Newsletter, ستار اورکی, علی عباسی, سمیرا مخملباف، نرگس آبیار, الهام شاکری فر, اعضای جدید, ایرانی, آکادمی, اسکار

Newsletter, ستار اورکی

اعضای جدید آکادمی اسکار برگزیده شدند؛ چند سینماگر ایرانی در میان دعوت‌شدگان + عکس

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

02/07/2020 03:07:00 ب.ظ

اعضای جدید آکادمی اسکار برگزیده شدند؛ چند سینماگر ایرانی در میان دعوت‌شدگان + عکس ستار اورکی (آهنگساز)، علی عباسی (کارگردان ایرانی - دانمارکی)، سمیرا مخملباف (کارگردان)، نرگس آبیار (نویسنده)، و الهام شاکری‌فر (مستندساز)، اعضای جدید ایرانی آکادمی اسکار هستند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageآکادمی علوم و هنرهای سینمایی «اسکار» اسامی اعضای جدید خود را در شاخه‌های مختلف هنری اعلام کرد.به گزارش سایت هنری «ورایتی»، آکادمی امسال از۸۱۹ نفربرای عضویت در این انجمن سینمایی دعوت کرده است که رقم قابل توجهی محسوب می شود.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم انتقاد شدید اسرائیل از حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی | DW | 03.08.2021 کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد

در این فهرست تعدادی از سینماگران ایرانی نیز حضور دارند و‌ پس از پذیرش دعوت، عضو رسمی آکادمی علوم ‌و هنرهای سینمایی خواهند بود.ستار اورکی (آهنگساز)، علی عباسی (کارگردان ایرانی- دانمارکی)، سمیرا مخملباف (کارگردان)، نرگس آبیار (نویسنده)، و الهام شاکری‌فر (مستندساز)، اعضای جدید ایرانی آکادمی اسکار هستند.

در صورت پذیرش دعوت آکادمی از سوی تمامی سینماگران، تعداد اعضای آن به ۹۴۱۲ نفر افزایش خواهد یافت.از میان اعضای جدید، ۴۵ درصد زن و ۳۶ درصد از اقلیت‌های نژادی (غیرسفیدپوست) هستند، و حدود ۴۹ درصد نیز غیرآمریکایی هستند و از ۶۸ کشور جهان انتخاب شده اند.آکادمی علوم و هنرهای سینمایی به دنبال انتقادات گسترده ای که در سال‌های اخیر درباره ترکیب اعضای آن مطرح شده است، تلاش می کند تا تنوع بیشتری در گزینه های خود داشته باشد. headtopics.com

به همین دلیل از سال ۲۰۱۶ تاکنون، تعداد سینماگران زن و اقلیت های نژادی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و هر سال از سینماگران بیشتری برای عضویت در آکادمی دعوت می‌شود. ادامه مطلب: VOA Farsi »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

احتمال همه‌گیری آنفولانزای جدید خوکی؛ چین: همه چیز تحت کنترل استبا این حال ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین روز چهارشنبه یک ژوئیه (۱۱ تیر) اعلام کرد که خطر این ویروس کم است. وی افزود که «چین بر این بیماری نظارت دارد، در صورت نیاز هشدار خواهد داد و به موقع با آن مقابله می‌کند.»

گزاره‌برگ جدید وزارت خارجه آمریکا: گزارش گوترش تائیدی است بر آنچه که آمریکا از قبل درباره ایران می‌گفتصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

کرونا و فوتبال: کیفیت لیگ برتر فوتبال انگیس افت کرده است؟مسابقات لیگ برتر فوتبال انگلیس، پس از وقفه‌ای که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا دچارش شده بود، از سر گرفته شد. لیورپول جامی را که در آستانه تصاحبش بود، پس از ۳۰ سال به خانه برد، اما بقیه بازی‌ها چه حال و هوایی دارند؟ آیا می‌توان گفت که فوتبال لیگ برتر پس از دوران قرنطینه افت کرده است؟

«ترامپ از همکاری روسیه با طالبان برای کشتن آمریکایی‌ها آگاه بوده است»انتشار اسناد طبقه‌بندی‌شده جدید نشان می‌دهد رئيس جمهوری آمریکا در گزارش‌هایی که از سوی نهادهای اطلاعاتی دریافت کرده، از همکاری میان روسیه و طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان مطلع شده است.

فهرست کشورهایی که ورود مسافران آنها به اتحادیه اروپا مجاز است اعلام شدبراساس تصمیم شورای اتحادیه اروپا، اتباع چین در صورتی اجازه سفر به ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را خواهند داشت که این کشور نیز اجازه ورود اتباع اروپایی به خاک جمهوری خلق چین را بدهد.

چین: بحران کنونی نتیجه خروج آمریکا از برجام استنماینده چین در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ گفت: ما مخالف تلاش‌های آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران هستیم و با توجه به این که که آمریکا از برجام خارج شده، نمی‌تواند از مکانیزم ماشه استفاده کند.