اعلام آمادگی ایران برای میانجیگیر در تنش میان ارمنستان و آذربایجان

27/04/1399 07:35 ب.ظ

ظریف در گفتگویی تلفنی با وزیر امور خارجه جدید جمهوری آذربایجان بر آمادگی ایران برای میانجیگری و کاهش تنش میان ارمنستان و آذربایجان تاکید کرد

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگویی تلفنی با وزیر امور خارجه جدید جمهوری آذربایجان بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای میانجیگری و کاهش تنش میان ارمنستان و آذربایجان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به دنبال انتصاب جیحون بایراموف به عنوان وزیر امور خارجه جدید جمهوری آذربایجان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگویی تلفنی با او، ضمن تبریک این انتصاب و تاکید بر گسترش روابط دو جانبه، از درگیری های اخیر میان نیروهای آذری و ارمنی و جانباختن شماری از نظامیان اظهار تاسف کرد و مجددا آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای میانجیگری و کاهش تنش میان طرفین اعلام کرد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

درگیری مجدد در مرز آذربایجان و ارمنستان

اردوغان: برادرمان در آذربایجان را هرگز تنها نخواهیم گذاشتاردوغان: (در مقابل حمله ارمنستان به آذربایجان) برادرمان آذربایجان را هرگز تنها نخواهیم گذاشت اردوغان: تمام مسئولیت‌هایی که در لیبی عهده‌دار شده‌ایم، از این پس نیز تداوم خواهد یافت.

اردوغان: برادرمان آذربایجان را هرگز تنها نخواهیم گذاشترئیس‌جمهور ترکیه در خصوص حمله ارمنستان به آذربایجان گفت برادرمان آذربایجان را هرگز تنها نخواهیم گذاشت. - خبرگزاری آناتولی

افزایش تنش‌ها با چین؛ دو ناو آمریکایی به دریای چین جنوبی بازگشتندبا افزایش تنش ها بین آمریکا و چین برای دومین بار در دو هفته اخیر، نیروی دریایی ایالات متحده دو ناو هواپیمابر نیمیتز و رونالد ریگان را در دریای جنوبی چین مستقرکرد.

درگیری‌ مرزی میان آذربایجان و ارمنستان از سر گرفته شددرگیری‌ مرزی میان آذربایجان و ارمنستان از سر گرفته شد به گزارش رویترز، وزارت‌های دفاع دو کشور آذربایجان و ارمنستان، یک‌دیگر را به شلیک خمپاره قبل از طلوع آفتاب و تجاوز به خاک کشورهایشان متهم کرده‌اند. تا کنون از این درگیری‌ها تلفات جانی گزارش نشده است.

اردوغان: جمهوری آذربایجان را تنها نمی‌گذاریماردوغان: جمهوری آذربایجان را تنها نمی‌گذاریم رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه امروز جمعه در یک کنفرانس خبری در استانبول بیان کرد: ارمنستان به طور مدام مناطق غیرنظامی آذربایجان را هدف قرار می‌دهد. ما قطعا جمهوری آذربایجان را تنها نخواهیم گذاشت