اعلام برائت خانه سینما از 'دستورالعمل پوشش بازیگران' | DW | 18.10.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هیات مدیره خانه سینما با رد هر گونه دخالت در دستورالعمل طراحی لباس برای هنرمندان، تاکید کرده که مسائل معیشتی، موارد رفاهی، بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی، بیمه بیکاری و از کار افتادگی اهل هنر در رئوس برنامه‌هایش قرار دارد.

هیات مدیره خانه سینما با انتشار بیانیه‌ای انتساب دستورالعمل طراحی پوشش هنرمندان به این نهاد صنفی را"نیت ناصواب" و تلاش برای حذف تشکل مدنی و غیردولتی سینماگران دانسته و از چنین اقدامی برائت جست.در این بیانیه که در خبرگزاری ایلنا منتشر شده آمده است: «صبح چهارشنبه ۲۴ مهرماه خانه سینما به موضوعی منتسب شد که از آن بی‌خبر بود. موضوعی که به سرعت دست به دست شد و سوالات و واکنش‌هایی در افکار عمومی، هنردوستان و سینماگران پدید آورد.

بیانیه تاکید می‌کند که خانه سینما به خلاف آنچه در اخبار منعکس شده، از تصمیم سازمان سینمایی برای تبیین آیین‌نامه پوشش هنرمندان در مجامع مطلع نیست و مورد هیچ مشورتی در این زمینه نیز قرار نگرفته است.

موضوع به لباس و آرایش متین ستوده، بازیگر سینما، در جریان اکران خصوصی فیلم"مسخره باز" بر می‌گردد که"نامتعارف" توصیف شد. واکنش‌ها به لباس خانم ستوده و زنان مهمان این برنامه تا آنجا پیش رفت که برخی نمایندگان مجلس، از احضار وزیر ارشاد برای پاسخگویی خبر دادند. پس از آن مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی ایران عنوان کرد که دستورالعملی سریع و ویژه برای"پوشش سلبریتی‌ها" تصویب شده تا در آینده عوامل فیلم‌ها متعهد باشند که با"لباس رسمی" در برنامه‌ها شرکت کنند.

خانم ستوده که شخصا به دادسرا احضار شده بود با قرار کفالت آزاد شد و در اینستاگرام با اعلام این که قصد هنجارشکنی نداشته، از"خانواده‌های شهدا" و هموطنانی که خاطرشان مکدر شده، عذرخواهی کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خانه سایت صدای آمریکا ir.voanews.comبا کلیک روی یکی از این سه لینک، بدون فیلتر و با استفاده از فیلترشکن سایفون به سایت صدای آمریکا بروید: کلیک کنید: 👇👇👇
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تعیین اولتیماتوم برای ایران از سوی گروه ویژه اقدام مالی | DW | 18.10.2019گروه ویژه اقدام مالی به ایران تا ماه فوریه فرصت داده لوایح مربوط به پول‌شویی و همچنین تامین مالی تروریسم را تصویب کند. در صورت عدم تصویب و اجرای این دو لایحه 'اقدامات مقابله‌ای' وسیعی علیه ایران پیش‌بینی شده است. آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. امام خمینی ره hsr شمام فقط هی فرصت میدین، تحریم کن بره، اینا تصویب نمیکنن balatarin تا بیشتر بچاپند و بفرستن خارج همشون دست دارن دیوس ها
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دیدبان حقوق بشر سوریه: نیروهای ترکیه مجددا به شهر رأس العین حمله كردنددیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه چهارشنبه 16 اکتبر 2019 از حمله مجدد نیروهای ترکیه تحت پوشش سنگین هوایی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نتایج انتخابات افغانستان ۱۹ اکتبر،۲۷ مهر (میزان) اعلام نمی‌شودخبرگزاری رویترز این خبر را به نقل از دو مقام مسئول در کمیسیون انتخاباتی افغانستان منتشر کرده و توضیح بیشتری در به تاخیر افتادن زمان اعلام نتایج اولیه انتخابات اعلام نکرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ورود سامانه بارشی به کشور/ تهران خنک می شودورود سامانه بارشی به کشور تهران خنک می‌شود مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اعلام کرد: از روز شنبه (۲۷ مهر ماه) سامانه بارشی جدیدی از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

داستان‌های زنان ایرانی بر پرده سینمای کوبلنز آلمان | DW | 18.10.2019فرح و فیروزه اصولی با همکاری رخشان بنی‌اعتماد برای دومین بار جشنواره‌ای با موضوع زنان را در شهر کوبلنز به نمایش گذاشته‌اند. این جشنواره از ۱۷ تا ۲۱ اکتبر در جریان خواهد بود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »