اعلام رسمی سومین حکم «اعدام در ملاء عام» از ابتدای فروردین

22/01/1401 10:12 ق.ظ

دادستان خرم‌آباد لرستان از صدور حکم «اعدام در ملاء عام» در مورد یک متهم به قتل مامور انتظامی خبر داده است.

به گزارش «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی»، داریوش شاهنوند، دادستان عمومی و انقلاب خرم آباد بدون اشاره به هویت این متهم گفته است که او در ماه آذر ۱۴۰۰ در جریان درگیری با نیروی انتظامی لرستان یک مامور به نام رحمان پوردهقان را به قتل رسانده است.روز چهارشنبه، ۱۷ فروردین درباره از سرگیری مجازات «اعدام در ملاء عام» در ایران پس از یک سال و نیم وقفه به‌دلیل کرونا، هشدار داده بود.

محمود امیری‌ مقدم، مدیر این سازمان، ضمن انتقاد از صدور حکم اعدام در دستگاه قضایی ایران به عنوان مجازاتی «ناقض کرامت انسانی» گفته بود که برخلاف ادعای مقام‌های جمهوری اسلامی، این نوع مجازات نه‌ تنها از «عنصر بازدارندگی» برخوردار نیست، بلکه منجر به افزایش «چرخه خشونت» در جامعه می‌شود و هدفش «ارعاب مردم» است.

رئیس دادگاه فولادشهر اصفهان نیز روز هفتم فروردین اعلام کرد که دو زندانی متهم به قتل یک مامور اداره آگاهی به اعدام در ملاء عام محکوم شده‌اند. صدور حکم اعدام در دستگاه قضایی ایران و اجرای آن در ملاء عام بار‌ها مورد انتقاد جوامع بین‌المللی قرار گرفته است.جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران، در تازه‌ترین گزارش خود که بهمن ۱۴۰۰ منتشر شد، از جامعه جهانی خواست تا مقامات جمهوری اسلامی را در قبال موارد متعدد نقض حقوق بشر از جمله اعدام‌های «خودسرانه» سال ۶۷ و سرکوب اعتراضات آبان ۹۸ «پاسخگو» کنند.

او در گزارش خود را با ابراز نگرانی از افزایش چشمگیر شمار اعدام‌ها به ویژه متهمان پرونده‌های مربوط به «مواد مخدر» در سال گذشته میلادی آغاز کرده و تنها در سال ۲۰۲۱ دست‌کم ۲۷۵ نفر از جمله دو کودک-مجرم (آرمان عبدالعالی و سجاد سنجری) در ایران اعدام شدند. headtopics.com

دستش درد نکنه 🌹 یک سگِ هارِ حکومتی را به دَرَک واصل کرده💩💩💩

اعدام در ملا عام باعث افزایش بزه و خشونت بیشتر است سازمان های حقوق بشر خواستار توقف اعدام در ملا در ایران هستند

مملکت دردست مشتی مسلمم وکثافت خونخوارخائنو کوسکشو زنجنده و قاتلودزدوغارتگراست بسکه این ملت خروبیغیرت خفته بی هویتن اند حال روشنفکربیچاره زبد هم بد تراست بسکه این ملت خروکسکشوبی هویتن مغزها له شد به زیرسُم ملایان کشکش قم وای در عصر اتم بسکه این ملت خرو بیغیرتو بی هویتن بسکه 💩💩

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

توضیح سفیر ایران در کابل در مورد 'بدرفتاری' با مهاجران افغان در ایران - BBC News فارسیبهادر امینیان، سفیر ایران در کابل در دیدار با امیرخان متقی وزیر امور خارجهٔ طالبان در مورد گزارش‌های 'بدرفتاری' با مهاجران افغان در ایران توضیح داده است. در همین حال، سفارت ایران در افغانستان در بیانیه‌ای خبرها و 'کلیپ‌های منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر آزار و اذیت اتباع افغانستان' در داخل آن کشور را رد کرده و آن را اقدامی 'هدف‌مند وبرنامه‌‌ریزی‌شده' با هدف 'ضربه‌زدن' به روابط دو کشور خوانده است. ای بی بی سی ای تاجر خبر ای نون به نرخ روز خور ای ای ای و هزاران ای ما ایرانی‌ها نژاد پرست هستیم و همیشه با مردم افغانستان در ایران خیلی بد رفتار کردیم!

دادستانی اوکراین از کشف بیش از «۱۲۰۰ جسد» در اطراف کی‌یف در روز یکشنبه خبر دادمناطقی که اجساد در آن‌ها کشف شده است، تا هفته پیش در کنترل قوای نظامی روسیه بود اما با خروج آن‌ها، فرصت برای تحقیقات در مورد تعداد قربانیان فراهم شد. این عکس چیه ؟ مسیحیان مگه مرده را کفن میکنن؟

اقدام پسندیده همیار طبیعت در نجات یک بز وحشی در ترکیه

افزایش بارز بستری‌های کرونا در ۱۳ استان / کاهش فوتی‌ها در ۱۹ استان کشورافزایش بارز بستری‌های کرونا در ۱۳ استان در هفته ۱۱۱ همه‌گیری کووید ۱۹، مصادف با دومین هفته فروردین ماه، افزایش بارز بستری‌های کرونایی در ۱۳ استان‌ کشور و در عین حال کاهش موارد مثبت متوفی در ۱۹ استان کشور گزارش شده است.

جولان آلاینده‌های خطرناک در هوای تهران/ ثبت شاخص ۵۰۰ در منطقه ۱۹جولان آلاینده‌های خطرناک در هوای تهران ثبت شاخص ۵۰۰ در منطقه ۱۹ میانگین کیفیت هوای پایتخت هم اکنون روی عدد ۱۷۷ و درشرایط ناسالم برای همه گروه‌هاست و کیفیت هوا در ۹ ایستگاه درشرایط خطرناک قرار دارد منطقه ۱۹ با شاخص ۵۰۰ آلوده‌ترین ایستگاه سنجش کیفیت هواست

سه دختر جوان در نیشابور به اتهام رقصیدن در قبرستان شهدا بازداشت شدندبه گفته دادستان نیشابور «تیمی متشکل از کارشناسان پلیس فتا» در «همان ساعات اولیه» این سه‌ نفر را شناسایی و سپس دستگیر کرده‌اند. مقامات قضایی ایران بارها افرادی را که اقدام به رقص و انتشار آن در فضای مجازی کرده بودند را بازداشت کرده‌اند. مــــاه نزول ایات شیطانی قتلونامه مــــاه تزویروریا ماه بوی گه دهان ماه گران فروشی ماه گند اخلاقی ماه وطن فروشی ماه هویت فروشی ماه ناموس فروشی ماه عرب پرستی ماه شادی کشی ماه غم گستری ماه زن ستیزی ماه نجاست ماه تومحش ماه تحجر ماه تعفن برملت بیغیرت اسلام زده عرب پرست مبارک باد مردم فهمیدن که شهدا چه لجنایی بودن و باعث بقای اسلام و خمینی انگلیسی شدند... لعنت بر امام جاهل شهدا و خود شهدا