اعلام آتش‌بس موقت توسط روسیه در چند شهر اوکراین/ انتشار گزارش‌های تأیید نشده درباره کشته شدن یک ژنرال روس در نزدیکی خارکیف/ تایید دیدار کولبا و لاوروف

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 84 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 37%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

لحظه به لحظه با تحولات اوکراین؛ اعلام آتش‌بس موقت توسط روسیه در چند شهر اوکراین/ انتشار گزارش‌های تأیید نشده درباره کشته شدن یک ژنرال روس در نزدیکی خارکیف/ تایید دیدار کولبا و لاوروف

به گزارش ایلنا، بانک جهانی با ارائه وام اضطراری ۷۲۳ میلیون دلاری به اوکراین، در میانه درگیری‌های این کشور با روسیه موافقت کرد.- سازمان اطلاعات ارتش اوکراین اعلام کرد که یک ژنرال روس در جریان درگیری‌های اطراف شهر خارکیف کشته شده‌ است.

- دور سوم مذاکرات روسیه و اوکراین درباره درگیری‌های دو کشور که دوازدهمین روز خود را پشت سر می‌گذارد، آغاز شد.- مسکو از برنامه دیدار بین وزرای خارجه روسیه و اوکراین با حضور همتایان ترک در نشست دیپلماتیک آنتالیا در اواخر هفته خبر داد. - رئیس‌جمهوری پیشین اوکراین گفت که رئیس‌جمهوری روسیه یک «جنایتکار جنگی» و مسبب ‌«وضعیت انسانی فاجعه‌بار» در اوکراین است.- دفتر نخست‌وزیر بریتانیا از اهدای ۱۰۰ میلیون دلار کمک مالی به دولت اوکراین خبر داد.

- مقام‌های مرزبانی لهستان اعلام کردند که شمار پناهجویان اوکراینی که از زمان آغاز حمله روسیه، وارد این کشور شده‌اند، از یک میلیون نفر گذشت. - مقام‌های ارشد ایالات متحده به ونزوئلا سفر کرده‌اند تا با گفت‌وگوی با دولت «نیکولاس مادورو» به این نکته پی ببرند که آیا کاراکاس آمادگی دارد تا روابط نزدیک خود با روسیه را در بحبوحه حمله این کشور به اوکراین، محدود کند یا خیر.- یک سند فاش کرد که مسکو چگونه با اجساد سربازان خود که در جنگ با اوکراین کشته می‌شوند، برخورد می‌کند.

- روزنامه وال استریت ژورنال از احتمال اقدام لهستان به ارسال هواپیماهای دوران شوروی به اوکراین در ازای دریافت جنگنده‌های اف- ۱۶ خبر داد.- وزرای خارجه آمریکا و چین طی تماسی تلفنی درباره آخرین تحولات اوکراین رایزنی کردند.- یکی از اعضای هیأت روس و رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای کشوری روسیه اظهار داشت که دور بعدی مذاکرات بین روسیه و اوکراین ممکن است در تاریخ هفتم مارس برگزار شود.

- وزیر ‌‌خارجه آمریکا گفت که تلاش‌های غرب برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز اوکراین ‌به جنگ با روسیه منجر می‌شود.- یک دیپلمات‌ سازمان ملل از برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت در روز دوشنبه برای بررسی بحران انسانی در اوکراین خبر داد.- روسیه اعلام کرد که دسترسی کاربران داخلی این کشور به فیسبوک و توئیتر را مسدود کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها