اعتمادملی حتما در انتخابات شرکت می کند

31/07/2019 09:32:00 ق.ظ

گرامی‌مقدم: حزب اعتمادملی در انتخابات مجلس یازدهم به دنبال مشارکت حداکثری است، بنابراین در شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان ادامه فعالیت خواهیم داد و در حقیقت به دنبال انسجام‌بخشی و وحدت در جبهه اصلاحات هستیم.

گرامی‌مقدم: حزب اعتمادملی در انتخابات مجلس یازدهم به دنبال مشارکت حداکثری است، بنابراین در شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان ادامه فعالیت خواهیم داد و در حقیقت به دنبال انسجام‌بخشی و وحدت در جبهه اصلاحات هستیم.

تهران - ایرنا : راهبرد حزب اعتماد ملی از ماه ها قبل با تشکیل کمیته انتخابات در دفتر سیاسی این حزب تعیین شده و در آن راهبردهای مختلفی که می تواند پیش روی جبهه اصلاحات در این انتخابات قرار داشته باشد با دعوت از کارشناسان سیاسی تبیین و تشریح شده است.

شورای نگهبان رویکرد جدیدی از خود نشان دهدصحبت های اخیر آقای کدخدایی درباره این که شورای نگهبان فرش قرمز برای کسی پهن نمی کند هم در واقع پاسخ ایشان به کسانی است که دنبال تحریم انتخابات هستند. به نظر من شورای نگهبان باید در این انتخابات، رویکرد جدیدی را از خود نشان دهد زیرا کشور دارای مشکلات اساسی اقتصادی و سیاسی و اجتماعی است که فقط با وحدت ملی مرتفع می شود و راهی به جز انسجام ملی و بازگرداندن اعتماد به مردم محقق نمی شود. این اعتماد هم زمانی محقق می شود که شورای نگهبان تمام نحله های فکری را زیر چتر خود قرار دهد و مانند ادوار گذشته نباشد که ۹۰ درصد نامزدهای جریان سیاسی اصلاح طلب رد صلاحیت و امکان حضور را به آنها ندهند و از طرفی ۱۰۰ درصد جریان اصولگرا تایید شوند؛ ‌این نباید اتفاق بیفتد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

'مرگ بیش از ۵۰ نفر' در جریان شورش در زندانی در برزیلبه گفته مقام های برزیلی دست کم ۵۲ نفر در جریان یک شورش زندانیان که شاهد نبرد پنج ساعته گروه های تبهکار رقیب بود کشته شده اند. به گزارش ها رسانه های محلی اعضای یک گروه از یک بخش زندان آلتامیرا در ایالت پارا به بخش دیگری حمله کردند. آخ اگر ایران یه زندانی عطسه میکرد شما خودتونو شرحه شرحه میکردید، اما خب چون ایران نیست باید دوز خبرو خیلی بیارید پایین

جسد ستاره اینستاگرامی روس در چمدان پیدا شد؛ فارغ التحصیل دانشکده پزشکی «قربانی حسادت» شدجسد ستاره اینستاگرامی روس در چمدان پیدا شد؛ فارغ التحصیل دانشکده پزشکی «قربانی حسادت» شد این ستاره جوان اینستاگرام به عنوان پزشک متخصص پوست دریک دانشکده پزشکی در مسکو کار می‌کرد. او یک وبلاگ محبوب نیز داشت که ماجراهای سفرهایش را درآنجا به اشتراک می گذاشت خوشبختانه انگار فالوئر ایرانی نداشته یا اینکه هنوز ایرانیا کشفش نکردن که برن براش کامنت بذارن!!!

روسیه: آمریکا میادین نفتی در شرق فرات را غارت می کند

آرزوی چند صد ساله روس ها برای دسترسی به آب های گرم داره محقق میشه جنگ جهانی کی شروع میشه؟ خايه هاي ارباب پوتين تا دسته در دهان خامنه اي عراقيه ، رهخر مثل سگ از اربابش ميترسه ، خزر رو داد باقي مملكت رو نده صلوات

تعداد معاملات مسکن تهران در تیر ماه حدود ۶۵ درصد نسبت به پارسال کاهش یافتبانک مرکزی ایران در گزارشی از کاهش تعداد معاملات مسکن در تیرماه امسال در مقایسه با ماه مشابه سال قبل (تیر ماه ۱۳۹۷) خبر داده است. بر این اساس در تیر ماه امسال ۴۷۹۰ آپارتمان در شهر تهران معامله شده است که این رقم نسبت به تیر ماه گذشته ۶۴.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد. در گزارش اخیر بانک مرکزی همچنین به افزایش قابل توجه قیمت مسکن در پایتخت اشاره شده است.

شروع دومین دور مناظره نامزدهای دمکرات در آمریکاده امید کسب نامزدی حزب دمکرات در انتخابات آمریکا دومین مناظره تلویزیونی خود را که در شهر دیترویت میشیگان انجام می شود شروع کرده اند. انتظار می رود میلیون ها نفر از مردم آمریکا به تماشای این مناظره بنشینند.

بر طبق این راهبرد، حزب اعتمادملی در انتخابات مجلس یازدهم به دنبال مشارکت حداکثری است، بنابراین در شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان ادامه فعالیت خواهیم داد.Image caption ماموران پشت دیوارهای زندان پس از حادثه به گفته مقام های برزیلی دست کم ۵۲ نفر در جریان یک شورش زندانیان که شاهد نبرد پنج ساعته گروه های تبهکار رقیب بود کشته شده اند.به گزارش سرویس جهانی بی‌بی‌سی، اکاترینا کاراگلانوا به تازگی از سفر به جزیره یونانی کورفو بازگشته بود و عکسی از این سفر تفریحی را با بیش از ۸۵ هزار هواداراش به اشتراک گذاشته بود.ژنرال سرگئی رودسکوی، رئیس اداره کل عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه تاکید کرد آمریکا میدان نفتی در شرق فرات را غارت و در قبال قاچاق نفت به کرد و عرب‌ها کمک تسلیحاتی می کند.

ما در همین چارچوب همکاری های تنگاتنگ و نزدیکی هم با شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان داریم که در حقیقت به دنبال انسجام بخشی و وحدت در جبهه اصلاحات هستیم.در ۲۵ مرداد جاری هم جلسه مشترکی با روسای کمیته های انتخاباتی خود در۳۱ استان در تهران تشکیل خواهیم داد. مقام ها در یک کنفرانس خبری گفتند که سر شانزده نفر از کشته ها بریده شده بود. روسای این کمیته ها و دفاتر سیاسی آنها، در این همایش انتخاباتی به دنبال تدوین راهبردهای انتخاباتی حزب اعتماد ملی در انتخابات پیش رو خواهند بود. او یک وبلاگ محبوب نیز داشت که ماجراهای سفرهایش را در آنجا به اشتراک می گذاشت. شورای نگهبان رویکرد جدیدی از خود نشان دهد صحبت های اخیر آقای کدخدایی درباره این که شورای نگهبان فرش قرمز برای کسی پهن نمی کند هم در واقع پاسخ ایشان به کسانی است که دنبال تحریم انتخابات هستند. دو مامور زندان که گروگان گرفته شده بودند اکنون آزاد شده اند. به نظر من شورای نگهبان باید در این انتخابات، رویکرد جدیدی را از خود نشان دهد زیرا کشور دارای مشکلات اساسی اقتصادی و سیاسی و اجتماعی است که فقط با وحدت ملی مرتفع می شود و راهی به جز انسجام ملی و بازگرداندن اعتماد به مردم محقق نمی شود. این ژنرال با اشاره به افزایش شمار سربازان متعلق به شرکت‌های خصوصی آمریکایی در سوریه، گفت تعداد سربازان خصوصی آمریکایی در این منطقه بیش از 3 هزار و 500 است.

این اعتماد هم زمانی محقق می شود که شورای نگهبان تمام نحله های فکری را زیر چتر خود قرار دهد و مانند ادوار گذشته نباشد که ۹۰ درصد نامزدهای جریان سیاسی اصلاح طلب رد صلاحیت و امکان حضور را به آنها ندهند و از طرفی ۱۰۰ درصد جریان اصولگرا تایید شوند؛ ‌این نباید اتفاق بیفتد. در ویدئویی که رسانه های برزیلی از حادثه زندان منتشر کرده اند فوران دود از حداقل یک ساختمان این مجتمع را نشان می دهد، و در یک کلیپ دیگر ظاهرا زندانیان درحال راه رفتن روی بام ساختمان ها دیده می شوند. به گزارش «بی بی سی»، تصویر دوست پسر سابق او چندین روز پیش از آنکه خانواده اش نگران حالش شوند در دوربین های مدار بسته دیده شده است که وارد آپارتمان می شود و چندین ساعت بعد نیز آنجا را ترک می کند. دو جریان به دنبال حذف و سرکوب اصلاحات هستند و تمایلی به اندیشه های اصلاح طلبانه ندارند؛ یکی جریان برانداز و دیگری جریانی در داخل که به نام دین و مقدسات و حکومت به دنبال حذف اصلاح طلبان از حاکمیت است. هر دو این جریان ها به دنبال کاهش مشارکت مردم در انتخابات هستند.. از سویی حکومت هم برای حفظ مشروعیت خود نیاز به مشارکت بالای مردم پای صندوق های رای دارد. ما اصلاح طلبان از این جهت با حاکمیت دچار وجه مشترک هستیم و آن این که هر دو به دنبال افزایش مشارکت مردم هستیم. پس از آن نیز بین این گروه‌ها اقدامات تحریک‌آمیز انجام می دهد.

انتظار ما به عنوان یک حزب اصلاح طلب این است که حاکمیت در این انتخابات، تمایل به تغییر رویکرد شورای نگهبان داشته باشد تا افراد بیشتری از جبهه اصلاحات تایید شوند و در بررسی صلاحیت ها و مراحل دیگر انتخابات بر اثر مر قانون عمل شود تا شاهد مشارکت بیشتر مردم باشیم. آدرس اشتباهی رقبای سیاسی متاسفانه رقبا به گونه ای مسائل را تفسیر و تبیین می کنند گویی تمام مشکلاتی که با امروز با آن مواجه هستیم بر دوش دولت یا بر گرده مجلس است. بنده چنین باوری ندارم. مشکلاتی که امروز کشور دچار آن است نتیجه تصمیمات کلان سیاسی است. بناست ما در مقابل زیاده خواهی های آمریکا بایستیم و مقاومت کنیم.

مثلا در خصوص برجام به این روش عمل کردیم. خوب این ها هزینه هایی دارید. وقتی می گوییم تحریم، تحریم شدن کشور تنها یک لغت نیست بلکه یک رویکرد کلانی است که تاثیر مستقیم  روی زندگی مردم تاثیر می گذارد و صادرات نفت ما را از سه چهار میلیون به کمتر از نیم میلیون بشکه در روز رسانده است. امروز بسیاری از کشتی های ما توسط شرکت های بیمه، تحت پوشش قرار نمی گیرند. به کشتی های ما سوخت داده نمی شود و دهها مورد مشابه دیگر.

این ها ارتباطی به عملکرد مجلس ندارد. نارضایتی مردم از همین جنس است. اما از طرف دیگر این را می بایستی غنیمت شمرد و فراموشکار نباشیم که اگر این مجلس شکل نمی گرفت و مردم مشارکت نمی کردند قاعدتا مجلسی تندروتر داشتیم و الان وضع  کشور به مراتب از این هم بدتر بود.  ما به سرعت فراموش می کنیم که بنا بود چه اتفاقی بیفتد و چه نیروهای تندی وارد مجلس شوند و حالا که این مجلس شکل گرفته و در جهت مطالبات مردم به اندازه توان و اختیار خود حرکت کرده است کل مجلس را تخطئه می کنیم. این تخطئه نه به صلاح مملکت و نه منصفانه است؛ در مورد دولت آقای روحانی هم به همین شکل.

از تحریم، طرفی نمی بندیم! هر چه به تاریخ برگزاری انتخابات و ثبت نام نامزدها نزدیک شویم شور انتخابات افزایش پیدا خواهد کرد و ما اصلاح طلبان هم بایستی چون اصلاح طلب هستیم و معتقدیم معضلات کشور با اندیشه های اصلاح طلبی حل و فصل خواهد شد باید هم مردم را تشویق و ترغیب به حضور در انتخابات کنیم و هم حاکمیت را ترغیب کنیم تا با ایجاد زمینه مناسب به فکر ایجاد مشارکت مردم باشد. الان شورای سیاستگذاری اعزام رابطین خود به استان ها را شروع کرده است تا شورای سیاستگذاری استان ها را تشکیل دهند به همین دلیل هم اگر به فضای مجازی در استان ها سری بزنید می بینید که در آنجا رقابت آغاز شده است و بحث های حضور یا عدم حضور در انتخابات مطرح شده است. اما صرفا با شعار تحریم  انتخابات، کار درست نمی شود. وقتی می گوییم تحریم یعنی از رقابت به دست خودمان خود را محروم کنیم. هیچ عقل سلیمی به ما این اجازه را نمی دهد از قبل دست به خودکشی بزنیم.

یک انتخابات و یک ظرفیت حضوری وجود دارد و از ظرفیت های حداقلی باید استفاده حداکثری را کرد. .