اعظم طالقانی درگذشت

اعظم طالقانی درگذشت

30/10/2019 10:52:00 ب.ظ

اعظم طالقانی درگذشت

اعظم طالقانی، دبیر کل 'جامعه زنان انقلاب اسلامی' که از هفته گذشته به دلیل عارضه مغزی در بیمارستان بستری و تحت مراقبت های ویژه قرار داشت فوت کرد. محمدرضا اعلایی طالقانی برادر خانم طالقانی در گفت وگو با ایرنا خبر درگذشت وی را تایید کرد. خانم طالقانی فعال سیاسی عضو نیروهای ملی - مذهبی و نماینده دوره اول مجلس شورای ایران و دبیرکل کنونی جامعه زنان انقلاب اسلامی بود.

اعظم طالقانیاعظم طالقانی، دبیر کل"جامعه زنان انقلاب اسلامی" که از هفته گذشته به دلیل عارضه مغزی در بیمارستان بستری و تحت مراقبت های ویژه قرار داشت فوت کرد.در روزهای گذشته خانواده خانم طالقانی گفته بودند که وضعیت جسمانی وی نامساعد است.محمدرضا اعلایی طالقانی برادر خانم طالقانی در گفت وگو با ایرنا خبر درگذشت وی را تایید کرد.

قوم مرا رها کن؛ شعار موج تازهٔ اعتراضات علیه نتانیاهو در اسرائيل درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر ماکت ناو غرق شده سپاه پاسداران، عبور و مرور کشتی‌ها را در معرض خطر قرار داده است

اعظم طالقانی، ترسیم چهره مدرن از زن مسلمانخانم طالقانی از پنجشنبه دوم آبان به علت عارضه مغزی در بخش آی.سی.یو بیمارستان پارس بستری و تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارد.وی پیش از انقلاب سال ۵۷ و در دهه پنجاه چندین سال زندانی سیاسی در حکومت پهلوی بود و مدتی را در زندان اوین و زندان قصر گذراند.

او فرزند محمود طالقانی نخستین امام جمعه پس از انقلاب تهران و از چهره‌های مطرح انقلاب ۵۷ ایران بود.خانم طالقانی فعال سیاسی عضو نیروهای ملی - مذهبی و نماینده دوره اول مجلس شورای ایران و دبیرکل کنونی جامعه زنان انقلاب اسلامی بود.وی همچنین صاحب امتیاز انتشار مجله"پیام هاجر" که با محوریت حقوق زنان در ایران منتشر می‌شد بود که در نهایت این نشریه در موج توقیف نشریات توسط قاضی مرتضوی در سال ۱۳۸۰ توقیف گردید.

اعظم طالقانی نخستین زنی است که در جمهوری اسلامی نامزد پست ریاست جمهوری شده بود و در سال‌های ۱۳۷۶ و ۱۳۸۸ و ۱۳۹۶ خود را نامزد این سمت کرد و گفته بود"برای آزمایش قانون اساسی؛ هیچ دلیلی وجود ندارد که یک زن نتواند نامزد انتخابات شود". صلاحیت خانم طالقانی هیچگاه از سوی شورای نگهبان تایید نشد.

خانم طالقانی همچنین در تابستان ۱۳۸۲ به دلیل مرگ زهرا کاظمی روزنامه‌نگار کانادایی-ایرانی در زندان اوین و در اعتراض به نبود امنیت جانی زندانیان در مقابل زندان اوین دست به تحصن زد. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

به درک این خانم ناکام از دنیا رفت و همیشه نامزد رییس‌جمهور جمهوری میشد و مشکلش تفسیر کلمه رجل سیاسی در قانون اساسی بود تا اینکه جنتی اورا فرا خواند و گفت میدانی رجل یعنی چه گفت لا او شلوارش را پایین کشید و گفت این بلبل رجل سیاسیه پس آغا کی سقط می‌شه؟!! همه امیدمون به همین پروستات معظمه که آغا زو به آغاش بپیونده! گرفتار شدیما!!!

به کیرم بدرررررک واصل شد. بیش باد خدا اورا بیامرزد.انشاالاه بقای عمر جنتی باشد Bk هیچ سودی برا ایران نداشتن فقط ابزار سوء استفاده مجاهدین و سایر دشمنان ایران بودن امان از علمای نادان وجاهل شیعه که باعث بدبختی ایران وایرانی شدن واویلا ای دوروغو که میگی راسه ب ت

اعظم طالقانی درگذشتاعظم طالقانی، دختر آیت‌الله محمود طالقانی و نماینده دوره اول مجلس ایران درگذشت. - خبرگزاری آناتولی

اعظم طالقانی درگذشتاعظم طالقانی، دختر آیت‌الله محمود طالقانی و نماینده دوره اول مجلس ایران درگذشت. - خبرگزاری آناتولی