اعتراضات بلاروس؛ مسکو ۱.۵ میلیارد دلار به لوکاشنکو وام می‌دهد - BBC News فارسی

25/06/1399 02:51 ق.ظ

اعتراضات بلاروس؛ مسکو یک و نیم میلیارد دلار به لوکاشنکو کمک می‌کند

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس که انتخاب مجددش در رای گیری روز ۹ اوت به شدت زیر سوال رفته در سوچی روسیه با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دیدار کرده و می‌گوید کرملین وعده داده که به دولت او یک و نیم میلیارد دلار قرض دهد. این نخستین دیدار دو رهبر از زمان آغاز اعتراضات انتخاباتی در بلاروس است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین هم بعد از دیدار روز دوشنبه، ۱۴ سپتامبر، روسای جمهوری روسیه و بلاروس در سوچی گفت مسکو خواستار حل شدن اختلافات درونی بلاروس در چارچوب قانونی است و این که کرملین آقای لوکاشنکو را رئیس جمهوری قانونی بلاروس می‌داند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین هم بعد از دیدار روز دوشنبه، ۱۴ سپتامبر، روسای جمهوری روسیه و بلاروس در سوچی گفت مسکو خواستار حل شدن اختلافات درونی بلاروس در چارچوب قانونی است و این که کرملین آقای لوکاشنکو را رئیس جمهوری قانونی بلاروس می‌داند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

آمار مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی به بیش از 648 هزار نفر رسید

شمار گردشگران خارجی در آنتالیا در سال جاری به مرز 2 میلیون نزدیک شدبیش از یک میلیون و 883 هزار گردشگر خارجی از روز نخست ماه ژانویه تا دهم سپتامبر 2020 به آنتالیا سفر کردند. - خبرگزاری آناتولی

مرگ یک دانش‌آموز در پی ابتلا به کرونا در گتوند

شمار مبتلایان به کووید-19 در آفریقای جنوبی به مرز 650 هزار نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در جمهوری آفریقای جنوبی با شناسایی 1579 مورد جدید به 649 هزار و 793 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

تعداد جان باختگان از کرونا در ایران به 23 هزار 157 نفر رسیدتعداد جان باختگان از کرونا در ایران به 23 هزار 157 نفر رسید

سهامداران نگران نباشند/دولت و مجلس به دنبال ثبات در بازار سرمایه هستندیک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سهامداران بازار سرمایه باید از رفتارهای هیجانی در این بازار پرهیز کنند، گفت: سهمامداران نگران نباشند چرا که دولت و مجلس به دنبال ایجاد ثبات در این بازار هستند.

ولادیمیر پوتین، آقای لوکاشنکو را پیروز انتخابات و رئیس جمهور بلاروس می‌داند و گفته است که نیروهای روسیه آماده‌اند تا در صورت نیاز به مینسک در کنترل اوضاع کند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین هم بعد از دیدار روز دوشنبه، ۱۴ سپتامبر، روسای جمهوری روسیه و بلاروس در سوچی گفت مسکو خواستار حل شدن اختلافات درونی بلاروس در چارچوب قانونی است و این که کرملین آقای لوکاشنکو را رئیس جمهوری قانونی بلاروس می‌داند.

گفته می‌شود که آقای پوتین به دنبال روابط‌ نزدیک‌تر با بلاروس است تا به حمایت خود ادامه دهد. دو کشور همچنین چند معاهده دو جانبه امنیتی و اقتصادی دارند.