اعلام هشدار هلال احمر و صلیب سرخ جهانی نسبت به بحرانی شدن همه گیری کرونا در افغانستان

17/06/2021 08:01:00 ب.ظ

اعلام هشدار هلال احمر و صلیب سرخ جهانی نسبت به بحرانی شدن همه گیری کرونا در افغانستان

افغانستان, کووید-۱۹

اعلام هشدار هلال احمر و صلیب سرخ جهانی نسبت به بحرانی شدن همه گیری کرونا در افغانستان

صلیب سرخ جهانی و جمعیت هلال احمر اعلام کردند که همه گیری ویروس کرونا در افغانستان از کنترل خارج شده است.

صلیب سرخ جهانی و جمعیت هلال احمر روز پنجشنبه اعلام کردند که بیماری کووید-۱۹ در افغانستان از کنترل خارج شده است.به استناد گزارش این دو نهاد بین المللی در ماه گذشته موارد ابتلا به کووید ۲۴۰۰ درصد افزایش پیداکرده است. ظرفیت بیمارستان ها تکمیل شده و منابع و تجهیزات پزشکی کفاف بیماران را نمی دهند.

نتیجه کووید-۱۹ بیش از یک سوم افراد آزمایش شده در هفته گذشته مثبت شده است که نشان دهنده رشد تصاعدی همه گیری در افغانستان است.نیلاب مبارز، سرپرست رئیس جمعیت هلال احمر افغانستان، پنجشنبه گفت: «افغانستان در نبرد مهار با کووید-۱۹ مشکلات زیادی دارد زیرا تخت های بیمارستانی در کابل پایتخت و در بسیاری از مناطق پرشده اند.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

ورود چهارمین محموله واکسن کرونا از سوی هلال احمر/یک میلیون دوز دیگر هفته آتی می‌آیدیک میلیون دُز واکسن دیگر هفته آتی می‌آید مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر از ورود چهارمین محموله واکسن کرونا به کشور از سوی این جمعیت خبر داد و گفت: یک‌ میلیون دوز دیگر نیز تا اوایل هفته آینده وارد کشور می‌شود.

حمایت 'ائتلاف جمهور' از همتی و اعلام خطر نسبت به جمهوریت | DW | 16.06.2021ائتلافی متشکل از ۹ حزب و شش جمعیت و تشکل اصلاح‌طلب در بیانیه‌ای اعلام کرد که به عبدالناصر همتی رای می‌دهد. 'پیشگیری از حکومت دولت اقلیت بر مردم و قبضه شدن حاکمیت' از دلایل این حمایت عنوان شده است. اتحاد بی خاصیت جاکش‌ها

رحمانی فضلی: نتیجه انتخابات ریاست جمهوری طی یک یا دو روز بعد اعلام می‌شودوزیر کشور ایران در پاسخ به خبرگزاری آناتولی درباره زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت طی یک یا دو روز پس از پایان روند رای‌گیری اعلام می‌شود. - خبرگزاری آناتولی رحمانی_فضلی جزوء چند جنایتکار اصلی فرقه فارسیسم اشغالگر ایران است بخاطر استمرار بساط شئونیزم فارسی حاضره هر جنایتی را بکند بالا بردن آمار توسط این جاهل بیخرد جنایتکار یه کار عادی مطابق معمول است!....

ستاد انتخابات: تا ظهر شنبه رئیس جمهوری را اعلام می‌کنیم

اعلام دلایل رد صلاحیت به چهار کاندیدا/ بازبینی فیلم جلسه بررسی صلاحیت رفسنجانیسخنگوی شورای نگهبان گفت:اگرچه در قانون انتخابات ریاست جمهوری ما حکمی را برای بیان دلایل (عدم احراز صلاحیت) نداریم اما هر کدام از افراد که درخواست کردند آنها را دعوت کردیم. هفته گذشته ۴ نفر را دعوت کردم و مطالب را گفتم و الان هم ۲ نفر دیگر درخواست کردند که در اولین فرصت مطالب را ارائه می کنیم. امید که مشمول زمان نشود بهترین زمان مناسب،بلافاصله بعد از شمارش آراء و قطعی شدن نتیجه انتخابات است پس عظمای فرزانه روچه حساب به نوه ی خمینی گفت کاندیدا نشو؟ این دیکتاتوری نه درست شدنیه نه میل داره درست بشه No2IR شورای نگهبان نگران نباش خود هاشمی زیراب زنی را مد کرد کتاب عبورازبحران رابخونید ببینید زیراب چندنفرو زده اولیش درحدود صفحه ۶۴

بزرگ‌ترین محموله واکسن کرونا وارد کشور می‌شودسخنگوی هلال‌احمر: *بزرگترین محموله‌ واکسن کرونا امروز صبح به تهران می‌رسد *حجم محموله دو میلیون دُز است سینوفارمه؟ پس این واکسن برکت کو ؟ همش در حال واردات واکسن از چین و روسیه هستید .

Aa صلیب سرخ جهانی و جمعیت هلال احمر روز پنجشنبه اعلام کردند که بیماری کووید-۱۹ در افغانستان از کنترل خارج شده است.دکتر علیرضا عسکری در گفت و گو با ایسنا، گفت: صبح امروز یک میلیون دوز واکسن خریداری شده از سوی هلال احمر، وارد کشور شد و این محموله جهت توزیع به وزارت بهداشت تحویل داده می شود.ایران حمایت"ائتلاف جمهور" از همتی و اعلام خطر نسبت به جمهوریت ائتلافی متشکل از ۹ حزب و شش جمعیت و تشکل اصلاح‌طلب در بیانیه‌ای اعلام کرد که به عبدالناصر همتی رای می‌دهد.وزیر کشور ایران در پاسخ به خبرگزاری آناتولی درباره زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت طی یک یا دو روز پس از پایان روند رای‌گیری اعلام می‌شود.

به استناد گزارش این دو نهاد بین المللی در ماه گذشته موارد ابتلا به کووید ۲۴۰۰ درصد افزایش پیداکرده است. ظرفیت بیمارستان ها تکمیل شده و منابع و تجهیزات پزشکی کفاف بیماران را نمی دهند. صبح امروز نیز یک میلیون دوز واکسن دیگر وارد کشور شد. نتیجه کووید-۱۹ بیش از یک سوم افراد آزمایش شده در هفته گذشته مثبت شده است که نشان دهنده رشد تصاعدی همه گیری در افغانستان است. بیانیه تاکید می‌کند یک"دولت کارآمد" در کنار"ملت روزآمد" می‌تواند خطر قهر و حذف‌، بحران و فاصله"دولت - ملت" را از ایران دور سازد. نیلاب مبارز، سرپرست رئیس جمعیت هلال احمر افغانستان، پنجشنبه گفت: «افغانستان در نبرد مهار با کووید-۱۹ مشکلات زیادی دارد زیرا تخت های بیمارستانی در کابل پایتخت و در بسیاری از مناطق پرشده اند. انتهای پیام.» همکاری صنایع کوچک و بزرگ آنگولا با دولت برای مقابله با بحران کووید وزارت بهداشت در روز پنجشنبه اعلام کرد ۲۳۱۳ مورد مثبت و ۱۰۱ مورد مرگ ناشی از کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است. وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر آناتولی مبنی بر پیش بینی نظرسنجی‌ها درباره میزان مشارکت مردم توضیح داد: بحث مشارکت سیال است و بستگی به مجموعه اقدامات از جمله فضای تبلیغاتی و شرایط کرونایی دارد.

ساختار شکننده بهداشت افغانستان طی دهه ها جنگ آسیب دیده است.» دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید امضاکنندگان بیانیه با اشاره به رد صلاحیت‌های بی‌سابقه گفته‌اند که برای صیانت از جمهوریت ائتلاف کرده‌اند. بیمارستانی در کابل Rahmat Gul/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved. همزمان خشونت و ترورها در ماه های اخیر افزایش یافته است.» به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید حزب اعتماد ملی، حزب توسعه ملی، حزب کارگزاران سازندگی، حزب ندای ایرانیان، حزب مردمسالاری، حزب آزادی، حزب جوانان ایران اسلامی، حزب وحدت و همکاری، حزب اسلامی کار‌، مجمع نیروهای خط امام، خانه کارگر، مجمع اسلامی فرهنگیان، جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان، مجمع زنان اصلاح‌طلب و جمعیت زنان نواندیش در این ائتلاف مشارکت دارند. خروج نیروهای خارجی به رهبری ایالات متحده تا ماه سپتامبر نگرانی ها را افزایش داده است. با توجه به اختیارات و اقدامات شورای نگهبان همین افراد حضور دارند و در درون احزاب خود نتوانستند حمایت جدی را به دست آورند.

همزمان مذاکرات صلح بین دولت افغانستان و طالبان بنوعی متوقف شده است. کمتر از ۰.» احزاب و تشکل‌های یاد شده در پنج بند دلایل مشارکت در رای‌گیری روز جمعه را"اعتراض به صحنه‌آرایی خطرناک شورای نگهبان" اعلام کرده و گفته‌اند هدف‌شان پیشگیری از قبضه شدن حاکمیت از سوی یک جناح و محفل سیاسی، دولت تک حزبی، جلوگیری از محدود شدن جمهوریت نظام، ممانعت از حکومت دولت اقلیت بر مردم، کمک به مذاکرات و لغو تحریم‌ها و تنزل نیافتن نماینده مستقیم مردم به  ریاست قوه مجریه است.۵ درصد ازجمعیت افغانستان تاکنون واکسینه شده اند. صلیب سرخ جهانی در گزارش خود از جامعه جهانی برای نجات افغانستان از شیوع کووید-۱۹ درخواست کمک کرده است. هم‌رسانی این مطلب: .. با استعلامی که از افراد به صورت آفلاین از دستگاه هویت یاب گرفته می‌شود شرایط تخلف وجود نخواهد داشت.