اعلام برنامه اضطراری آمریکا برای مقابله با حمله احتمالی چین به تایوان

02/03/1401 11:03 ب.ظ

اعلام برنامه اضطراری آمریکا برای مقابله با حمله احتمالی چین به تایوان العربيه_فارسى

در پی تشدید تنش میان واشینگتن و پکن بر سر تایوان، ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد ارتش ایالات متحده، دوشنبه دوم خرداد، اعلام کرد که کشورش برنامه‌های اضطراری را از سوی دیگر به گزارش «خبرگزاری فرانسه»، چین در پاسخ به مواضع آمریکا گفت که آمریکا در ارتباط با تایوان، عملا با آتش بازی می‌کند.

وزارت خارجه چین، از رئیس جمهوری آمریکا خواست، تصمیم راسخ پکن برای حفظ حاکمیت و منافع خود را مورد ارزیابی نادرست قرار نداده یا دست کم نگیرد.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت امور خارجه از ایالات متحده خواست از ارسال پیام‌های نادرست به نیروهایی که مشوق نگرش جدایی‌طلبانه در جزیره تایوان هستند، خودداری کند.دخالت نظامی بایدن دوشنبه طی اظهاراتی تصریح کرد، اگر چین به تایوان حمله کند، واشینگتن از تایپه دفاع خواهد کرد. او در پاسخ به سوالی درباره چگونگی این دفاع گفت، آمریکا به صورت نظامی در برابر چین خواهد ایستاد.

رئیس‌ جمهوری آمریکا، مداخله نظامی کشورش را «تعهدی» خواند که واشینگتن آن را پذیرفته است. با این وجود، او خاطرنشان کرد که آمریکا درباره حفظ تمامیت ارضی چین با پکن موافق است اما «تصرف قهری تایوان» را اقدامی غیرقابل قبول خواند. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

تعطیلی تمامی مدارس استان تهران فردا سه شنبه سوم خرداد ماه/ برنامه جایگزین امتحانات دانش آموزان اعلام می‌شود

افزایش «حقوق‌» بازنشستگان همچنان در انتظار مصوبه دولت/ زمان واریز مابه‌التفاوت‌ها اعلام شدمدیرعامل سازمان تامین اجتماعی: *طبق قانون، میزان افزایش حقوق بازنشستگان باید در دولت به تصویب برسد *این مصوبه هنوز تصویب و به ما ابلاغ نشده است *از بازنشستگان عذرخواهی می‌کنیم *به محض ابلاغ، با اعمال افزایش، حقوق بازنشستگان را پرداخت خواهیم کرد alibahaadori raisi_com mb_ghalibaf خاک عالم بر سرتان .ایا این بازنشستگان با یک عذر خواهی ساده میتونستند در زمان اشتغال حق بیمه شان را سه ماه عقب می انداختند؟

نرخ تورم اردیبهشت اعلام شد؛ ۳۸.۳ درصدنرخ تورم اردیبهشت اعلام شد؛ ۳۸.۳ درصد در اردیبهشت ماه امسال نرخ تورم سالانه با کاهش ۰.۵ درصدی به ۳۸.۳ درصد رسیده ولی تورم نقطه‌ای رشد ۳.۸ درصدی داشته است رکورد شکنی های حرام زاده های نظام 😆😆😆😆😆😆😆😆 الحق که وقاحت و دروغگویی را تمام کردید. یعنی با تزریق تورم 4 قلم کالای اساسی با افزایش صددرصدی، تورم کم شده؟ تف برپدر و مادر آدم دروغگوی پست

اعلام تعطیل رسمی در عراق به‌دلیل طوفان شندولت عراق به‌دلیل طوفان شن روز دوشنبه 23 می را تعطیل رسمی اعلام شد. - خبرگزاری آناتولی

پشت پرده یک ماجرای چریکی در مستطیل سبز/ اسم رمز اغتشاش در خوزستان چگونه اعلام شد؟پشت پرده یک ماجرای چریکی در مستطیل سبز/ اسم رمز اغتشاش در خوزستان چگونه اعلام شد؟ سعیدحجاریان تئورسین اصلاحات جمله معروفی دارد که باید حرف‌های سخت را از زبان سلبریتی‌ها گفت تا هزینه آن کم شود! وریا_غفوری گزارش کامل را در مشرق بخوانید: باید تو دهن آن سلبریدی زد که با امنیت ملی بازی میکند و در پازل طراحی های دشمن در بزنگاه سیگنال شورش میدهد متاسفانه در فتنه بنزین با این سلبریدی ها برخورد نشد

استقرار پلیس ضد شورش در اطراف برج فروریخته آبادان؛ «در مرکز شهر منع رفت‌وآمد اعلام شد»یک روزنامه‌نگار خوزستانی که اخبار این استان را دنبال می‌کند، ساعاتی پس از فروریختن برج متروپل در آبادان خبر داد که یگان ویژه و پلیس ضدشورش در اطراف این ساختمان مستقر شده است.... بی شرفای رادیو فردا خفه خون بگیرید یه برج بزرگ در حال ساخت قسمتی از آن فرو ریخته برای حفظ جان هموطنان عزیزمان پلیس انتظامی، شهرداری،اتش نشانی و... مستقر هستند پلیس ضد شورش اونجا چه کار دارد!؟

لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده نیز دوشنبه در پی تاکید جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر این که ایالات متحده، آماده دفاع نظامی از جزیره تایوان در برابر هرگونه تهاجم چین است، گفت که سیاست آمریکا در قبال تایوان، «تغییر نکرده است.»آستین در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص مفهوم سخنان بایدن، گفت: «سیاست ما تغییر نکرده است.»چین خطاب به آمریکا: با آتش بازی می‌کنید

از سوی دیگر به گزارش «خبرگزاری فرانسه»، چین در پاسخ به مواضع آمریکا گفت که آمریکا در ارتباط با تایوان، عملا با آتش بازی می‌کند.

وزارت خارجه چین، از رئیس جمهوری آمریکا خواست، تصمیم راسخ پکن برای حفظ حاکمیت و منافع خود را مورد ارزیابی نادرست قرار نداده یا دست کم نگیرد.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت امور خارجه از ایالات متحده خواست از ارسال پیام‌های نادرست به نیروهایی که مشوق نگرش جدایی‌طلبانه در جزیره تایوان هستند، خودداری کند.دخالت نظامی

بایدن دوشنبه طی اظهاراتی تصریح کرد، اگر چین به تایوان حمله کند، واشینگتن از تایپه دفاع خواهد کرد. او در پاسخ به سوالی درباره چگونگی این دفاع گفت، آمریکا به صورت نظامی در برابر چین خواهد ایستاد.

رئیس‌ جمهوری آمریکا، مداخله نظامی کشورش را «تعهدی» خواند که واشینگتن آن را پذیرفته است.

با این وجود، او خاطرنشان کرد که آمریکا درباره حفظ تمامیت ارضی چین با پکن موافق است اما «تصرف قهری تایوان» را اقدامی غیرقابل قبول خواند.

رئیس‌جمهوری آمریکا که هم‌اکنون در جریان تور آسیایی خود، به ژاپن سفر کرده است، در نشست خبری مشترک با نخست‌وزیر ژاپن، ضمن اشاره به موضع چین در قبال بحران اوکراین گفت، پکن با پرواز در نزدیکی تایوان و اجرای تمامی رزمآیش‌های خود، با آتش بازی می‌کند.