اعلام فیلم‌های حاضر در هفتادوپنجمین دوره جشنواره سینمایی کن

26/01/1401 12:13:00 ب.ظ

اعلام فیلم‌های حاضر در هفتادوپنجمین دوره جشنواره سینمایی کن العربيه_فارسى

تری فریمو، مدیر هفتادوپنجمین دوره جشنواره سینمایی کن از حضور 18 فیلم در مرحله نهایی برای کسب «نخل طلا» این جشنواره خبر داد.جشنواره کن که به‌دلیل همه‌گیری 15 آوریل ,2022: 01:09 شب GST آدرس کپی شد جشنواره کن که به‌دلیل همه‌گیری کرونا در سال 2020 تعطیل...

15 آوریل ,2022: 01:09 شب GST آدرس کپی شد جشنواره کن که به‌دلیل همه‌گیری کرونا در سال 2020 تعطیل شده بود امسال با اتخاذ اقدامات بهداشتی و امنیتی ویژه‌ای از 17 تا 28 ماه می برگزار می‌شود. فریمو به حضور ستارگان هالیوودی و بزرگترین کارگردانان و تهیه‌کنندگان سینمای جهان در این جشنواره اشاره کرد و افزود، جوایزی به بهترین بازیگران زن و مرد، بهترین کارگردان، اولین مشارکت و بهترین فیلم کوتاه داستانی داده خواهد شد.

او همچنین از اعطای جایزه منتقدان و هیئت داوران در این جشنواره خبر داد. حضور فیلم‌های روسی و اوکراینی سیریبنیکوف پس از اتمام دوره ممنوع الخروجی از روسیه به آلمان سفر کرد و از آنجا با فیلم «چایکوفسکی وایف» درباره همسر پیوتر ایلیچ چایکوفسکی، موسیقیدان و آهنگ‌ساز معروف روس در جشنواره کن حضور خواهد یافت.

در این دوره همچنین برادران داردن از بلژیک، روبن اوستلوند از سوئد، هیروکازو کورئیدا از ژاپن و کریستیان مونجیو از رومانی چهار کارگردان برنده پیشین نخل طلا برای بردن مجدد این جایزه با یکدیگر رقابت می‌کنند. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

دغدغه‌های ایران فردا ضرورت توسعه انگیزه‌های میهن‌دوستی | سید‌مصطفی هاشمی‌طبا

به خاطر دارم در اوایل پیروزی انقلاب، موضوع میهن‌دوستی، فرعی بر اهداف انقلاب تلقی می‌شد و حتی وقتی اساسنامه کمیته ملی المپیک به بزرگی که بعدها شهید شد ارائه شد، او از به‌کار‌بردن لفظ «ملی» انتقاد کرد و آن را نپذیرفت و حتی در طول یک یا دو دهه سرود معروف «ای‌ ایران» به‌نوعی بایکوت شد و برخی بزرگان سرود معروف «ما گل‌های خندانیم، فرزندان ایرانیم، ما سرزمین خود را مانند جان می‌دانیم» را برنمی‌تافتند. در همان حال، آرمان فلسطین و آزادی سرزمین فلسطین و قدس بحق ازجمله اهداف انقلاب اسلامی قرار گرفت و از همین رهگذر برکات و نیز زیان‌هایی متوجه انقلاب و کشورمان شد. در آن‌ موقع، چگونگی ارتباط آرمان آزادی فلسطین با سرزمین مادری‌مان تحلیل نشد. سؤال نشد که آرمان آزادی فلسطین به چه چیز بازمی‌گردد؟ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حضور دو کارگردان ایرانی در بخش مسابقه جشنواره کن ۲۰۲۲جشنواره کن در فرانسه روز پنج‌شنبه فهرست فیلم‌هایی را که در بخش مسابقه این جشنواره در سال ۲۰۲۲ رقابت دارند اعلام کرد. دو کارگردان ایرانی هم با آثار تازه خود در این فهرست هستند.

دو فیلم ایرانی «برادران لیلا» و «عنکبوت مقدس» در بخش مسابقه جشنواره کن ۲۰۲۲فیلمسازان صاحب سبک و بنامی مانند پارک چان ووک و دیوید کراننبرگ در این دوره از جشنواره حضور دارند. همچنین سه برنده نخل طلای کن یعنی هیروکازو کوريیدا، روبن اوسلند و برادران داردن هم با آخرین ساخته‌هایشان در جشنواره امسال شرکت خواهند کرد.

دو فیلم ایرانی به بخش مسابقه جشنواره کن راه یافتندروز پنج‌شنبه «جشنواره کن» در فرانسه فهرست فیلم‌هایی را که در بخش مسابقه این جشنواره در سال ۲۰۲۲ رقابت خواهند داشت اعلام کرد.سعید_روستایی با فیلم «برادران لیلا» و علی_عباسی با فیلم «عنکبوت مقدس» در بخش مسابقه جشنواره کن حضور خواهند داشت. سینمای_ایران

یک پرستار بچه به دلیل انداختن کودک ۴ ساله در ماشین خشک کن دستگیر شدکودک خردسال برای پلیس تعریف کرده است که پرستارش ابتدا او را به همراه چند حوله به داخل خشک‌کن انداخت و آن‌را روشن کرد، بعد از چند ثانیه ماشین را متوقف و در را باز کرد، دوباره بست و بار دیگر دستگاه را روشن کرد. عجب خبر مهمی 😂😂😂😂 یورو نیوز زلنسکی زررر نزده😂😂😂 چه کشوری بوده؟

دهانت را از من بگیر، بوی بدش را نه!در این برنامه ادامه نظرات شما را در مورد پدیده زنانه-مردانه کردن و دیوارکشی پارک‌ها می‌شنویم و در ایستگاه سینما به معرفی فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره فیلم کن می‌پردازیم.

دو فیلم ایرانی به بخش مسابقه جشنواره کن راه یافتندروز پنج‌شنبه «جشنواره کن» در فرانسه فهرست فیلم‌هایی را که در بخش مسابقه این جشنواره در سال ۲۰۲۲ رقابت خواهند داشت اعلام کرد.سعید_روستایی با فیلم «برادران لیلا» و علی_عباسی با فیلم «عنکبوت مقدس» در بخش مسابقه جشنواره کن حضور خواهند داشت. سینمای_ایران