اعلام جرم دادستان بندرانزلی علیه رییس سازمان حفاظت محیط زیست

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادستان عمومی و انقلاب بندر انزلی علیه عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به اتهام تخریب محیط زیست به دلیل اجرای طرح «بایوجمی» در تالاب بین‌المللی انزلی اعلام جرم کرد

به گزارش ایرنا، پناهگاه حیات وحش سرخانکل از مهمترین بخش‌های تالاب انزلی، محل اجرای پایلوت این پروژه بود که با توجه به بررسی‌های انجام شده و نظرات رسمی اساتید معتبر کشور و به استناد دستورالعمل نحوه نظارت و پیگیری حقوق عامه، با ورود سیدرحمن سیدزاده دادستان بندرانزلی دستور توقف اجرای آن به صورت موقت صادر و متعاقبا علیه خاطیان اعلام جرم شد.

در این میان نبود شناخت کافی مجریان طرح از محیط تالاب و چرخه‌های جریانات آبی آن و سست بودن دیواره به اصطلاح ایزوله باعث شد تا پس از اولین بارندگی دیواره‌های محدوده پنجاه هکتاری سرخانکل فرو ریخته و هزاران لیتر از این ماده سمی وارد محیط تالاب انزلی شود. در جدیدترین تحقیقات صورت گرفته که توسط انتشارات معتبر Frontiers در ماه مه ٢٠١٩ منتشر شده است ١۵ تن از محققان دانشگاه سیدنی در مطالعات خود به این نتیجه رسیده‌اند که مواد افزودنی خوراکی «E171» که معمولاً به عنوان عامل سفیدکننده در محصولاتی نظیر آدامس و مایونز استفاده می‌شوند می‌توانند منجر به بیماری التهاب روده و سرطان کلورکتال شوند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دمش گرم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تشکیل شورای توسعه سواحل مکران تصویب شد/تصمیمات دولت برای مدیریت پسماندهای مخرب محیط زیستهیات دولت در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری، آیین نامه اجرایی مربوط به تعیین فهرست و میزان عوارض کالاهایی را که مصرف آنها منجر به تولید پسماند مخرب محیط زیست می شود، تصویب کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تصمیمات دولت برای مدیریت پسماندهای مخرب محیط زیستدر جلسه امروز بعدازظهر هیئت وزیران به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس جمهوری، آیین نامه اجرایی مربوط به تعیین فهرست و میزان عوارض کالاهایی که مصرف آنها منجر به تولید پسماند مخرب محیط زیست می شود، به تصویب رسید.تصمیمات دولت برای مدیریت پسماندهای مخرب محیط زیست میگم بد نیست یه چرخی تو نمایشگاه برای دیدن امثال ما درپیتای بیسواد از نظر شماها هم بزنین!!! بجا ماینر وارد کردن به امثال اینا بودجه کلون بدین (بالای 100 میلیارد تومان) تا مشکلاتتون رو حل کنن و نرین گدائی کشورهای خارجی تا با التماس کالای قاچاق بخرین! azarijahromi حسنك گفت ما والله كم كاري نمي كنيم فعلا يك قلم از كم كاريت عدم معرفي وزير آموزش و پرورش بعد از حدود 60 روز
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

۹۰ انجمن خواستار بررسی منصفانه پرونده فعالان محیط زیست شدند | DW | 21.07.2019انجمن‌های طرفدار محیط زیست در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ایران از او خواستند حق دادرسی عادلانه را برای فعالان محیط زیست در نظر گیرد. آنها در این نامه از عدم رعایت قانون در مورد این فعالان انتقاد کردند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

در خواست روس‌ها از «لئوناردو دی کاپریو» بازیگر هالیوود و فعال محیط زیست؛ دریاچه بایکال ما را نجات بدهلئوناردو دی کاپریو، علاوه بر نقش های به یادماندنی اش در سینما، با فعالیت در زمینه حفظ محیط زیست و حمایتش از فعالان محیط زیستی نیز برای مردم دنیا شناخته شده است. Reply: 07/23/19 18:13:17 پس پوتین نره خر چیکارمیکنه؟ بااین همه ادعا دست به دامان یه هنرپیشه شده؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ارز ۴۲۰۰ تومانی را برای کالاهای خاص تا پایان سال در نظر می‌گیریم/ برگزاری انتخابات شورایاری‌ها کاملا قانونی استسخنگوی دولت: ارز ۴۲۰۰ تومانی را برای کالاهای خاص تا پایان سال در نظر می‌گیریم/ برگزاری انتخابات شورایاری‌ها کاملا قانونی است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

۹۰ انجمن خواستار بررسی منصفانه پرونده فعالان محیط زیست شدند | DW | 21.07.2019انجمن‌های طرفدار محیط زیست در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ایران از او خواستند حق دادرسی عادلانه را برای فعالان محیط زیست در نظر گیرد. آنها در این نامه از عدم رعایت قانون در مورد این فعالان انتقاد کردند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »