اعلام ساز و کار برگزاری مراسم روز عرفه در استان‌ها/ اجازه تجمع در شهرهای قرمز و زرد وجود ندارد

31/04/1399 01:38:00 ب.ظ

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه توضیحاتی را در خصوص برگزاری مراسم دعای عرفه و دهه ولایت در بقاع متبرکه ارائه کرد.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه توضیحاتی را در خصوص برگزاری مراسم دعای عرفه و دهه ولایت در بقاع متبرکه ارائه کرد. وی ادامه داد: در برخی از استان‌ها هم شهرهای قرمز، هم زرد و هم سفید دارند و ما برای هر کدام از این‌ها پروتکل‌های خاص و ویژه‌ای در نظر گرفته‌ایم. اینگونه نیست که برای همه استان‌ها یک شیوه یا یک عملکرد در نظر گرفته باشیم.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: استان‌هایی که دارای وضعیت سفید هستند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی قطعا برای برگزاری دعای عرفه و مراسم مشکلی نخواهند داشت. در خصوص محرم نیز در کارگروه زیارت که ذیل ستاد ملی مقابله با کروناست مباحثی مطرح شده است.

حجت‌الاسلام نوروزپور درباره پیش‌بینی‌ برگزاری مراسم در ایام محرم نیز تصریح کرد: ما برای همه حالات برنامه‌هایی را در ایام محرم پیش‌بینی کرده‌ایم و در حال بررسی آن‌ها هستیم این برنامه‌ها همانطور که گفتم درکارگروه زیارت بررسی و پس از نهایی شدن مصوب می‌شود. ما در این کارگروه در حال برنامه‌ریزی و تنظیم پروتکل‌های مختلف برای شهرهای با وضعیت‌ مختلف هستیم. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

پاسخ آیت الله وحید خراسانی در خصوص برگزاری مراسم ماه محرمپاسخ آیت الله وحید خراسانی در خصوص برگزاری مراسم ماه محرم: شعائر اهل‌بیت علیهم‌السلام و خصوصا اقامه‌ عزای حضرت سیدالشهداء علیه السلام، نباید تعطیل شود، ولیکن با رعایت جهات بهداشتی و آنچه که متخصصین امر توصیه می‌کنند.

کرونا در ایران؛ حتی در وضعیت قرمز کرونا، مراسم اربعین تعطیل‌بردار نیست

کرونا در ایران؛ هشدار عضو ستاد ملی کرونا در مورد نسل‌کشی کرونا در ایران

ورود زائران به کربلا در روز عرفه و قربان ممنوع شدورود زائران به کربلا در روز عرفه و قربان ممنوع شد استاندار کربلا از ممانعت از ورود زائران به این شهر همزمان با روز عرفه و عید قربان خبر داد.

رویکرد دوگانه تهران در صدور مجوز برای برگزاری تظاهرات توسط شهروندان ترک و ارامنه

قمی: ضوابط سختگیرانه برای برگزاری عزاداری محرم در نظر گرفته می‌شود- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس سازمان تبلیغات: ضوابط سختگیرانه برای برگزاری عزاداری محرم در نظر گرفته می‌شود تا به لطف خداوند، جلسات برگزار شود بنا نیست جلسات هیئت‌های شاخص تماماً در فضای مجازی برگزار شود در خصوص مراسم عرفه بر اساس روایات اساساً باید در محیط روباز برگزار شود