اعلام آمادگی مشروط حشد الشعبی برای آتش بس با آمریکا در عراق | DW | 15.10.2020

24/07/1399 08:58 ب.ظ

پس از کتائب حزب‌الله، اکنون حشد الشعبی نیز از قطع محدود و مشروط حمله موشکی و سوءقصد به نیروهای آمریکایی مستقر در عراق خبر داده است. حشد الشعبی نیز همچون کتائب حزب‌الله از حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران برخوردار است.

پس از کتائب حزب‌الله، اکنون حشد الشعبی نیز از قطع محدود و مشروط حمله موشکی و سوءقصد به نیروهای آمریکایی مستقر در عراق خبر داده است. حشد الشعبی نیز همچون کتائب حزب‌الله از حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران برخوردار است.

این در حالی است که مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر عراق اخیرا گفته بود که خروج نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور ظرف سه سال ممکن است.از ژانویه سال جاری تا کنون، حدود ۹۰ موشک به سوی سفارت آمریکا، واقع در منطقه امنیتی سبز بغداد و همچنین به پایگاه‌های عراقی که محل استقرار نیروهای نظامی آمریکا هستند، صورت گرفته است.

پس از حمله پهپادی آمریکا به خودروی حامل فرمانده سپاه قدس، پارلمان عراق خواستار خروج نیروهای نظامی آمریکا از خاک این کشور شده بود. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است روز سوم نوامبر برگزار شود. اسدی در عین حال گفته است که ممکن است این دوره آتش‌بس تا پایان سال جاری نیز ادامه یابد. headtopics.com

گروه شبه‌نظامی حشد الشعبی در سال ۲۰۱۴ شکل گرفت. این گروه که اعضای آن را عمدتا نیروهای شیعه تشکیل می‌دهند، در آن هنگام برای مقابله با"دولت اسلامی" (داعش) ایجاد شده بود. در حال حاضر، ایالات متحده آمریکا جریان کتائب حزب‌الله را مسئول اصلی حملات موشکی علیه خود در عراق می‌داند. حال آنکه گروه‌های کوچک مسلح اخیرا مسئولیت حملات به تاسیسات آمریکا در عراق را برعهده گرفته‌اند.

پس به صراحت پذیرفتند که عامل حمله به آمریکایی ها نیروهای نیابتی ج.ا هستند

تازه فهمیدن مرغ از کجاش میشاشه.

يارو رو تو ده راه نميدادن سراغ خونه كدخدا رو ميگرفت! بدبختهاي بيچاره ادامه بديد به ريق رحمت خواهيد رفت.

ادامه مطلب:
dw_persian »

شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به سرعت در حال افزایش است | DW | 14.10.2020موارد جدید ابتلا به بیماری کرونا در آلمان برای اولین بار از ماه آوریل تا کنون از مرز ۵۰۰۰ نفر در یک روز عبور کرده است. گسترش بیماری به ويژه در شهرهای بزرگ سرعت یافته است. صدراعظم آلمان به شدت از این وضع نگران است.

ایران در پائین‌ترین رده در گزارش سالانه «خانه آزادی» درباره آزادی اینترنت در جهان♦️ ایران در پائین‌ترین رده در گزارش سالانه «خانه آزادی» درباره آزادی اینترنت در جهان ▪️در رده بندی خانه_آزادی، ایسلند آزادترین اینترنت را دارد و چین برای ششمین سال متوالی به عنوان بدترین کشور از نظر آزادی اینترنت معرفی شده است. چین اینترنت آزاد ندارد اما انسان های زحمتکشی دارد که بزرگترین تولید کننده لوازم برقی از جمله لپ‌تاپ و کامپیوتر و موبایل است 👋🎃 ما رکورد زدین رکورد این برای کشور یک افتخار بزرگ است که مسئولان می‌خواهند اطلاعات ایرانیان از دست سازمان های جاسوسی غربی در امان بماند

اعلام وضعیت اضطراری در تایلند؛ تلاش دولت برای سرکوب طرفداران دموکراسیتصمیم به اجرای وضعیت اضطراری پس از آن گرفته شد که گروههای طرفدار دموکراسی عصر چهارشنبه با تجمع مقابل دفتر نخست‌وزیری در بانکوک، بار دیگر خواستار انجام اصلاحات در نظام سلطنتی این کشور و محدود کردن اختیارات پادشاه و استعفای نخست‌وزیر شدند. طرفداران دمکراسی فقط خواهان «اصلاحات در نظام سلطنتی این کشور و محدود کردن اختیارات پادشاه» هستند. راهش سرنگونی اوست. این ماجرا راه باز کردن برا آمبولانس هم دیگه خیلی خز شده ها😎 تو ایران اغتشاشگران آمبولانس رو خرد کردن

sنشست وزرای خارجه مصر، اردن و عراق در قاهره

کالین: آنچه در قفقاز جنوبی رخ می‌دهد، جنگ قدرت است

منع عبور و مرور در ۵ کلانشهر/ ویروس کرونا دچار جهش‌هایی شده استوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای طرح منع عبور و مرور در ۵ کلانشهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه در ایام تعطیلی پیش ر‌و خبر داد.