اعلام حمایت قاطع بایدن از عضویت سوئد و فنلاند در ناتو | DW | 20.05.2022

30/02/1401 11:16:00 ق.ظ

رئیس جمهور آمریکا قاطعانه از درخواست فنلاند و سوئد برای پیوستن به پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام حمایت کرد. رهبران فنلاند و سوئد نیز از آمادگی خود برای گفت‌وگو با ترکیه در مورد رفع نگرانی‌های این کشور خبر داده‌اند.

رئیس جمهور آمریکا قاطعانه از درخواست فنلاند و سوئد برای پیوستن به پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام حمایت کرد. رهبران فنلاند و سوئد نیز از آمادگی خود برای گفت‌وگو با ترکیه در مورد رفع نگرانی‌های این کشور خبر داده‌اند. جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت (۱۹ مه) پس از دیدار با رهبران سوئد و فنلاند در کاخ سفید با حمایت قاطع از درخواست این دو کشور برای عضویت در ناتو گفت: «سوئد و فنلاند"از تمامی شروط برای عضویت در ناتو برخوردارند و پیوستن دو...

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت (۱۹ مه) پس از دیدار با رهبران سوئد و فنلاند در کاخ سفید با حمایت قاطع از درخواست این دو کشور برای عضویت در ناتو گفت: «سوئد و فنلاند"از تمامی شروط برای عضویت در ناتو برخوردارند و پیوستن دو کشور دیگر در شمالی‌ترین نقطه اروپا، امنیت هم‌پیمانان آمریکا را تقویت می‌کند.»

بایدن تصریح کرد که آمریکا و هم‌پیمانانش در دوره بررسی عضویت سوئد و فنلاند در ناتو "از هرگونه تهدید علیه این دو کشور جلوگیری و با آن مقابله می‌کنند". رئیس جمهوری آمریکا همچنین نگرانی‌های ترکیه درباره پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو را رد کرد و افزود که"پیوستن اعضای جدید به ناتو، تهدیدی علیه هیچ کشوری نیست و هرگز نیز چنین نبوده است".

تاکید سوئد و فنلاند بر گفت ‌ وگو و مبارزه با تروریسم ماگدالنا اندرسون، نخست وزیر سوئد نیز گفت که دولت این کشور"در پی تهاجم روسیه به یک کشور مستقل و دموکراتیک [اوکراین]، به این نتیجه رسید که امنیت مردم سوئد با عضویت در ناتو به بهترین شکل تامین خواهد شد". headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

اظهارات نخست‌وزیر فنلاند درباره مخالفت ترکیه با الحاق فنلاند و سوئد به ناتواظهارات نخست‌وزیر فنلاند درباره مخالفت ترکیه با الحاق فنلاند و سوئد به ناتو نخست‌وزیر فنلاند در رابطه با مخالفت ترکیه با الحاق فنلاند و سوئد به ناتو گفت که باید در تماس‌ها با ترکیه و سایر کشورها به سوالات پاسخ دهیم تا سوءتفاهم‌ها رفع شود.

درخواست رسمی سوئد و فنلاند برای عضویت در ناتو، چانه‌زنی ترکیه | DW | 18.05.2022سفرای سوئد و فنلاند اسناد درخواست عضویت در ناتو را به دبیرکل این پیمان تحویل دادند. پیوستن دو کشور منوط به موافقت همه اعضا است. مخالفت ترکیه چالشی در دیدار چاووش‌اوغلو با بلینکن در سفرش به آمریکا به شمار می‌آید.

فنلاند و سوئد: برای عضویت در ناتو در حال گفت‌وگو با ترکیه هستیمفنلاند و سوئد: برای عضویت در ناتو در حال گفت‌وگو با ترکیه هستیم سائولی نینیسته، رئیس‌جمهور فنلاند و ماگدالنا اندرسون، نخست‌وزیر سوئد در کاخ سفید با جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا دیدار سه‌جانبه انجام داده و سپس نشست مشترک خبری برگزار کردند.

جو بایدن تصمیم سوئد و فنلاند برای پیوستن به ناتو را ستودجو بایدن، رییس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت پس از دیدار با رهبران سوئد و فنلاند تصمیم «تاریخی» دو کشور برای پیوستن به ناتو را ستود. 💩خورد ترامپ با یه جمله که به پوتین گفت اگر حمله کنی مسکو رو میزنم پوتین رو ترسوند و بدون یه دلار هزینه از جنگ جلوگیری کرد این احمق با چراغ سبزی که به پوتین نشون داد باعث این جنگ شد

بایدن: قویاً از پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو حمایت می‌کنیمرئیس جمهوری آمریکا عنوان داشت: قویاً از پیوستن فنلاند و سوئد به پیمان ناتو حمایت می‌کنیم و با این دو کشور برای بیداری نسبت به هرگونه تهدیدهایی علیه امنیت مشترک‌مان و رویارویی با تجاوزات تلاش خواهیم کرد.

مخالفت ترکیه و استقبال اغلب اعضای «ناتو» از عضویت فنلاند و سوئداقدام سوئد و فنلاند به ارائه درخواست‌های رسمی برای پیوستن به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو»، با استقبال گرم بین‌المللی و اغلب کشورهای اروپایی همراه