اعزام هنگامه شهیدی به مرخصی درمانی با تودیع وثیقه ۵۰ میلیاردی

28/06/1399 04:46:00 ب.ظ

هنگامه_شهیدی با وثیقه ملکی به ارزش ۵۰ میلیارد تومان به مرخصی سه‌ روزه درمانی اعزام شد. او به خاطر انتقاد از عملکرد صادق آملی لاریجانی، به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شد. دادگاه تجدیدنظر هفت سال و نیم از این حکم را تایید کرد. اخبار_ایران خبرنگاری_جرم_نیست

شهیدی که به خاطر فعالیت‌های سیاسی و روزنامه‌نگاری، سابقه محکومیت‌های متعددی دارد، برای آخرین بار...

شهیدی که به خاطر فعالیت‌های سیاسی و روزنامه‌نگاری، سابقه محکومیت‌های متعددی دارد، برای آخرین بار به خاطر انتقاد از عملکرد «صادق آملی لاریجانی»، رییس سابق قوه قضاییه ایران و فعالیت در فضای مجازی، به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شد. دادگاه تجدیدنظر هفت سال و نیم از این حکم را تایید کرد.

هنگامه شهیدی به جز خبرنگاری در جنگ و‌ نوشتن سفرنامه‌های متعدد، در زمینه‌های سیاسی و هم‌چنین حقوق زنان نیز فعالیت‌های جدی داشته است. او از جمله مخالفان «سنگسار» و قوانین تبعیض‌آمیز ایران علیه زنان است. به خاطر همین فعالیت‌ها نیز از سال ۱۳۸۸ تا به حال چندین بار بازداشت، ‌زندان و محرومیت‌های قضایی متعدد را تجربه کرده است. او آخرین بار، در تیرماه ۱۳۹۷ خورشیدی بازداشت شد و به مدت ۱۷ ماه در سلول انفرادی زندان «اوین» تحت مراقبت و بازجویی قرار گرفت.

این روزنامه‌نگار به خاطر فعالیت در فضای مجازی و انتقاد از وضعیت کشور و مسوولان، به ویژه رییس قوه قضاییه وقت ایران، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران با اتهام‌های «نشر اکاذیب»، «توهین»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «اقدام علیه امنیت ملی» مواجه شد. headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

رفرمیسم یا ملحد | فرخ نگهدار

گفت‌وگو با فرخ نگهدار به پیش از اعتراضات اخیر بازمی‌گردد و زمانی برای انتشار آماده شد که فضای عمومی جامعه ملتهب بود و در چنین فضایی بعید به نظر می‌رسید این‌گونه مطالب مخاطبی داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

لبنان|حزب‌الله: حاکمان بحرین و امارات به مسئله فلسطین خیانت کردند/ کارشکنی آمریکا در مسیر تشکیل دولت جدید- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimفراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان با محکوم کردن توافق ننگین حکام بحرین و امارات برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، آن را خیانت به مسئله فلسطین قلمداد کرد.

کادر درمانی حدود 14 درصد افراد مبتلا به کرونا در جهان را تشکیل می‌دهنددبیر کل سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد که 14 درصد موارد کووید-19 در جهان را کارکنان پزشکی و بهداشتی تشکیل می‌دهند. - خبرگزاری آناتولی

چین با رزمایش نظامی به سفر نماینده آمریکا به تایوان پاسخ دادسخنگوی وزارت امور خارجه چین با محکوم کردن رویکرد آمریکا برای آنچه «بازی با کارت تایوان جهت مهار پکن» عنوان شده، تاکید کرد «آنها که با آتش بازی می‌کنند تنها خودشان را می‌سوزانند.»

وزیر فلسطینی: پنج کشور اسلامی در نوبت عادی‌سازی روابط با اسرائیلندمجدلانی در عین حال به رادیو مکان گفته است: «این نگرش كه صلح با اعراب بدون صلح با فلسطینی‌ها می‌تواند محقق شود، توهم است.»

پرونده بازگشت استراماچونی به استقلال بسته شدپرونده بازگشت استراماچونی به استقلال بسته شد باشگاه استقلال با انتشار بیانیه‌ای ضمن عدم توافق با آندره‌آ استراماچونی اعلام کرد پرونده این مربی ایتالیایی برای بازگشت به جمع آبی پوشان بسته شده است.

اردوغان: به انجام آنچه به صلاح و منفعت کشورمان است ادامه خواهیم دادرئیس جمهور ترکیه تاکید کرد با حمایت ملت به انجام آنچه به صلاح و منفعت کشورمان است ادامه خواهیم داد. - خبرگزاری آناتولی