اعلام میزان مشارکت مردم در انتخابات افغانستان

29/09/2019 11:38:00 ب.ظ

اعلام میزان مشارکت مردم در انتخابات #افغانستان

افغانستان, افغانستان

اعلام میزان مشارکت مردم در انتخابات افغانستان

اعضای کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز میزان مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری در برخی ولایات این کشور را اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی

29.09.2019استانبول/ خبرگزاری آناتولیاعضای کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز در یک نشست خبری در دفتر مرکزی این نهاد٬ آمار سطح مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به تفکیک ولایات به جز بدخشان، تخار، فاریاب، فراه و کندز را اعلام کردند.بر اساس این آمار٬ در 3736 مرکز رای‌گیری از مجموع 5373 مرکزاخذ رای٬ تعداد 2 میلیون و 196 هزار و 436 افغان رای خود را به صندوق های انتخابات انداخته اند.

اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان در پایان این نشست خبری تاکید کردند که این آمار تخمینی و قابل تغییر بوده تا فردا مجموع کل آرای اعلام خواهد شد.گفتنی است 9.6 میلیون هزار واجد شرایط رای دادن در افغانستان برای شرکت در انتخابات ثبت نام کردند. بنا به اعلام"موسسه انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان" 13 میلیون واجد شرایط رای دادن در این کشور وجود دارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

فردی که طالبان انگشت‌اش را در انتخابات قبلی قطع کرده بود دوباره در انتخابات شرکت کردصفی‌الله یکی از رأی دهندگان در افغانستان که پس از قطع انگشت اش توسط طالبان امروز شنبه 28 سپتامبر

انتخابات افغانستان؛ میزان مشارکت در ولایت‌ها چگونه بوده است؟کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرده که تاکنون میزان آرای ریخته شده به صندوق‌ها در دو هزار ۵۹۷ مرکز از ۵ هزار ۳۷۳ مرکز در سراسر افغانستان مشخص شده و یک میلیون و ۵۱ هزار و ۹۹۸ نفر در این مراکز به پای صندوق‌های رای رفته‌اند.

مولانا عبدالله : نمی‌خواهیم در اعلام نتایج انتخابات عجله کنیممولانا عبدالله : نمی‌خواهیم در اعلام نتایج انتخابات عجله کنیم مولانا عبدالله عضو کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان: نتوانستیم در زندان ها، بیمارستان ها و برای مهاجران افغان در خارج از کشور زمینه شرکت در این انتخابات را فراهم سازیم.

اعلام نتایج اولیه انتخابات سراسری زودهنگام در اتریشاعلام نتایج اولیه انتخابات سراسری زودهنگام در اتریش

ظریف: برای ایران مزیتی در مداخله در انتخابات آمریکا وجود نداردظریف: *برای ایران مزیتی در مداخله در انتخابات آمریکا وجود ندارد *آمریکا جنگ سایبری را با حمله‌ای خطرناک به تاسیسات هسته‌ای ما آغاز کرد *این حمله می‌توانست جان میلیون‌ها انسان را بگیرد *جنگ سایبری در میان است و ایران در آن درگیر است

اعلام آمار مشارکت رأی دهندگان در سطح ولایت‌های افغانستانکمیسیون مستقل انتخابات افغانستان یکشنبه 29 سپتامبر آمار مشارکت رأی دهندگان به سطح ولایت های این کشور

اعضای کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز میزان مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری در برخی ولایات این کشور را اعلام کرد.دوباره در انتخابات ریاست جمهوری این کشور اشتراک کرد به کاندیدای مورد نظرش رأی داد.Image caption مشارکت زنان در بیشتر ولایت‌ها کمرنگ بوده است کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرده که تاکنون میزان آرای ریخته شده به صندوق‌ها در دو هزار و ۵۹۷ مرکز از چهار هزار و ۹۰۵ مرکز رای‌گیری فعال در سراسر افغانستان مشخص شده که یک میلیون و ۵۱ هزار و ۹۹۸ نفر در این مراکز به پای صندوق‌های رای رفته‌اند.28.

29.09. امان اضافه کرد، صفی الله بدون هیچ ترس در انتخابات ریاست جمهوری سال 2019 نیز اشتراک کرد با رأی خود به نظام «طالبانی» نه گفت.2019 استانبول/ خبرگزاری آناتولی اعضای کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز در یک نشست خبری در دفتر مرکزی این نهاد٬ آمار سطح مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به تفکیک ولایات به جز بدخشان، تخار، فاریاب، فراه و کندز را اعلام کردند. کمیسیون انتخابات افغانستان گفته که در روز انتخابات به چهار هزار و ۹۰۵ مرکز رای‌گیری مواد انتخاباتی ارسال شده بود که مشارکت در ۲۵۹۷ مرکز مشخص و در دو هزار ۳۰۸ مرکز دیگر تاکنون مشخص نیست و بزودی معلوم خواهد شد. بر اساس این آمار٬ در 3736 مرکز رای‌گیری از مجموع 5373 مرکزاخذ رای٬ تعداد 2 میلیون و 196 هزار و 436 افغان رای خود را به صندوق های انتخابات انداخته اند. بیشتر کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی نیز با دست به دست کردن عکس صفی الله از این اقدام او ستایش کردند. اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان در پایان این نشست خبری تاکید کردند که این آمار تخمینی و قابل تغییر بوده تا فردا مجموع کل آرای اعلام خواهد شد.

گفتنی است 9.. ولی نهاد انتخابات آزاد و عادلانه (فیفا) اعلام کرده که براساس یافته‌های این نهاد در روز انتخابات سه هزار و ۸۹۱ مرکز در سراسر افغانستان باز بوده است.6 میلیون هزار واجد شرایط رای دادن در افغانستان برای شرکت در انتخابات ثبت نام کردند. بنا به اعلام"موسسه انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان" 13 میلیون واجد شرایط رای دادن در این کشور وجود دارد. بیش از 8 میلیون افغان در انتخابات ریاست جمهوری 2014 شرکت کردند. دولت افغانستان از برگزاری این انتخابات در 34 ولایت خبر داده است، اما کمیسیون مستقل مربوطه اعلام کرد که در برخی ولایات تحت کنترل طالبان رای گیری نخواهد شد.

بر اساس آمار غیر رسمی در ولایاتی نظیر سرپل، جوزجان، فاریاب، بغلان، قندوز، هرات، هلمند، تخار، غور و بادغیس بیش از 40 شهرستان تحت کنترل طالبان بوده و بیش از 100 شهرستان نیز با خطر طالبان مواجه است. .