اعدام قریب‌الوقوع دو شهروند بلوچ در زندان مرکزی زاهدان

13/10/1399 10:30 ب.ظ

دو تن از محکومان به اعدام در سیستان_و_بلوچستان از روز گذشته به قرنطینه زندان منتقل شده و در خطر اجرای حکم اعدام قرار دارند. اعدام قریب‌الوقوع این شهروندان در حالی صورت می‌گیرد که درخواست اعاده دادرسی آن‌ها توسط وکیل‌شان ارائه شده است. اخبار_ایران

«محمدرضا فقیهی»، وکیل این دو شهروند زندانی در گفتگو با امتداد این خبر را اعلام کرده و از احتمال اعدام این دو زندانی ابراز نگرانی کرده است.

فقیهی هویت این دو زندانی را «حسن دهواری» و «الیاس قلندرزهی» اعلام کرده و گفته که آن‌ها در تماس تلفنی اعلام کرده‌اند که در شرف اعدام قرار دارند.

این دو زندانی بلوچ در اواخر آذر ماه ۱۳۹۵به اعدام محکوم شده اند. به گفته آقای فقیهی، انتقال این زندانیان به قرنطینه برای اجرای حکم اعدام در شرایطی صورت می‌گیرد که درخواست اعاده دادرسی آن‌ها تنظیم و در دیوان عالی کشور ثبت شده است.

محمدرضا فقیهی تاکید کرده است که روال و روند قضایی طی شده در قبال موکلانش با اشکالات قضایی مواجه بوده و حکم صادر شده برای آنها نیز به همین ترتیب محل اشکال است. اعدام ناگهانی شهروندان بدون اجازه اعاده دادرسی و یا ملاقات آخر با خانواده تبدیل به رویه دستگاه قضایی جمهوری اسلامی شده است. headtopics.com

MostafaNili58 با اعدام هر فرد بلوچ توسط رژیم ستمگر دهها نفر بلوچ بیدارتر می شوند ، الان عصر ارتباطات است این اعدامها فقط چهره ج نااسلامی را سیاه تر می کند،وبضررش تمام خواهد شد ،نه می بخشیم ونه فراموش می کنیم این جایت ها را ،

ادامه مطلب:
iranwire »

خطر اعدام قریب‌الوقوع یک زندانی بلوچ در زندان دستگرد اصفهان

اعدام قریب‌الوقوع ۶ نفر در زندان مرکزی ارومیهقطعا احکام دادگاه عادلانه بوده و باید اجرا گردد مجرمان امنیتی و قاتلان و متجاوزان به عنف، به اعدام مجازات میشوند، و این خواسته مردم ایران است مرگ بر جمهورى اسلامى👎🤮🤮

۳ شهروند اهل سنت در مشهد اعدام شدند

عفو بین‌الملل خواستار توقف حکم اعدام جاوید دهقان خلد، شهروند بلوچ زندانی در ایران شدعفو بین‌الملل خواستار توقف حکم اعدام جاوید دهقان، شهروند بلوچ زندانی در ایران شد به نوشته سازمان عفو بین‌الملل جاوید دهقان زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی زاهدان اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ به اتهام محاربه توسط شعبه یک دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شده است شما حالا مطمئنی بلوچ بوده و از آدمکش های تروریست جیش السعودی نبوده؟ کسی را در ایران به خاطر کرد یا بلوچ بودن دستگیر نمی کنند فقط ادمکشهایی که کشور تروریست آمریکا و نوچه اش آل سعود پول میدند دستگیر میکنند امروزصبح اعدام شد

عفو بین‌الملل خواستار لغو حکم اعدام چهار شهروند عرب شدشبکه توسعه دهنده تجزیه طلبان عرب واشر!! شهروند عرب !!!!. یعنی اهواز خاک عربستان است!!! که شهروند عرب هستند؟؟!! تجزیه طلبی شبکه عرب واشر مشهود است و مجازات سنگین دارد خواهیم دید.

استان‌وایر- دو تن از محکومان به اعدام در سیستان و بلوچستان از روز گذشته به قرنطینه زندان مرکزی زاهدان منتقل شده و در خطر اجرای حکم اعدام قرار دارند.

«محمدرضا فقیهی»، وکیل این دو شهروند زندانی در گفتگو با امتداد این خبر را اعلام کرده و از احتمال اعدام این دو زندانی ابراز نگرانی کرده است.

فقیهی هویت این دو زندانی را «حسن دهواری» و «الیاس قلندرزهی» اعلام کرده و گفته که آن‌ها در تماس تلفنی اعلام کرده‌اند که در شرف اعدام قرار دارند.

این دو زندانی بلوچ در اواخر آذر ماه ۱۳۹۵به اعدام محکوم شده اند.

به گفته آقای فقیهی، انتقال این زندانیان به قرنطینه برای اجرای حکم اعدام در شرایطی صورت می‌گیرد که درخواست اعاده دادرسی آن‌ها تنظیم و در دیوان عالی کشور ثبت شده است.

محمدرضا فقیهی تاکید کرده است که روال و روند قضایی طی شده در قبال موکلانش با اشکالات قضایی مواجه بوده و حکم صادر شده برای آنها نیز به همین ترتیب محل اشکال است.

اعدام ناگهانی شهروندان بدون اجازه اعاده دادرسی و یا ملاقات آخر با خانواده تبدیل به رویه دستگاه قضایی جمهوری اسلامی شده است.

روز پنج‌شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹، جمهوری اسلامی سه شهروند اهل سنت را در زندان مشهد به شکلی ناگهانی اعدام کرد بدون اینکه فرصت ملاقات آخر با خانواده به آن‌ها داده شود.📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: