اعلام وضعیت فوق‌العاده در جزیره لسبوس یونان

09/09/2020 03:23:00 ب.ظ

فوق‌العاده, لسبوس

اعلام وضعیت فوق‌العاده در جزیره لسبوس یونان

09.09.2020آتن/ توفیق دورول/ خبرگزاری آناتولیکیریاکوس میتسوتاکیس، نخست‌وزیر یونان با اعضای کبینه دولت و نمایندگان سازمان‌های مرتبط این کشور را امروز جهت بررسی وضعیت ناشی از آتش‌سوزی در اردوگاه پناهجویان موریا در جزیره لسبوس تشکیل جلسه اضطراری داد.میتسوتاکیس در پایان این نشست اضطراری با اجماع شرکت‌کنندگان در جزیره لسبوس از امروز به مدت 4 ماه وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد.

در نقاظ مختلف اردوگاه موریا در جزیره لسبوس ساعت 02:00 بیمه شب گذشته آتش‌سوزی رخ داد. مقامات مرتبط یونان در پی کسب اطلاعات، به محل وقوع این آتش‌سوزی تعداد زیادی نیروی امنیتی و تیم آتش‌نشانی اعزام کردند. براساس برآوردهای اولیه ای حادثه هنوز هیچ گونه تلفات جانی یا مصدومیتی در پی نداشته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 18 شهریور 1399براساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.

دولت ایران حضور دانش‌آموزان در مدارس را «غیر الزامی» اعلام کردوزیر آموزش و پرورش ایران می‌گوید: «گزارشی از ابتلای دانش‌آموزان به ویروس کرونا در چند روز گذشته در مدارس نداشته‌ایم، ولی ما به نگرانی خانواده‌ها احترام می‌گذاریم و آنها مختار هستند آموزش‌های حضوری یا غیرحضوری را انتخاب کنند.»

آزمایش کرونای بیش از نیم میلیون کودک در آمریکا مثبت اعلام شد

مجلس هفته آینده وضعیت بازار مسکن و بورس را بررسی می‌کندیک عضو هیات رییسه مجلس: *قیمت خودرو پرواز کرده و به عرش رسیده *آقایان می‌دانند که قیمت خودرو به کجا رسیده است *در این شرایط آقایان تنها تماشاچی هستند قالیباف: مجلس هفته آینده وضعیت بازار مسکن و بورس را بررسی می‌کند

نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد اعلام شدنتایج اولیه دعوت به مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

ترامپ به‌زودی خروج نیروهای آمریکا از افغانستان و عراق را اعلام می‌کندیک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ، رئيس جمهوری ایالات متحده ظرف چند روز آینده خبر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق را اعلام خواهد کرد جزئیات بیشتر🔽

نخست‌وزیر یونان در جزیره لسبوس این کشور به‌دلیل آتش‌سوزی در اردوگاه پناهجویان موریا از امروز به مدت ‌4 ماه وضعیت فوق‌العده اعلام کرد..Aa محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش ایران می گوید حضور دانش آموزان در مدارس الزامی نیست.تست کرونای حدود 70 کودک در آمریکا در بازه زمانی 20 اوت تا 3 سپتامبر مثبت اعلام شد.

09.09.2020 آتن/ توفیق دورول/ خبرگزاری آناتولی کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست‌وزیر یونان با اعضای کبینه دولت و نمایندگان سازمان‌های مرتبط این کشور را امروز جهت بررسی وضعیت ناشی از آتش‌سوزی در اردوگاه پناهجویان موریا در جزیره لسبوس تشکیل جلسه اضطراری داد. مدارس ایران دو روز پیش همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید بازگشایی شد. میتسوتاکیس در پایان این نشست اضطراری با اجماع شرکت‌کنندگان در جزیره لسبوس از امروز به مدت 4 ماه وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد. در نقاظ مختلف اردوگاه موریا در جزیره لسبوس ساعت 02:00 بیمه شب گذشته آتش‌سوزی رخ داد. همچنین 1003 نفر از مجموع قربانیان کرونا در آمریکا را نیز کودکان تشکیل می‌دهند.

مقامات مرتبط یونان در پی کسب اطلاعات، به محل وقوع این آتش‌سوزی تعداد زیادی نیروی امنیتی و تیم آتش‌نشانی اعزام کردند.» وزیر آموزش و پرورش ایران افزود: «گزارشی از ابتلای دانش آموزان به ویروس کرونا در چند روز گذشته در مدارس نداشته ایم، ولی ما به نگرانی خانواده ها احترام می گذاریم و آنها مختار هستند آموزش های حضوری یا غیرحضوری را انتخاب کنند. براساس برآوردهای اولیه ای حادثه هنوز هیچ گونه تلفات جانی یا مصدومیتی در پی نداشته است. هزاران چادر و خانه پیش‌ساخته در این اردوگاه بر اثر آتش‌سوزی تبدیل به خاکستر شدند. هزاران نفر از ساکنان اردوگاه موریا نیز با فرار از این آتش‌سوزی که هنوز خاموش نشده است، به مرکز شهر رفته‌اند. بنا به آمار رسمی شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» تاکنون جان ۲۲ هزار ۴۱۰ نفر را گرفته است. همچنین به برای جلوگیری از پیش‌روی این افراد به مرکز شهر نیروهای امنیتی اضافی به منطقه اعزام شدند. تاکنون در این کشور 6 میلیون و 514 هزار و 376 مورد مبتلا و 194 هزار و 37 مورد مرگ ناشی از کرونا شناسایی شده است.

مقامات یونان هنوز درباره دلیل بروز این آتش‌سوزی اظهار نظری نکرده‌اند. اردوگاه موریا بزرگترین اردوگاه پناهجویان در یونان به شمار می‌رود و هفته گذشته به‌دلیل ثبت 35 مورد ابتلا به ویروس کرونا در میان ساکنان آن تحت قرنطینه قرار گرفت. این اردوگاه از حدود 12 هزار و 500 پناهجو میزبانی می‌کند. .