مینیاپولیس, نژادپرستی در آمریکا, جرج فلوید, دونالد ترامپ, تبعیض نژادی در آمریکا

مینیاپولیس, نژادپرستی در آمریکا

اعزام گارد ملی آمریکا به مینیاپولیس در پی تشدید خشونت‌ها | DW | 29.05.2020

اعتراضات به قتل یک مرد سیاهپوست غیرمسلح به دست پلیس مینیاپولیس به خشونت کشیده شد. معترضان پاسگاه اصلی پلیس در این شهر را به آتش کشیدند. وضعیت در مینیاپولیس اضطراری اعلام و گارد ملی به این شهر اعزام شده است.

29/05/2020 11:30:00 ق.ظ

با توجه به تشدید وخامت اوضاع در مینیاپولیس دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا نیز واکنش نشان داده و در پیامی توییتری ضمن ابراز حس همدردری با دوستان و بستگان قربانی اطمینان داده است که 'عدالت کافی اجرا خواهد شد.'

اعتراضات به قتل یک مرد سیاهپوست غیرمسلح به دست پلیس مینیاپولیس به خشونت کشیده شد. معترضان پاسگاه اصلی پلیس در این شهر را به آتش کشیدند. وضعیت در مینیاپولیس اضطراری اعلام و گارد ملی به این شهر اعزام شده است.

این اعتراضات که به شکلی مسالمت‌آمیز آغاز شد به خشونت کشیده شد. هزاران معترض که جلوی پاسگاه اصلی پلیس مینیاپولیس تجمع کرده بودند، وارد مقر پاسگاه شد و آن را به آتش کشیدند. شهر سنت پل که در نزدیکی مینیاپولیس واقع است نیز شاهد اعتراضاتی خشونت‌آمیز بود.در مینیاپولیس"وضعیت اضطراری" اعلام شده است. تیم والز فرماندار ایالت مینه‌سوتا دستور اعزام نیروهای گارد ملی آمریکا به این شهر را صادر کرده است.

قوه قضائیه: حکم اعدام سه معترض آبان برای اجرا ابلاغ شد؛ یک نفر به اتهام جاسوسی اعدام شد گفتگوی اختصاصی با سفیر چین: آمریکا نمی‌تواند از مکانیزم ماشه استفاده کند/ جامعه بین‌الملل باید با تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران مخالفت کند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim 'تلفات حملات انتحاری در افغانستان دو برابر شده؛ مسئول بیشتر آن داعش است'

به گفته فرماندار مینه‌سوتا این کار در پی تقاضای شهرداران مینیاپولیس و شهر شهر سنت پل صورت گرفته است.صحنه‌ای از ویدیو برخورد مرگبار پلیس با جورج فلویدتظاهرات اعتراض‌آمیز روزهای اخیر در مینیاپولیس پس از آن آغاز شد که ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی در ارتباط با چگونگی مرگ جرج فلوید پخش شده بود.

این ویدیو تقلای مرگبار او را زیر هیکل یک مأمور پلیس نشان می‌دهد. او در حالی که به سختی نفس می‌کشد، به پلیس سفیدپوستی که بر گرده او فشار آورده، می‌گوید: «نمی‌توانم نفس بکشم». فلوید دقایقی بعد در بیمارستانی در نزدیکی محل درگیری درگذشت.شهردار مینیاپولیس از جامعه سیاه‌پوستان به خاطر رفتار خشونت‌آمیز پلیس عذرخواهی کرده اما این نتوانسته از خشم و اندوه شهروندان بکاهد.

چهار مأموری که در کشمکش با سیاه‌پوستان از جمله جورج فلوید درگیر بودند، بلافاصله پس از انتشار خبر درگیری اخراج شدند، اما معترضان این را کافی نمی‌دانند. بسیاری از معترضان، از جمله بریجت فلوید، خواهر مقتول، خواهان دستگیری و محاکمه عاملان قتل هستند.مقامات دادستانی اما تصریح کرده‌اند که هنوز آماده اعلام جرم علیه چهار مامور پلیسی که در این پرونده درگیر هستند، نیستند، اما گفته‌اند که تحقیق در مورد مرگ جورج فلوید را اولویت اصلی خود قرار داده‌اند.

با توجه به تشدید وخامت اوضاع در مینیاپولیس دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز واکنش نشان داده و در پیامی توییتری ضمن ابراز حس همدردری با دوستان و بستگان قربانی اطمینان داده است که"عدالت کافی اجرا خواهد شد".قتل جورج فلوید موردی تازه از رفتار و برخورد خشونت‌آمیز پلیس با مظنونان و متهمان سیاهپوست است.

این مورد به یادآورنده ماجرای قتل اریک گارنر، شهروند ۴۳ ساله سیاهپوست در نیویورک توسط مأموران پلیس است.یکی از مأموران پلیس او را به ظن خلافکاری، روی زمین انداخته و با حلقه‌کردن بازو به دور گردن او، باعث ایست قلبی و مرگ گارنر شه بود. اریک گارنر هم در حین این برخورد گفته بود: «نمی‌توانم نفس بکشم».

مرگ گارنر که پدر شش فرزند بود، موجی گسترده علیه خشونت و بی‌رحمی پلیس به راه انداخت و موجی برای حمایت از حقوق شهروندی رنگین پوستان در امریکا ایجاد کرد که شعارش این بود: «نمی‌تونم نفس بکشم».پیش‌تر کشته شدن مایکل براون، جوان ۱۸ ساله سیاهپوست، به دست یک پلیس سفید در فرگوسن، جنبشی اجتماعی با شعار"نافرمانی مدنی" نزد سیاهپوستان به راه انداخت. مایکل براون مسلح نبود و سوءسابقه نیز نداشت.

کرونا؛ بزرگترین رکود اقتصادی سنگاپور، 'ستاره درخشان آسیا' عکس روز: وضعیت قرمز کرونا در میان پرده‌ها | DW | 14.07.2020 دو زندانی سیاسی کرد در ایران 'اعدام شدند' ادامه مطلب: DW فارسی »

اینها ادعای حقوق بشرشان گوش فلک را پر کرده، خودشان مردم رنگین پوست را چنین قلع و قمع میکنند آمریکا باید به تبعیض نژادی، دینی پایان دهد گوه خوردن برا همچین موقعی ه برداشت چپل چلاقای دویچه از توییت ترامپ : با توجه به تشدید وخامت اوضاع در مینیاپولیس دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز واکنش نشان داده و در پیامی توییتری ضمن ابراز حس همدردری با دوستان و بستگان قربانی اطمینان داده است که 'عدالت کافی اجرا خواهد شد.' 😂

خیلی هم عالی،، باید اون پلیس مادر جی جی حداقل حبس ابد بگیره و در صورت حداکثری اعدام بشه.. شما چرا اشتباه و ملو ترجمه میکنید حرف ترامپ را 🤔🤔🤔 پلیس مینیاپولیس لباس شخصی ها را بکار گرفته تا با تخریب اموال عمومی بهانه برای سرکوب معترضها فراهم کنند.👇 توئیتر توئیت ترامپ مبنی به حمله به معترضان را حذف کرد.

اعزام ۳ تیم ارزیاب به مناطق زلزله‌زده/آماده‌باش نیروهای امدادی در استان‌‌های تهران و مازندرانسرپرست سازمان امداد و نجات از اعزام دو تیم ارزیاب به مناطق زلزله زده در استان تهران خبر داد. تهران در اواخر پائیز زلزله ی شدید خواهد داشت!!!....

سومین روز تجمع اعتراضی به مرگ‌ «جرج فلوید» در مینیاپولیس؛ شهردار اعلام «وضعیت اضطراری» کردبخش انگلیسی صدای آمریکا - در حالیکه برای سومین شب پیاپی اعتراضات به مرگ « جرج فلوید » یک مرد سیاهپوست در حین بازداشت توسط پلیس شهر مینیاپولیس ادامه یافت، شهردار این شهر اعلام «وضعیت اضطراری» کرد. همزم سیاهپوستا دارن همه چی رو غارت میکنن The question is was it worth it? How much more destruction does it take before they realize they should treat people with dignity? Do they have short memories? Javid shah 💙💙👑👑 Javid shah 💙💙👑👑 Javid shah 💙💙👑👑 Iranian HOPE

مقر پلیس مینیاپولیس در آتش؛ ترامپ تهدید به اعزام ارتش و گارد ملی کرد دونالد ترامپ به دنبال حمله معترضان به یکی از کلانتری‌های مینیاپولیس و بروز درگیری بین تظاهرکنندگان و ماموران پلیس از آمادگی ارتش و گارد ملی برای برقراری آرامش و مقابله با «اراذل و اوباش» سخن گفت. اینا هم خس و خاشاکن یاد این کلیپ افتادم البته طرفدارانش اینو یادشون نبود و تَکرار کردن😊 ترامپ هم از ما یاد گرفته، اونا شدند اوباش

هفت کشته در حمله موشکی حوثی‌ها به یک مقر نظامی در یمندر حمله موشکی حوثی‌ها به مرکز فرماندهی موقت در مارب یمن٬ هفت تن کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

مرگ ۱۱۲ طلبه در پی ابتلا به ویروس کرونا در ایران

وضعیت کووید ۱۹ در خوزستان / روند صعودی ابتلا به کرونا در ۴ استانمعاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه وضعیت ابتلا به کرونا در استان خوزستان از میزان متوسط کشوری بالاتر رفته است، گفت: هرچند که در سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمانشاه و مازندران هنوز از نظر میزان ابتلا به متوسط کشوری نرسیده‌ایم، اما روند ابتلا در این استان‌ها صعودی است.