اعلام رسمی نامزدی جو بایدن از حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا | DW | 19.08.2020

29/05/1399 08:51:00 ق.ظ

رویدادی که انتظارش می‌رفت رسمیت پیدا کرد: جو بایدن به طور رسمی در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در ماه نوامبر آینده رقیب اصلی دونالد ترامپ خواهد بود. اکثریت بدنه حزب از این سیاستمدار ۷۷ ساله پشتیبانی می‌کند.

رویدادی که انتظارش می‌رفت رسمیت پیدا کرد: جو بایدن به طور رسمی در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در ماه نوامبر آینده رقیب اصلی دونالد ترامپ خواهد بود. اکثریت بدنه حزب از این سیاستمدار ۷۷ ساله پشتیبانی می‌کند. جو بایدن با کلمات پرهیجانی از نامزدی خود استقبال کرد و تردیدی باقی نگذاشت که پنجشنبه در آخرین روز گردهمایی دموکرات‌ها نیز رسما نامزدی در انتخابات را قبول خواهد کرد.

در دومین روز گردهمایی این حزب، جیمی کارتر (دوره ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۱) و بیل کلینتون (۱۹۹۳ تا ۲۰۰۱) رؤسای جمهور پیشین حمایت کامل خود را از جو بایدن اعلام کردند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید کارتر در پیامی صوتی گفت: «بایدن تجربه و بصیرت و توانایی کامل دارد تا ما را به هم پیوند دهد و عظمت آمریکا را بازآفرینی کند.» او افزود اطمینان دارد که جو بایدن در خدمت به آمریکا صادق و مصمم است.

بیل کلینتون به شدت از دونالد ترامپ (۷۴ ساله) انتقاد کرد. او در پیامی ویدیویی گفت: «ما در روزگاری زندگی می‌کنیم که کاخ سفید باید ستاد فرماندهی باشد اما به جای آن کانون آشوب و اغتشاش شده است». به گفته کلینتون: «در کاخ سفید مدام آشوب حاکم است و فقط یک چیز تغییر نمی‌کند: تصمیم ترامپ به گریختن از مسئولیت و انداختن تقصیر به دوش دیگران». headtopics.com

چنانچه جو بایدن در انتخابات ماه نوامبر به پیروزی برسد، کامالا هریس اولین زن سیاه‌پوستی است که معاون رئيس جمهور خواهد بود. نامزدی خانم هریس به عنوان معاون جو بایدن قرار است روز چهارشنبه (۱۹ اوت) به طور رسمی اعلام شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

گردهمایی مجازی دموکرات‌های آمریکا برای حمایت رسمی از جو بایدندر شب گردهمایی مجازی دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری، چهره‌های شاخص دموکرات و نیز شخصیت‌های مختلف سیاسی و اجتماعی، در حمایت از جو بایدن، نامزد این حزب، موضع‌گیری کردند.

جو بایدن رسما نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست ‌جمهوری آمریکا شدجو بایدن روز سه‌شنبه ۱۸ اوت (۲۸ مرداد) در گردهمایی ملی حزب دموکرات آمریکا به طور رسمی به عنوان نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری ۲۰۲۰ انتخاب شد.

انتخابات آمریکا؛ جو بایدن رسما نامزد حزب دمکرات شد - BBC News فارسیدر جریان گردهمایی ملی حزب دمکرات جو بایدن رسما نامزد حزب در انتخابات ریاست جمهوری شده است. در این گردهمایی که به طور مجازی برگزار می شود دو رئیس جمهور سابق، بیل کلینتون و جیمی کارتر، به علاوه کالین پاول وزیر سابق دفاع آمریکا که دمکرات است از آقای بایدن حمایت کردند.

رئیس جمهوری اسرائیل، مقام ارشد امارات را برای یک سفر رسمی به اورشلیم دعوت کردرئیس جمهوری اسرائیل، مقام ارشد امارات را برای یک سفر رسمی به اورشلیم دعوت کرد رئیس جمهوری اسرائیل در پیامی در توئیتر خود هم اعلام کرد از شاهزاده محمد بن زاید برای دعوت به اورشلیم دعوت کرده است.

پیشروی نرخ رسمی دلار به سوی ۲۳ هزار تومان؛ صعود نرخ‌ها در بازار آزادهمزمان با افزایش ۵۵۰ تومانی نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران بار دیگر از مرز ۲۳ هزار تومان عبور کرد.

اولین دیدار رسمی مقامات اماراتی و رژیم اسرائیل در ابوظبی‎- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimاولین دیدار مقامات اماراتی و رژیم اسرائیل در ابوظبی ‌ طحنون بن زاید مشاور امنیت ملی امارات امروز با یوسی کوهین رئیس سازمان جاسوسی موساد رژیم اسرائیل در شهر ابوظبی دیدار کرد التطبيع_خيانة