اعتیاد به مواد مخدر صنعتی در خراسان جنوبی «به دبستانی‌ها رسیده است»

23/06/1401 09:28 ق.ظ

نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان‌ها از کاهش بیشتر سن اعتیاد در این استان خبر داد و اعلام کرد «در حال حاضر دانش‌آموزان دوره ابتدایی هم درگیر شده‌اند».

نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان‌ها از کاهش بیشتر سن اعتیاد در این استان خبر داد و اعلام کرد «در حال حاضر دانش‌آموزان دوره ابتدایی هم درگیر شده‌اند». به گزارش رسانه‌های اسرائیل، ژنرال کوخاوی روز دوشنبه، ۲۱ شهریور، پس از استقبال از ژنرال الفاروق در ستاد کل ارتش اسرائیل در تل‌آویو با او درباره همکاری‌های نظامی و امنیتی دو کشور نیز گفت‌وگو کرد.

مراکش که دو سال پیش، پس از ۲۰ سال، دوباره اقدام به عادی‌سازی روابط خود با اسرائیل کرد، تنها کشوری در میان چهار دولت امضاکننده پیمان «ابراهیم» است که با اسرائیل پیمان امنیتی و نظامی بسته است.

این پیمان چند ماه پیش در سفر بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، به رباط امضا شد. ژنرال کوخاوی نیز چند ماه پیش از مراکش. هرچند دیدار رئیس ستاد کل ارتش مراکش از اسرائیل نخستین دیدار رسمی و آشکار او محسوب می‌شود، بر اساس گزارش‌های رسانه‌های اسرائیل و کتب متعدد خاطرات مقامات ارشد پیشین اسرائیلی، روسای ستاد مراکش همواره از گذشته‌های دور از اسرائیل دیدار کرده‌اند.

به گفته بسیاری از رسانه‌های اسرائیل، عادی‌سازی روابط اسرائیل و مراکش و رسمی کردن همکاری‌های نظامی و امنیتی بین دو کشور، آشکار کردن مناسباتی پنهانی بود که در طول دهه‌ها جاری بوده است. با این حال، نخستین حضور رسمی ارشدترین مقام نظامی مراکش در اسرائیل با بحرانی مصادف شده که در روزهای اخیر دامن‌گیر روابط سیاسی دو کشور شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

خانواده فرزاد، فرد ربوده شده مبتلا به اوتیسم: گفته‌اند اجازه مصاحبه نداریدیکی از اعضای سازمان بهزیستی به خانواده فرزاد( فرد اوتیسمی که ربوده شده بود)، گفته است که به او تجاوز نشده است، این در حالی است که فرزاد برهنه در خیابان پیدا شده و آثار تجاوز و آزار جنسی بر بدن او بوده قابل مشاهده شده بوده است. حقوق_کودک SGhadarkhan

وزیر خارجه آمریکا توافق بر سر احیای برجام در آینده نزدیک را نامحتمل دانستوزیر خارجه ایالات متحده روز دوشنبه گفت که با توجه به پاسخ ایران به طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا، دستیابی به توافق برای احیای برجام در آینده نزدیک نامحتمل است. خدایا ما رو از دست اینا نجات بده...

دستگیری چند نفر در پرونده ترور شهید صیاد خدایی/ پرونده 'تاج' فعلا محرمانه استسخنگوی قوه قضاییه: *چند نفر در رابطه با پرونده ترور شهید صیاد خدایی بازداشت شده‌اند *این پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است *تحقیقات این پرونده واجد طبقه بندی و محرمانه است

خواهر بهنام موسیوند: جان برادرم در خطر جدی استخواهر بهنام_موسیوند، فعال مدنی زندانی، با اعلام اینکه جان برادرش در خطر جدی است از انتقال وی به بیمارستان خبر داده است. وی گفته که برادرش در پی اعتصاب غذا دچار افت شدید فشار خون شده و حال جسمی وخیمی دارد. اخبار_ایران

سناتور آمریکایی: اسرائیل آماده دفاع از خود در برابر تهدید اتمی ایران استمارشا بلکبرن، سناتور جمهوری‌خواه تنسی، در اظهاراتی گفت در صورت نزدیک شدن ایران به تولید بمب اتم، اسرائیل آماده است تا با استفاده از «اقدام نظامی»، در برابر

دیدار رئیس ستاد کل ارتش مراکش از اسرائیل «برای اولین بار»ژنرال بالخیر الفاروق، رئیس ستاد کل ارتش مراکش، که برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی «نو‌آوری‌های نظامی» به اسرائیل رفته، با آویو کوخاوی، همتای اسرائیلی خود، دیدار کرد.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، ژنرال کوخاوی روز دوشنبه، ۲۱ شهریور، پس از استقبال از ژنرال الفاروق در ستاد کل ارتش اسرائیل در تل‌آویو با او درباره همکاری‌های نظامی و امنیتی دو کشور نیز گفت‌وگو کرد.

مراکش که دو سال پیش، پس از ۲۰ سال، دوباره اقدام به عادی‌سازی روابط خود با اسرائیل کرد، تنها کشوری در میان چهار دولت امضاکننده پیمان «ابراهیم» است که با اسرائیل پیمان امنیتی و نظامی بسته است.

این پیمان چند ماه پیش در سفر بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، به رباط امضا شد. ژنرال کوخاوی نیز چند ماه پیش از مراکش.

هرچند دیدار رئیس ستاد کل ارتش مراکش از اسرائیل نخستین دیدار رسمی و آشکار او محسوب می‌شود، بر اساس گزارش‌های رسانه‌های اسرائیل و کتب متعدد خاطرات مقامات ارشد پیشین اسرائیلی، روسای ستاد مراکش همواره از گذشته‌های دور از اسرائیل دیدار کرده‌اند.

به گفته بسیاری از رسانه‌های اسرائیل، عادی‌سازی روابط اسرائیل و مراکش و رسمی کردن همکاری‌های نظامی و امنیتی بین دو کشور، آشکار کردن مناسباتی پنهانی بود که در طول دهه‌ها جاری بوده است.

با این حال، نخستین حضور رسمی ارشدترین مقام نظامی مراکش در اسرائیل با بحرانی مصادف شده که در روزهای اخیر دامن‌گیر روابط سیاسی دو کشور شده است.

وزارت خارجه اسرائیل هفته گذشته داوید گورین، سفیر اسرائیل در رباط، را فرا خواند تا از او درباره مطالبی درباره «سوء استفاده» از زنان محلی مراکشی و دریافت هدایای گرانبها از دربار پادشاهی مراکش بدون مطلع کردن وزارت خارجه اسرائیل تحقیق کند.

افسر ارشد امنیتی سفارت اسرائیل در مراکش این اتهامات را علیه آقای گورین به مقامات اسرائیل اطلاع داده است.

رسانه‌های اسرائیل گزارش دادند که در این شرایط، اعزام دوباره آقای گورین به عنوان سفیر به مراکش، امری محال است.

شماری از مردم مراکش در روزهای اخیر با برگزاری تظاهرات در برابر سفارت اسرائیل، خواهان بسته شدن این سفارتخانه شده و از سفیر به خاطر «دست‌درازی» به زنان مراکشی ابراز انزجار کرده‌اند.

اتهامات علیه سفیر اسرائیل فعلا در مرحله تحقیقات داخلی وزارت خارجه است و به مداخله احتمالی پلیس یا دادستانی این کشور نرسیده است.