اعلام قیمت روز خودرو/ فروش۹۰ درصد خودروهای ثبت نامی در بازار/ کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصد قیمت با آزادسازی واردات

20/06/1400 12:47:00 ب.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا عنوان شد: اعلام قیمت روز خودرو/ فروش۹۰ درصد خودروهای ثبت نامی در بازار/ کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصد قیمت با آزادسازی واردات

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان اظهار داشت: مطمئنا اگر خودروهای خارجی به صورت انبوه با هر قیمتی وارد بازار ایران شود، خودروهایی که در کشور هستند بین 30 تا 40 درصد کاهش قیمت خواهند داشت. وی با اشاره به نرخ روز خودرو گفت: در ابتدای سال از بین خودروهای ساخت 1400، پژو 206 حدود 195 میلیون تومان بود که امروز 250 میلیون تومان رسیده است.

در این مدت سمند از 185 میلیون تومان به 245 میلیون تومان، پژو پارس از 230 میلیون تومان به 275 میلیون تومان، پژو تیوفایو از 250 میلیون تومان به 310 میلیون تومان، پراید 131 ساخت سال 99 از 110 میلیون تومان به 140 میلیون تومان رسیده است. از فروردین ماه تاکنون شیب افزایش به این صورت بوده است و از ابتدای سال تا کنون می‌توان گفت میزان افزایش قیمت خودرو 15 تا 20 درصد بوده است.

قندی در ادامه تصریح کرد: خودروسازها عرضه خودروی خود را کم کرده‌اند، از بین کسانی هم که از طریق قرعه‌کشی خودرو خریداری می‌کنند حدود 90 درصد خودروی خریداری شده را در بازار می‌فروشند. این درحالی است که این خودروها یک سال در رهن است و این اتفاق یک رانت را در بازار به وجود می‌آورد. متاسفانه یک پژو پارس را که از کارخانه 140 میلیون می‌خرند را در بازار به قیمت 250 میلیون تومان می‌فروشند و 100 میلیون تومان سود می‌کنند.

وی همچنین اضافه کرد: شورای رقابت باید با توجه به قیمت حاشیه بازار قیمت‌گذاری کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

کرونا در ایران - افسردگی و افکار خودکشی در ۳۸ درصد پرستاران؛ اعتراض به طرح تشکیل‌ «سازمان‌های طب اسلامی-ایرانی»🔺کرونا در ایران - افسردگی و افکار خودکشی در ۳۸ درصد پرستاران؛ اعتراض به طرح تشکیل‌ «سازمان‌های طب اسلامی-ایرانی» جلیل کوهپایه زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران میزان روزانه تزریق واکسن_کرونا در تهران را ۱۳۰ هزار دز عنوان کرده است.

ترک تحصیل 25 درصد دانش‌آموزان ایرانی به دلیل نداشتن گوشی هوشمندمعاون آموزشی وزیر بهداشت ایران از ترک تحصیل 25 درصد از دانش‌آموزان این کشور به دلیل عدم دسترسی به گوشی هوشمند در همه‌گیری کرونا خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

زندگی ۶۷ درصد از تهرانی‌ها به دلیل شیوع کووید-۱۹ بدتر شده استزندگی ۶۷ درصد از تهرانی‌ها به دلیل شیوع کووید-۱۹، بدتر شده است بررسی ۲۰۰ هزار شهروند تهرانی، نشان داد که ۶۷ درصد از افراد تصور می‌کنند که به دلیل شیوع کووید-۱۹ زندگی‌شان بدتر شده است. ۶۷ درصد؟ جوکه این عدد. ۱۰۰ درصد نابود شدیم 33 درصد مایقی از کرونا راضی هستن 😳 خوب شد کرونا آمد، بهانه‌ای شد جهت توجیه وضعیت معیشتی مردم !

پرواز قیمت سیمان؛ خواب ساخت‌وساز و موج بی‌کاری کارگران

افزایش قیمت و کاهش واردات شکرافزایش قیمت و کاهش واردات شکر به دنبال افزایشی که در رابطه با قیمت شکر اتفاق افتاده این کالا بیش از ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته گران شده است. دستور بفرمایید در تلویزیون از مضرات شکر بگویند و آن را فراورده ای صهیونیستی برای کوچکتر شدن آلت مردانه اعلام کنند.

چیدن نارنگی سبز متوقف شد/ اجازه رنگ‌آوری به پرتقال را نمی‌دهیم/ افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت میوه نسبت به سال گذشتهرییس اتحادیه بارفروشان اظهار داشت: پس از اطلاع‌رسانی ما؛ تعاونی باغداران، استانداری مازندران و کشاورزان به توصیه اتحادیه لبیک گفتند و چیدن سبز نارنگی را تا اول مهر متوقف کردند تا آسیبی به سلامت مردم وارد نشود. همچنین امسال به هیچ وجه اجازه رنگ‌آوری به پرتقال را نخواهیم داد، بنابراین کشاورزان نباید زودتر از ۱۰ آبان شروع به چیدن پرتقال کنند.