اعلام وضعیت فوق‌العاده در جزیره لسبوس یونان

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

نخست‌وزیر یونان در جزیره لسبوس این کشور به‌دلیل آتش‌سوزی در اردوگاه پناهجویان موریا از امروز به مدت ‌4 ماه وضعیت فوق‌العده اعلام کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست‌وزیر یونان با اعضای کبینه دولت و نمایندگان سازمان‌های مرتبط این کشور را امروز جهت بررسی وضعیت ناشی از آتش‌سوزی در اردوگاه پناهجویان موریا در جزیره لسبوس تشکیل جلسه اضطراری داد.

میتسوتاکیس در پایان این نشست اضطراری با اجماع شرکت‌کنندگان در جزیره لسبوس از امروز به مدت 4 ماه وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد. در نقاظ مختلف اردوگاه موریا در جزیره لسبوس ساعت 02:00 بیمه شب گذشته آتش‌سوزی رخ داد. مقامات مرتبط یونان در پی کسب اطلاعات، به محل وقوع این آتش‌سوزی تعداد زیادی نیروی امنیتی و تیم آتش‌نشانی اعزام کردند. براساس برآوردهای اولیه ای حادثه هنوز هیچ گونه تلفات جانی یا مصدومیتی در پی نداشته است.

هزاران چادر و خانه پیش‌ساخته در این اردوگاه بر اثر آتش‌سوزی تبدیل به خاکستر شدند. هزاران نفر از ساکنان اردوگاه موریا نیز با فرار از این آتش‌سوزی که هنوز خاموش نشده است، به مرکز شهر رفته‌اند. همچنین به برای جلوگیری از پیش‌روی این افراد به مرکز شهر نیروهای امنیتی اضافی به منطقه اعزام شدند.اردوگاه موریا بزرگترین اردوگاه پناهجویان در یونان به شمار می‌رود و هفته گذشته به‌دلیل ثبت 35 مورد ابتلا به ویروس کرونا در میان ساکنان آن تحت قرنطینه قرار گرفت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 18 شهریور 1399براساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

دولت ایران حضور دانش‌آموزان در مدارس را «غیر الزامی» اعلام کردوزیر آموزش و پرورش ایران می‌گوید: «گزارشی از ابتلای دانش‌آموزان به ویروس کرونا در چند روز گذشته در مدارس نداشته‌ایم، ولی ما به نگرانی خانواده‌ها احترام می‌گذاریم و آنها مختار هستند آموزش‌های حضوری یا غیرحضوری را انتخاب کنند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آزمایش کرونای بیش از نیم میلیون کودک در آمریکا مثبت اعلام شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مجلس هفته آینده وضعیت بازار مسکن و بورس را بررسی می‌کندیک عضو هیات رییسه مجلس: *قیمت خودرو پرواز کرده و به عرش رسیده *آقایان می‌دانند که قیمت خودرو به کجا رسیده است *در این شرایط آقایان تنها تماشاچی هستند قالیباف: مجلس هفته آینده وضعیت بازار مسکن و بورس را بررسی می‌کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد اعلام شدنتایج اولیه دعوت به مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ به‌زودی خروج نیروهای آمریکا از افغانستان و عراق را اعلام می‌کندیک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ، رئيس جمهوری ایالات متحده ظرف چند روز آینده خبر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق را اعلام خواهد کرد جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »