اعتیاد؛ مشکلی دیگر که مردم افغانستان با آن دست به گریبان هستند

23/10/1400 08:33:00 ب.ظ

اعتیاد به مواد مخدر همچنان به عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی که مردم افغانستان را دست به گریبان کرده، به شکل گسترده‌ای در این کشور به چشم می‌خورد. - خبرگزاری آناتولی

اعتیاد به مواد مخدر همچنان به عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی که مردم افغانستان را دست به گریبان کرده، به شکل گسترده‌ای در این کشور به چشم می‌خورد. - خبرگزاری آناتولی 13.01.2022 کابل/خبرگزاری آناتولی علاوه بر مشکلات معیشتی و امنیتی زیادی که مردم افغانستان با آن‌ها روبرو هستند، اعتیاد به مواد مخدر نیز همچنان به عنوان یکی دیگر از آسیب‌های اجتماعی که مردم این کشور را دست به گریبان کرده، به شکل گسترده‌ای شایع است.

افغانستان مقام نخست تولید تریاک در جهان را در دست دارد. خیابان‌ها و کوچه‌های بسیاری از شهرهای این کشور از جمله هرات پر از افراد معتاد است که نشانگر تداوم این معضل خانمان سوز در میان مردم افغانستان است.

افراد معتاد علاوه بر مناطق خلوت و حاشیه‌ای شهر هرات، در مناطق مرکزی این شهر مانند جاده مصلی نیز به چشم می‌خورند. طی سال‌های اخیر استعمال مواد مخدری چون هروئین و آمفیتامین نیز در میان شهروندان افغانستان رایج شده است. headtopics.com

اگر چه اعضای طالبان در مناطق مختلف هرات حضور پرتعداد و پررنگی دارند اما در هر گوشه از این شهر می‌توان شاهد استفاده از مواد مخدر توسط برخی شهروندان این کشور بود. از سوی دیگر معتادان متظاهر در هرات از هر سن هستند و حتی بعضا زنان نیز در میان آن‌ها دیده می‌شوند.

فیروز محمد آصف 57 ساله که درحال استفاده از مواد مخدر در کنار تلی از زبانه در مرکز شهر هرات است، با بیان این‌که همراه زن و سه فرزندش برای سال‌های طولانی ساکن تهران پایتخت ایران بوده، می‌گوید که سپس به همراه خانواده‌اش آلمان مهاجرت کرده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

حکومت‌ها و دولت‌ها برای به این به وجود نمی آیند که مردم را دعوت به فقر کنند/ چرا عده‌ای می‌خواهند چهره ای مفلوک و درمانده از مردم و کشور به نمایش بگذارندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: حکومت‌ها و دولت‌ها برای این به وجود نمی‌آیند که مردم را دعوت به فقر کنند، برای این به وجود می‌آیند که با استفاده از امکاناتی که مردم در اختیارشان می گذارند شرایط رشد، توسعه و رفاه عمومی را فراهم کنند.

خواسته زندانیان سیاسی از نهادهای جهانی؛ «آبتین زمانی به بیمارستان رفت که امیدی به نجاتش نبود»شماری از زندانیان سیاسی در ایران، جمهوری اسلامی را مسئول مرگ بکتاش آبتین دانسته و از «بی‌توجهی» نهادهای بین‌المللی به کشتن زندانیان سیاسی در ایران انتقاد کردند.

دانشمندان اسرائیلی در اقدامی که غیرممکن به نظر می‌رسید، یک ابرنواختر را شناسایی کردنددانشمندان در اسرائیل موفق شدند انفجار یک ستاره عظیم ولف–رایه را شناسایی کنند. ستاره‌های ولف–رایه که بسیار پرجرم هستند و به دلیل نور زیاد از گونه‌های فراغول‌ محسوب می‌شوند، زندگی خود را با انفجاری بزرگ پایان می‌دهند که «ابرنواختر» نامیده می‌شود. دانشمندای اسرائیلی گوه خوردن با تو احتمالا این ابرنو اخترکه دانشمندان اسرائیلی کشف کردن محسن رضائیه از بالا آسمان اسرائیل رفت نیکاراگوئه بیخ گوش آمریکا حالا ببینیم باهاش چکار می‌کنن تبریک به دانشمندان عزیز ،...،.

هیچ ضمانتی در بازگشت آمریکا به برجام، مهمتر از عمل نیست/به دنبال توافق دائم هستیمرئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: ما برای انرژی هسته‌ای مذاکره نمی‌کنیم ما برای لغو تحریم پای میز مذاکره می‌رویم آمریکا برخی شروط ایران را پذیرفته و برخی را نه! آمریکایی‌ها می‌گویند هر چقدر امضا بخواهید ما به شما خواهیم داد اما از ما ضمانت مدت‌دار نخواهید

«مجوز ویژه» آمریکا به کره جنوبی برای انتقال ده‌ها میلیون دلار پول به ایرانوزارت خارجه کره‌جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد آمریکا به دولت این کشور مجوز داده تا غرامت معوقه یک شرکت ماشین‌سازی ایرانی به مبلغ دست‌کم ۶۳ میلیون دلار را بپردازد. پول خورد میفرستی 7 میلیارد رو بده تف تو شانسمون

سرهنگ پیشین سوری به جرم جنایت علیه بشریت در آلمان به حبس ابد محکوم شداین سرهنگ پیشین سوری در دوران حضور خود در رژیم بشار اسد، نقش پررنگی در شکنجه و آزار زندانیان و مخالفان سیاسی بر عهده داشته است.