اعدام یک مرد متهم به «شرب خمر» در زندان مرکزی مشهد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

📌اعدام یک مرد متهم به «شرب خمر» در زندان مرکزی مشهد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

09.07.2020سازمان حقوق بشر ایران طی بیانیه‌ای در وبگاه رسمی خود از اعدام یک مرد متهم به «شرب مشروبات الکلی» در زندان مرکزی مشهد خبر داده و خواهان توجه بیشتر جامعه جهانی نسبت به نقض حقوق بشر و به‌ویژه اجرای احکام اعدام در ایران شد.

حسین حبیبی شهری، وکیل این زندانی اظهار داشت: موکل من سال 97 یا 96 بازداشت شده بود. وی برای مرتبه ششم به اتهام شرب خمر محکوم شده بود. البته بحث رانندگی بدون گواهینامه و نگهداری مشروبات الکلی نیز بود.براساس ماده 179 قانون مجازات اسلامی پیشین «هرگاه کسی چند بار شرب مسكر بکند و بعد از هر بار حد بر او جاری شود در مرتبه سوم كشته می‌شود.»

این ماده در قانون مجازات اسلامی سال 1392، بدین صورت تغییر کرد «هرگاه کسی سه بار مرتکب یک نوع جرم موجب حد شود و هر بار حد آن جرم بر او جاری گردد، حد وی در مرتبه چهارم اعدام است. (ماده 136)» بنابراین پس از سه بار دستگیری و اجرای حد مشروبات الکلی بر یک متهم، او می‌تواند با مجازات مرگ روبه‌رو شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

«اعدام فردی در مشهد به خاطر نوشیدن الکل»
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

وکیل روح‌الله زم به حکم اعدام او اعتراض کرد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض روح‌الله زم به حکم اعداماعتراض «زم» به حکم اعدام وکیل مدافع روح‌الله زم: بعد از ابلاغ حکم پرونده موکلم، نسبت به رأی دادگاه اعتراض و درخواست فرجام خواهی دادم و قرار شده پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تراکنش‌های مالی اپستین؛ ایالت نیویورک «دویچه بانک» را جریمه کردجسد جفری اپستین، میلیاردر آمریکایی که متهم به سوءاستفاده جنسی از دختران زیر سن قانونی بود تابستان سال گذشته در زندان نیویورک کشف شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایران و سوریه توافقنامه همه جانبه نظامی، دفاعی و امنیتی امضا کردنددو روز بعد از آنکه بار دیگر دولت بشار اسد و متحدانش از سوی سازمان ملل به جنایات جنگی متهم شدند، در جریان سفر رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به دمشق، ایران و سوریه «توافقنامه همکاری همه جانبه نظامی، دفاعی و امنیتی» امضا کردند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

«اعدام فردی در مشهد به خاطر نوشیدن الکل»
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »