اعتماد به قدرت‌های غیرملی غلط است/ نه دل در غمزه شرق و نه چشم بر کرشمه غرب داشته باشیم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یادگار امام در همایش خادمین افتخاری حرم امام خمینی(س)؛ اعتماد به قدرت‌های غیرملی غلط است/ نه دل در غمزه شرق و نه چشم بر کرشمه غرب داشته باشیم

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سید حسن خمینی شب گذشته در دوازدهمین همایش خادمین افتخاری حرم مطهر امام خمینی، گفت: یکی از بحث های بسیار مهم در فرهنگ دینی ما بحث «طغیان انسان بر خدا» است. در سوره علق که اولین سوره نازل شده بر پیامبر است، بعد از اینکه خداوند می گوید، «ما انسان را از هیچ آفریدیم»، می فرماید، «انسان طغیانگر است و وقتی خودش را مستغنی می بیند طغیان می کند».

سید حسن خمینی یادآور شد: این مبارزه با طاغوت در وهله اول در محدوده مرزهای ایران، یعنی معطوف به رژیم ستمشاهی بود؛ رژیمی که متأسفانه برخی امروز نابخردانه آن را تطهیر می کنند، در حالی که در زمینه وابستگی به قدرت های جهانی و پایمال کردن هویت و عزت ملی یک طاغوت بود. وی افزود: هزینه ای که مردم ایران در جنگ تحمیلی برای استقلال و سیاست نه شرقی نه غربی خودشان پرداخت می‌کنند، یک افتخار است. یک دست سلاح در مقابل دشمنی که همه دنیا پشت او هستند و یک دست به قرآنی که اندیشه مقابله با طاغوت را به ما می‌آموزد. این مقابله با طاغوت یکی از کلیدی ترین رمزهای انقلاب است و بحمدالله بعد از امام این مسیر، به صورت پررنگ توسط رهبر معظم انقلاب در جمهوری اسلامی ادامه پیدا کرده و با تمام توان همان خط امام را در سیاست نه شرقی نه غربی خودش ادامه داده و می دهد.

او همچنین اظهار داشت: «اعتماد به غیر» غلط است و ظلم در همه وجوهش باطل است. سیاست درست همان است که امام یاد ما دادند و مقام معظم رهبری ادامه داده اند و جمهوری اسلامی الگوی حرکت خودش قرار داده و آن، سیاست اتکاء به خدا، اعتماد به روح ملی، اعتماد به مردم و سیاست نه شرقی-نه غربی است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فرانسه: پنجره دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران در حال بسته شدن استسخنگوی وزارت خارجه فرانسه روز پنج‌شنبه در یک نشست خبری گفت که «ما به توافق خیلی نزدیک هستیم اما پنجره فرصت در حال بسته شدن است». برو عقب‌تر نمونی لای در!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

نرخ تورم در آمریکا سال گذشته به ۷.۹ درصد رسید؛ بالاترین رقم از سال ۱۹۸۲نرخ تورم از افزایش حقوق کارگران و کارمندان در پارسال بالاتر است و در نتیجه مردم عادی برای تامین نیازهای اصلی از جمله سوخت خودرو، مواد غذایی و اجاره مسکن تحت فشار قرار خواهند گرفت.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

«حمزه درویش»، زندانی اهل سنت در پرونده‌ای جدید به حبس محکوم شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

زلنسکی: 100 هزار اوکراینی در دو روز گذشته به مناطق امن منتقل شده‌اندرئیس جمهور اوکراین گفت که در دو روز گذشته حدود 100 هزار نفر از شهرهایی که جنگ با ارتش روسیه در آنها ادامه دارد، تخلیه و به مناطق امن منتقل شدند. - خبرگزاری آناتولی یک جاسوس و وطن فروش هستی مانند خربابا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پوتین: جنگ جویان داوطلب به مناطق درگیری در اوکراین منتقل شوندپوتین دستور داد تا جنگ جویان داوطلب که قرار است از خاورمیانه اعزام و در صف روسیه قرار بگیرند، به مناطق درگیری در اوکراین منتقل شوند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شکاف جنسیتی دستمزد در اتحادیه اروپا به ۱۳ درصد کاهش یافتمرکز آمار اتحادیه اروپا، «یوروستات» هم‌زمان با روز جهانی زنان با برگزاری وبیناری به مساله نابرابری‌های موجود میان زنان و مردان از جمله موضوع «درآمد» پرداخت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »