اعلام برائت خانه سینما از 'دستورالعمل پوشش بازیگران' | DW | 18.10.2019

18/10/2019 07:34:00 ب.ظ

هیات مدیره خانه سینما با رد هر گونه دخالت در دستورالعمل طراحی لباس برای هنرمندان، تاکید کرده که مسائل معیشتی، موارد رفاهی، بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی، بیمه بیکاری و از کار افتادگی اهل هنر در رئوس برنامه‌هایش قرار دارد.

خانه سینما, سازمان سینمایی ایران

هیات مدیره خانه سینما با رد هر گونه دخالت در دستورالعمل طراحی لباس برای هنرمندان، تاکید کرده که مسائل معیشتی، موارد رفاهی، بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی، بیمه بیکاری و از کار افتادگی اهل هنر در رئوس برنامه‌هایش قرار دارد.

هیات مدیره خانه سینما با رد هر گونه دخالت در دستورالعمل طراحی لباس برای هنرمندان، تاکید کرده که مسائل معیشتی، موارد رفاهی، بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی، بیمه بیکاری و از کار افتادگی اهل هنر در رئوس برنامه‌هایش قرار دارد.

بیانیه تاکید می‌کند که خانه سینما به خلاف آنچه در اخبار منعکس شده، از تصمیم سازمان سینمایی برای تبیین آیین‌نامه پوشش هنرمندان در مجامع مطلع نیست و مورد هیچ مشورتی در این زمینه نیز قرار نگرفته است. هیات مدیره خانه سینما می‌‌نویسد این اولین بار نیست با بخشنامه‌ها و بیانیه‌ها و اظهارنظرهایی مواجه می‌شود که شائبه دولتی بودن این نهاد صنفی را در ذهن مخاطبان سینمای ایران متبادر می‌کند: «تکرار چنین رویه‌ای این استنباط را برای اعضای بزرگترین و تنها نهاد صنفی و سینمای ایران به وجود می‌آورد که گویی اراده مشخصی در صدد کمرنگ کردن و بلکه حذف تشکل مدنی سینما در کشور است که اگر چنین باشد یقینا نیتی ناصواب است.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

خانه سایت صدای آمریکا ir.voanews.comبا کلیک روی یکی از این سه لینک، بدون فیلتر و با استفاده از فیلترشکن سایفون به سایت صدای آمریکا بروید: کلیک کنید: 👇👇👇

تعیین اولتیماتوم برای ایران از سوی گروه ویژه اقدام مالی | DW | 18.10.2019گروه ویژه اقدام مالی به ایران تا ماه فوریه فرصت داده لوایح مربوط به پول‌شویی و همچنین تامین مالی تروریسم را تصویب کند. در صورت عدم تصویب و اجرای این دو لایحه 'اقدامات مقابله‌ای' وسیعی علیه ایران پیش‌بینی شده است. آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. امام خمینی ره hsr شمام فقط هی فرصت میدین، تحریم کن بره، اینا تصویب نمیکنن balatarin تا بیشتر بچاپند و بفرستن خارج همشون دست دارن دیوس ها

دیدبان حقوق بشر سوریه: نیروهای ترکیه مجددا به شهر رأس العین حمله كردنددیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه چهارشنبه 16 اکتبر 2019 از حمله مجدد نیروهای ترکیه تحت پوشش سنگین هوایی

نتایج انتخابات افغانستان ۱۹ اکتبر،۲۷ مهر (میزان) اعلام نمی‌شودخبرگزاری رویترز این خبر را به نقل از دو مقام مسئول در کمیسیون انتخاباتی افغانستان منتشر کرده و توضیح بیشتری در به تاخیر افتادن زمان اعلام نتایج اولیه انتخابات اعلام نکرده است.

ورود سامانه بارشی به کشور/ تهران خنک می شودورود سامانه بارشی به کشور تهران خنک می‌شود مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اعلام کرد: از روز شنبه (۲۷ مهر ماه) سامانه بارشی جدیدی از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود

داستان‌های زنان ایرانی بر پرده سینمای کوبلنز آلمان | DW | 18.10.2019فرح و فیروزه اصولی با همکاری رخشان بنی‌اعتماد برای دومین بار جشنواره‌ای با موضوع زنان را در شهر کوبلنز به نمایش گذاشته‌اند. این جشنواره از ۱۷ تا ۲۱ اکتبر در جریان خواهد بود.

هیات مدیره خانه سینما با انتشار بیانیه‌ای انتساب دستورالعمل طراحی پوشش هنرمندان به این نهاد صنفی را"نیت ناصواب" و تلاش برای حذف تشکل مدنی و غیردولتی سینماگران دانسته و از چنین اقدامی برائت جست.ايران اجازه حضور غیرگزینشی اما محدود زنان در یک مسابقه فوتبال را صادر کرد.ایران تعیین اولتیماتوم برای ایران از سوی گروه ویژه اقدام مالی گروه ویژه اقدام مالی به ایران تا ماه فوریه فرصت داده لوایح مربوط به پول‌شویی و همچنین تامین مالی تروریسم را تصویب کند.و زمینی به شهر رأس العین خبر داد.

در این بیانیه که در خبرگزاری ایلنا منتشر شده آمده است: «صبح چهارشنبه ۲۴ مهرماه خانه سینما به موضوعی منتسب شد که از آن بی‌خبر بود. موضوعی که به سرعت دست به دست شد و سوالات و واکنش‌هایی در افکار عمومی، هنردوستان و سینماگران پدید آورد..» بیانیه تاکید می‌کند که خانه سینما به خلاف آنچه در اخبار منعکس شده، از تصمیم سازمان سینمایی برای تبیین آیین‌نامه پوشش هنرمندان در مجامع مطلع نیست و مورد هیچ مشورتی در این زمینه نیز قرار نگرفته است. عدم تصویب نهایی و اجرای دو لایحه مربوط به کنوانسیون پالرمو و همچنین کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم از سوی جمهوری اسلامی، منجر به تعیین یک ضرب‌الاجل جدید از سوی این نهاد بین‌المللی شده است. هیات مدیره خانه سینما می‌‌نویسد این اولین بار نیست با بخشنامه‌ها و بیانیه‌ها و اظهارنظرهایی مواجه می‌شود که شائبه دولتی بودن این نهاد صنفی را در ذهن مخاطبان سینمای ایران متبادر می‌کند: «تکرار چنین رویه‌ای این استنباط را برای اعضای بزرگترین و تنها نهاد صنفی و سینمای ایران به وجود می‌آورد که گویی اراده مشخصی در صدد کمرنگ کردن و بلکه حذف تشکل مدنی سینما در کشور است که اگر چنین باشد یقینا نیتی ناصواب است.» دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنید در این بیانیه آمده که هیات مدیره سینما نسبت به رعایت شئون جامعه دغدغه دارد: «اما این که به جای پیگیری مسائل معیشتی، موارد رفاهی، بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی، بیمه بیکاری و از کار افتادگی و..

. ایرنا در این گزارش اعلام کرده است که به علت عدم تصویب نهایی دو کنوانسیون پالرمو و مقابله با تامین مالی تروریسم،"دو دسته اقدام جدید مقابله‌ای" علیه جمهوری اسلامی ایران وضع شده است..، طراحی لباس رسمی برای حضور سینماگران در مجامع را در رئوس برنامه‌های خود قرار دهد، نه از جانب خانه سینما و نه از جانب اعضای آن پذیرفتنی نیست.» موضوع به لباس و آرایش متین ستوده، بازیگر سینما، در جریان اکران خصوصی فیلم"مسخره باز" بر می‌گردد که"نامتعارف" توصیف شد. ایران در کنار کره شمالی خبرگزاری"پانا" نیز با انتشار گزارشی به خطر پیوستن ایران به"لیست سیاه" اشاره کرده است. واکنش‌ها به لباس خانم ستوده و زنان مهمان این برنامه تا آنجا پیش رفت که برخی نمایندگان مجلس، از احضار وزیر ارشاد برای پاسخگویی خبر دادند.

پس از آن مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی ایران عنوان کرد که دستورالعملی سریع و ویژه برای"پوشش سلبریتی‌ها" تصویب شده تا در آینده عوامل فیلم‌ها متعهد باشند که با"لباس رسمی" در برنامه‌ها شرکت کنند. خانم ستوده که شخصا به دادسرا احضار شده بود با قرار کفالت آزاد شد و در اینستاگرام  با اعلام این که قصد هنجارشکنی نداشته، از"خانواده‌های شهدا" و هموطنانی که خاطرشان مکدر شده، عذرخواهی کرد.» به این ترتیب از نگاه گروه ویژه اقدام مالی، جمهوری اسلامی ایران در لیست کشورهای پرخطر قرار می‌گیرد. در همین زمینه: .