اعلام همبستگی لبنانی‌ها با ترکیه و دولت عثمانی

15/06/1398 12:56 ب.ظ

فعالان لبنانی با هشتگ خلافت ما نور و دوره شما تاریکی است، اظهارات اخیر میشل عون، رئیس جمهور این کشور در مورد دولت عثمانی را مردود شمرده و همبستگی خود با ترکیه و خلافت عثمانی را اعلام کردند

فعالان لبنانی با هشتگ #خلافت ما نور و دوره شما تاریکی است، اظهارات اخیر رئیس جمهور این کشور در مورد دولت عثمانی را مردود شمرده و همبستگی خود با ترکیه و خلافت عثمانی را اعلام کردند. - خبرگزاری آناتولی فعالان لبنانی با هشتگ #خلافت ما نور و دوره شما تاریکی است، اظهارات اخیر میشل عون، رئیس جمهور این کشور در مورد دولت عثمانی را مردود شمرده و همبستگی خود با ترکیه و خلافت عثمانی را اعلام کردند.

این فعالان در توئیت‌هایی که در این رابطه به اشتراک گذاشته اند، از پرچم ترکیه و تصویر"عبدالحمید دوم" استفاده کرده اند.

عمر حرب یکی از فعالان در این رابطه نوشت: اسناد تاریخی نشان می دهد که خلافت عثمانی بیش از 600 سال با عدالت و رحمت رفتار می کرده است، اما پس از سقوط آن کشتار، تروریسم، فرقه گرایی، خرابکاری آغاز شده و تا امروز در لبنان ادامه دارد.

فاطمه عطوان یکی دیگر از فعالان نوشته است: تمدن عثمانی به عنوان بزرگترین تمدن در تاریخ باقی خواهد ماند. محمد فواز یک فعال دیگر نیز نوشت: دولت عثمانی تنها نماینده ترکیه نبوده، بلکه از تمام مسلمانان نمایندگی می کرد و اقدامات تحریک آمیز علیه آن به معنی حمله به همزیستی مسالمت‌آمیز در لبنان است. headtopics.com

گفتنی است میشل عون، رئیس جمهور لبنان در مراسم بزرگداشت یکصدمین سالگرد تاسیس این کشور گفت: «تمام تلاش‌ها برای رهایی از عثمانی با خشونت، قتل و درگیری فرقه‌ای منجر می‌شد. ترور دولتی عثمانی‌ها در زمان جنگ جهانی اول باعث مرگ هزاران تن و وقوع قحطی و کار اجباری در لبنان شد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

سازمان ملل خواهان همبستگی جامعه جهانی با ترکیه شدرئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد بر لزوم حمایت جامعه جهانی از کشورهای میزبان پناهجویان از جمله ترکیه تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

باک فلایینگ فاکس با 2.2 میلیون لیر پر می‌شودمخزن سوخت کشتی تفریحی فلایینگ فاکس که در شهر توریستی مارماریس ترکیه لنگر انداخته با 480 هزار لیتر معادل 2.2 میلیون لیر پر می شود. - خبرگزاری آناتولی

حذف یارانه سه دهک پردرآمد از اول مهر «با وسواس» آغاز می‌شودوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت در قانون بودجه سال ۹۸ به حذف یارانه سه دهک درآمدی بالاتر مکلف شده است که برای تحقق این هدف آیین‌نامه اجرایی پیش‌بینی شده بود و آیین‌نامه در دولت به تصویب رسیده و قرار شده بر مبنای تصمیمی که بین وزارت تعاون، وزارت کشور، وزارت ارتباطات و سازمان برنامه وبودجه تنظیم می‌شود این اقدام از پایان شهریورماه انجام شود.

ربیعی: اروپایی‌ها می‌خواهند با آمریکا هماهنگ کنند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی دولت: *اروپایی‌ها می‌خواهند با آمریکا هماهنگ کنند *اگر اروپا توافق را نگیرد ما گام_سوم را در روز مقرر اجرایی می‌کنیم *ما منتظر اروپا هستیم *البته وعده خرید نفت محقق شده و اکنون هم رفته‌اند تا مجوز آن را بگیرند

فرانسه: رایزنی با آمریکا برای ایجاد خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری برای ایران سازنده بودوزیر داراریی فرانسه که به واشنگتن رفته تا درباره ایجاد یک خط اعتباری برای ایران به ارزش ۱۵ میلیارد دلار با آمریکایی‌ها گفت‌وگو کند، مذاکراتش با وزیر خزانه‌داری آمریکا را 'سازنده' خواند.

مذاکره فشرده با فرانسه ادامه دارد/گام سوم را برمی‌داریم/ آزادی خدمه کشتی انگلیسیسخنگوی وزارت خارجه گفت: به نظر می‌رسد تلاش‌های فرانسه به زمان تعیین شده جمهوری اسلامی ایران نرسد و به احتمال خیلی زیاد کاهش تعهدات خود را در روزهای آینده انجام می‌دهیم.

فعالان لبنانی با هشتگ #خلافت ما نور و دوره شما تاریکی است، اظهارات اخیر رئیس جمهور این کشور در مورد دولت عثمانی را مردود شمرده و همبستگی خود با ترکیه و خلافت عثمانی را اعلام کردند.بيروت/ يوسف حسين/ خبرگزاری آناتولی

فعالان لبنانی با هشتگ #خلافت ما نور و دوره شما تاریکی است، اظهارات اخیر میشل عون، رئیس جمهور این کشور در مورد دولت عثمانی را مردود شمرده و همبستگی خود با ترکیه و خلافت عثمانی را اعلام کردند.

این فعالان در توئیت‌هایی که در این رابطه به اشتراک گذاشته اند، از پرچم ترکیه و تصویر"عبدالحمید دوم" استفاده کرده اند.

عمر حرب یکی از فعالان در این رابطه نوشت: اسناد تاریخی نشان می دهد که خلافت عثمانی بیش از 600 سال با عدالت و رحمت رفتار می کرده است، اما پس از سقوط آن کشتار، تروریسم، فرقه گرایی، خرابکاری آغاز شده و تا امروز در لبنان ادامه دارد.

فاطمه عطوان یکی دیگر از فعالان نوشته است: تمدن عثمانی به عنوان بزرگترین تمدن در تاریخ باقی خواهد ماند.

محمد فواز یک فعال دیگر نیز نوشت: دولت عثمانی تنها نماینده ترکیه نبوده، بلکه از تمام مسلمانان نمایندگی می کرد و اقدامات تحریک آمیز علیه آن به معنی حمله به همزیستی مسالمت‌آمیز در لبنان است.

گفتنی است میشل عون، رئیس جمهور لبنان در مراسم بزرگداشت یکصدمین سالگرد تاسیس این کشور گفت:

«تمام تلاش‌ها برای رهایی از عثمانی با خشونت، قتل و درگیری فرقه‌ای منجر می‌شد. ترور دولتی عثمانی‌ها در زمان جنگ جهانی اول باعث مرگ هزاران تن و وقوع قحطی و کار اجباری در لبنان شد. با شکست عثمانی‌ها در پایان جنگ جهانی اول و نفوذ فرانسه در لبنان دوره جدیدی در تاریخ کشور آغاز شد».

همچنین وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به اظهارات عون اعلام کرد: استنادات بی‌اساس و پیش داوری میشل عون و این اتهام را که امپراطوری عثمانی از ترور دولتی در لبنان استفاده کرده است به شدت محکوم می‌کنیم.