اعلام وضعیت بحرانی در کنگو؛ خطر ابولا جدی است

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

سازمان بهداشت جهانی، در جمهوری دموکراتیک کنگو وضعیت بحرانی ابولا اعلام کرده و گفته که بیم جهانی شدن این بحران می‌رود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سازمان بهداشت جهانی اما هشدارش را تا آنجا پیش نبرده که بگوید مرزهای کنگو باید بسته شود. این سازمان می‌گوید که هنوز خطر گسترش بیماری به خارج از مرزها زیاد نیست.

اخطاری که سازمان بهداشت جهانی برای همه‌گیری ابولا در کنگو منتشر کرده، بالاترین حد خطر است که پیشتر فقط چهار بار استفاده شده بود. تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان بهداشت جهانی، روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در مقر این سازمان در ژنو گفت که وقت آن رسیده که کشورهای جهان به این اخطار توجه کنند. ۲۲۴ روز طول کشید تا شمار مبتلایان به این بیماری به هزار نفر برسد. اما بعدا فقط ۷۱ روز طول کشید تا شمار بیماران به دو هزار نفر برسد.واکسن ابولا که در جریان گسترش آن در غرب آفریقا درست شد، به بهبود حال ۹۹ درصد مبتلایان کمک می‌کند. اما این واکسن را فقط در اختیار کسانی می‌گذارند که با بیماران در تماس هستند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وضعیت برده‌داری مدرن در عصر جدید؛ ایران و افغانستان در قعر جدولکار اجباری در حدود صد کشور جهان جرم محسوب نمی‌شود. همچنین تنها یک سوم دولت‎های جهان ازدواج اجباری را ممنوع کرده‌اند. این دو مساله سبب می‌شود که جامعه جهانی در مقابله با برده‌داری معاصر با مشکلات عظیمی مواجه شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعلام اضطراری بین‌المللی در پی شیوع ابولا در جمهوری دموکراتیک کنگواعلام اضطراری بین‌المللی در پی شیوع ابولا در جمهوری دموکراتیک_کنگو
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ابهام آمریکا درباره وضعیت نفتکش منتسب به امارات در آب‌های ایرانمقامات رسمی آمریکا روز چهارشنبه ۱۷ ژوئیه گفته‌اند مطمئن نیستند که آیا نفتکش اماراتی که راهش را به سمت آب‌های ایران کج کرده است توسط این کشور توقیف شده و یا بعد از بروز نقص فنی به وسیله ایران نجات داده شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ابراز نگرانی شبکه جهانی «پژوهشگران در معرض خطر» درباره وضعیت فریبا عادلخواهشبکه جهانی «پژوهشگران در معرض خطر» با صدور اطلاعیه‌ای درباره وضعیت فریبا_عادلخواه، جامعه‌شناس ایرانی-فرانسوی زندانی در بازداشتگاه اوین، ابراز نگرانی کرد. بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

خانواده مرضیه امیری 'از سلامتی او بی‌خبرند'نزدیکان مرضیه امیری، روزنامه‌نگار ایرانی که بیش از دو ماه از بازداشتش می‌گذرد، می‌گویند پس از انتقال او به بیمارستان، مقام‌های قضایی و امنیتی اجازه نمی‌دهند که آنها از وضعیت سلامتی خانم امیری باخبر شوند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

هواداران حق دارند بابت خرید‌های پرسپولیس ناراحت باشند/ احمدزاده خودش می‌داند چکار کرده که از او دلخور هستند/ این فصل راحت‌تر از قبل قهرمان می‌شویمسپهر حیدری: ذوب آهن در آسیا صعود کرده ولی بودجه‌اش را کم می‌کنند هواداران حق دارند بابت خرید‌های پرسپولیس ناراحت باشند/ احمدزاده خودش می‌داند چکار کرده که از او دلخور هستند/ این فصل راحت‌تر از قبل قهرمان می‌شویم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »