می‌توان چیزی برای امیدوار‌بودن پیدا کرد. لابه‌لای حرف‌های معمولی‌مان درباره اتفاقات غیرطبیعی این چند وقت، او روایت عجیبی از سرنوشت یکی از سرشناس‌ترین و بدنام‌ترین محکومان تاریخ برایم گفت. خبرهایی از برزخ جدید سیزیف داشت. می‌گفت مدتی است سیزیف به‌طور موقت به محل جدیدی برای گذراندن دوران برزخ و مجازات معروفش منتقل شده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آغاز سفرهای نوروزی؛ ۶۰ نفر در تصادفات دو روز گذشته جان باختندجانشین پلیس راهنمایی و رانندگی ایران روز جمعه، ۲۷ اسفند، از افزایش ۲۵ درصدی تردد جاده‌ای همزمان با آغاز سفرهای نوروزی خبر داد. مردم مغز فندقی ما, حتی به قیمت مرگ کرونایی هم باشه از سفر و خوشی نمیگذرند!! بعد که میمیرند, تعجب هم میکنند!! 😂

میزان «سعادت» در جهان؛ فنلاند بار دیگر در صدر و ایران در رتبه ۱۱۰بر اساس گزارش سازمان ملل متحد از بررسی وضعیت سعادتمندی در ۱۴۶ کشور جهان، فنلاند برای پنجمین بار متوالی، در جایگاه نخست قرار گرفت و افغانستان آخرین رتبه را به خود اختصاص داد.

پلیس راهور ایران: 107 نفر در تصادفات جاده‌ای 72 ساعت گذشته جان باختندرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ایران گفت که در 3 روز گذشته 107 نفر در سوانح ترافیکی جان خود را از دست داده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

شرکت ملی فرآورده‌های نفتی: امسال سهمیه بنزین نوروزی در دستور کار نیستبه گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، امسال سهمیه بنزین نوروزی در دستور کار نیست و مردم می‌توانند در ایام نوروز از ذخیره بنزین موجود در کارت سوخت خود استفاده کنند.

ایران در دوران کرونا از نظر قربانیان پرستاری «جزء اولین‌ کشورها در جهان» بوددبیرکل خانه پرستار ایران می‌گوید که در دوران کرونا، از نظر جان‌باختگان پرستاری، ایران جزء اولین‌ کشورها در جهان بوده است و ماهانه حدود ۳۰۰ نیروی متخصص در این حوزه مهاجرت کرده‌اند.

بلیت ۵۰۰ هزار تومانی در جایگاه VIP/ شروع تشویق و کری‌خوانی در آزادی+ فیلم و عکسبلیت ۵۴۵ هزار تومانی در جایگاه VIP در داربی پایتخت در جایگاه ویژه تعدادی تماشاگر حضور پیدا کرده‌اند که طبق اطلاعات به دست آمده بلیت این جایگاه با مالیات بر ارزش افزوده، مبلغی حدود ۵۴۵ هزار تومان شده است.