اعلام ساز و کار برگزاری مراسم روز عرفه در استان‌ها/ اجازه تجمع در شهرهای قرمز و زرد وجود ندارد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه توضیحاتی را در خصوص برگزاری مراسم دعای عرفه و دهه ولایت در بقاع متبرکه ارائه کرد.

«حجت‌الاسلام والمسلمین محمد نوروزپور» مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره برگزاری مراسم دعای عرفه و مراسم محرم در بقاع متبرکه و امام‌زادگان گفت: ما تابع دستورات ستاد مبارزه با کرونا هستیم. در حال حاضر نیز با توجه به اینکه وضعیت استان‌ها با هم متفاوت است تصمیمات استانی اخذ می‌شود.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: استان‌هایی که دارای وضعیت سفید هستند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی قطعا برای برگزاری دعای عرفه و مراسم مشکلی نخواهند داشت. در خصوص محرم نیز در کارگروه زیارت که ذیل ستاد ملی مقابله با کروناست مباحثی مطرح شده است. وی تصریح کرد: در حال حاضر برای دهه ولایت و برگزاری دعای عرفه در شهرهای سفید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مشکلی در زمینه برگزاری ندارند در شهرهای قرمز که در وضعیت هشدار و قرمز قرار دارند و تجمعات ممنوع است برگزاری مراسم دعای عرفه از طریق سایت امام‌زادگان و بقاع متبرکه و شبکه‌های مجازی خواهد بود و هیچ برنامه‌ای در بقاع متبرکه در این شهرها و مناطق برگزار نمی‌شود و فقط به اندازه یک سلام دادن می‌توانند وارد بقاع شوند و هیچ‌گونه توقفی وجود ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پاسخ آیت الله وحید خراسانی در خصوص برگزاری مراسم ماه محرمپاسخ آیت الله وحید خراسانی در خصوص برگزاری مراسم ماه محرم: شعائر اهل‌بیت علیهم‌السلام و خصوصا اقامه‌ عزای حضرت سیدالشهداء علیه السلام، نباید تعطیل شود، ولیکن با رعایت جهات بهداشتی و آنچه که متخصصین امر توصیه می‌کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ حتی در وضعیت قرمز کرونا، مراسم اربعین تعطیل‌بردار نیست
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ هشدار عضو ستاد ملی کرونا در مورد نسل‌کشی کرونا در ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ورود زائران به کربلا در روز عرفه و قربان ممنوع شدورود زائران به کربلا در روز عرفه و قربان ممنوع شد استاندار کربلا از ممانعت از ورود زائران به این شهر همزمان با روز عرفه و عید قربان خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رویکرد دوگانه تهران در صدور مجوز برای برگزاری تظاهرات توسط شهروندان ترک و ارامنه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

قمی: ضوابط سختگیرانه برای برگزاری عزاداری محرم در نظر گرفته می‌شود- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس سازمان تبلیغات: ضوابط سختگیرانه برای برگزاری عزاداری محرم در نظر گرفته می‌شود تا به لطف خداوند، جلسات برگزار شود بنا نیست جلسات هیئت‌های شاخص تماماً در فضای مجازی برگزار شود در خصوص مراسم عرفه بر اساس روایات اساساً باید در محیط روباز برگزار شود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »